Optická ilúzia zrodila crowillu – zviera, ktoré je kombináciou vrany a gorily

Fantastické zvery a ich výskyt

Zdroj: keita_simpson / twitter.com

Medzi obľúbené zábavky internetovej populácie nepochybne patria optické ilúzie. Najnovší hit vznikol niekde v Ázii a hlavnou hviezdou je tajuplná vrana, ktorej sa podarilo zmiasť ľudskú rasu.

Vrana sa v krátkom videjku hrozivo ksichtí (ako to vrany rady robia) a vôbec nevyzerá ako normálna vrana v normálnom stave:

Poloha vrany, ktorú môžeme vidieť vo videu, je skutočne niečo bizarné a nezvyčajné. Z pohľadu kamery skutočne nie je jasné, kde má vták svoje nohy, krídla a chvost (má ich vôbec?). V neistote sa dáva do pohybu fantázia a ľudský mozog začne vytvárať všelijaké predstavy. Napríklad crowillu.

Crowilla je meno, ktoré vrana z videa dostala preto, že istým spôsobom naozaj môže vyzerať ako gorilu na štyroch skrížená s vranou. Tento obraz človek len tak ľahko z hlavy nedostane. Crowilla si našla fanúšikov, ktorí sa svoj obdiv k zázraku prírody rozhodli vyjadriť pomocou krásnych ilustrácií.

Čo sa to ale deje?! Prichádza hlas rozumu a chce nás pripraviť o naše meme! Neprajníci tvrdia, že crowilla neexistuje a ide o obyčajnú vranu, ktorá má zdvihnutý chvost a krídla roztiahnuté vo zvláštnej polohe. Príčinou môže byť únava, niektorí zasa tvrdia, že vták sa opaľuje, čo môže súvisieť so snahou jednoducho sa zohriať alebo ide o proces starostlivosti o perie. Objasnenie ponúkajú tieto obrázky:

Zdravý rozum a základné prírodovedné poznatky hovoria, že crowilla nie je skutočná, mnohí z nás by ale radi verili v existenciu tohoto majestátneho stvorenia. Už len kvôli tým krásnym kresbičkám…

Zdroj: boredpanda.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 rozšírených mýtov o psoch, ktorým by sme už naozaj mali prestať veriť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME