Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Opitý vodič mal falošné doklady Borisa Johnsona

Holanďan s ukrajinským vodičákom na meno Boris Johnson. To sa len tak nevidí!


Holandská polícia v pondelok oznámila, že za šoférovanie pod vplyvom alkoholu zadržala muža s falošným vodičským preukazom na meno „Boris Johnson“. TASR informuje podľa agentúry AFP.

Krátko po nedeľňajšej polnoci policajti vyšetrovali haváriu auta pri moste Emma v meste Groningen na severe krajiny. Auto bolo prázdne a na moste stál podozrivý muž. „Osoba sa nedokázala identifikovať a odmietla sa podrobiť dychovej skúške,“ povedal policajný hovorca Thijs Damstra.

Pri prehliadke havarovaného auta polícia „vo vnútri našla falošný vodičský preukaz patriaci Borisovi Johnsonovi,“ povedal Damstra a dodal: „Pokiaľ viem, skutočný pán Boris Johnson v tom čase nebol v Holandsku.“

Ukrajinský vodičský preukaz s fotografiou bývalého britského premiéra a správnym dátumom (19.6.1964) a miestom jeho narodenia (New York) mal byť „platný“ až do konca roku 3000 a „vydali“ ho v roku 2019. „Bohužiaľ pre túto osobu sme nenaleteli na jej falzifikát,“ uviedla polícia v Groningene na svojom instagramovom účte a muža zatkla.

Takéto falošné vodičské preukazy sa dajú ľahko kúpiť v turistických obchodoch na Ukrajine, uviedol redaktor verejnoprávnej televízie NOS Kysia Hekster na Twitteri.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje