Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Opitý tridsiatnik si sadol do triedy šiestakov. Dožadoval sa „vzdelania, na ktoré má právo“

Entuziazmus mu nechýbal.


Čo vznikne, keď sa spojí hlad a smäd? Konkrétne hlad po vedomostiach a smäd po alkohole? V ruskom Kemerove do lavíc základnej školy privandroval dospelý muž v podguráženom stave, ktorý sa podľa vlastných slov chcel vzdelávať. O prípade referuje web Life.

Nový žiak

Predstav si, že si šiestak, po prestávke sa vrátiš do triedy a na mieste tvojho spolusediaceho sa nachádza cudzí dospelý muž. Deti dokážu oceniť všetko, čo ich vytrhne zo všednosti každodennej školskej rutiny, takže ich táto návšteva nielen zmiatla, ale aj pobavila.

O reakcii učiteľky sa to isté povedať nedá. Učitelia sú predsa okrem procesu vzdelávania zodpovední aj za bezpečnosť a akýkoľvek narušiteľ zaužívaného poriadku nie je vítaný. Prekvapivý prírastok do triedy 6.G sa stal terčom viacerých otázok a časť z rozhovoru medzi učiteľkou a cudzím mužom bol zachytený na video.

Výsluch

„Čo vlastne robíte v triede? Niečo ste si tu zabudli?“ snažila sa učiteľka zistiť, o čo mužovi ide. „Vzdelávam sa. Mám na to právo,“ pokojne odpovedal muž. Na otázku, kto ho pustil do školy, hľadal odpoveď troška ťažšie. „Nikto ma nezastavil,“ vysvetlil svoj príchod.

Chlapík niekoľkokrát zopakoval, že sa jednoducho chce vzdelávať, pretože nemá ukončené vzdelanie. Učiteľka mu odmietla vyhovieť a namiesto toho ho nasmerovala do riaditeľne. Čo video už nezachytilo, je zadržanie zapáleného žiačika – muža odviedli príslušníci Rosgvardyje (národnej gardy).

Ako sa ukázalo, muž mal naozaj pravdu, čo sa týka jeho príchodu do priestoru školy. Zamestnanec ochranky bol práve na péenke a zaskakoval ho študent, ktorý očividne nevedel, čo má robiť. Cudzí človek zrejme vošiel do budovy s nejakou väčšou skupinkou osôb a nikto ho neskontroloval. Škola prerušila kontrakt s touto bezpečnostnou službou.

Úrady prípad prešetrujú. V konečnom dôsledku sa do väčších problémov ako opitý muž môže dostať vedenie školy, ktoré nesie zodpovednosť za to, aby sa nepovolaní ľudia nedostali do vnútorných priestorov.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.