Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Opitý učiteľ na slovenskej škole. Deťom kázal vytiahnuť učebnice na úplne iný predmet

Takto sa to rozhodne robiť nemá.


Alkohol jednoznačne nepatrí za volant, a nepatrí ani do školy. Aj napriek tomu sa na Slovensku stal kuriózny prípad, pri ktorom ostáva rozum stáť. Žiaci na základnej škole v obci Plavé Vozokany neďaleko Levíc sa naživo presvedčili, ako sa to v živote robiť nemá, uvádzajú tvnoviny. Keď im začalo vyučovanie, ich učiteľ najskôr poriadne nevedel, aký predmet má učiť, a vypytoval sa detí viackrát na to isté. Vyzeral, akoby mal vypité. Potom mu dali policajti fúknuť a bolo jasné, ktorá bije.

Do školy prišiel práve zo spomenutých Levíc, pričom do práce dochádzal každý deň asi 40 kilometrov. Deti učil dejepis, geografiu a slovenský jazyk. Nikto netuší, prečo prišiel pod vplyvom. Niektoré chyby sa dajú odpustiť, iné sú však závažnejšie a musí sa z nich vyvodiť zodpovednosť. To si určite do konca života zapamätá aj spomínaný učiteľ.

TASR/Ilustračné foto

Viac než tri promile

Starostka obce Kornélia Sádovská ho označila ako dobrého učiteľa. Navyše ocenila jeho kvalifikáciu a poznamenala, že v dnešnej situácii ho nebude ľahké nahradiť. Zároveň však chápe vážnosť vzniknutej situácie, ktorú rozhodne nechcela zľahčovať.

Práve ona bola prvá, ktorá ho chcela na žiadosť riaditeľky školy podrobiť dychovej skúške. Čo on na to? Odmietol, lebo vraj tester z obecného úradu označil ako necertifikovaný a neoverený. A čo viac, chcel zvyšok dňa v škole doučiť. Starostka nemala inú možnosť, preto zavolala políciu.

„Namerali mu v dychu 3,10 promile alkoholu. Muž bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informovala hovorkyňa krajskej polície v Nitre Viktória Borloková.

Shutterstock

Učiteľ dostal nakoniec vyhadzov. Na základnej škole v obci Plavé Vozokany učil tri roky. Za svoju chybu sa musel dostaviť až pred súd, od ktorého vyfasoval podmienku a najbližších 30 mesiacov nemôže učiť. Má tak dosť času, aby si spytoval svedomie. Rodičia sa k vzniknutej situácii vyjadrovať nechceli. My veríme, že sa poučí a bude pre ostatných príkladom, ako to v živote nerobiť.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.