Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Opitý vodič spôsobil nehodu, policajtov naňho zavolalo jeho vlastné auto

Moderné technológie vedia byť aj na príťaž.


Spôsobil nehodu a políciu naňho zavolal jeho vlastný Mercedes. Ako píše portál LADbible, 37-ročný Alan McShane sa dostal do nemalých problémov. Počas sledovania futbalového zápasu si poriadne vypil a pod vplyvom alkoholu si sadol za volant služobného auta Mercedes EQC.

Domov ale nedorazil, keďže po ceste spôsobil nehodu. Políciu však volať nemusel, o to sa postaralo jeho auto. Inteligentný systém okamžite identifikoval, že došlo k nehode, a na miesto privolal políciu.

Mužom sa hneď zdalo, že McShane má vypité, takže ho podrobili dychovej skúške, ktorá podozrenia potvrdila. Jeho právnik Michael Henderson sa na súde vyjadril, že jeho klient je „ťažko pracujúci muž, ktorý urobil veľkú chybu“. Zdôraznil, že doteraz nemal žiadne problémy so zákonom. Uviedol, že McShane bol prepracovaný a už veľmi dlho nemal voľno.

Na opitého vodiča zavolalo políciu vlastné auto
Shutterstock

Chybu si priznal

Po šichte vyrazil do reštaurácie, kde sa aj s kamarátmi plánoval najesť, ale napokon si dal aj niekoľko drinkov. A keďže firemné auto nechcel nechať na parkovisku, pokúsil sa s ním dôjsť domov. Jeho úsudok bol ovplyvnený alkoholom. Po nehode sa ozval hlas bezpečnostného systému auta, ktorý ohlásil: „Zavolali sme záchrannú službu“. „Nevedel, čo sa deje,“ ozrejmil Henderson.

McShane sa ku všetkému priznal a ospravedlnil sa. Zároveň dodal, že si z celej situácie vzal poučenie. Napokon vyviazol s pokutou 1 500 libier (viac ako 1 700 eur), plus dostal náhradu škody vo výške 230 libier (asi 267 eur). Na 25 mesiacov mu tiež súd zakázal sadnúť za volant.

Na opitého vodiča zavolalo políciu vlastné auto
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť