Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Ide vraj o najstrašidelnejšiu väznicu v Británii. Jej história siaha až do 18. storočia a povráva sa, že sú pod ňou pochovaní mnohí muži. Kedysi si v nej svoj trest odpykával aj známy sériový vrah Fred West, teraz je však prázdna a opustená. Môžeš sa do nej pozrieť cez objektív anonymného britského nadšenca urbexu menom Punkitect. 

Sedel tu aj známy vrah Fred West

Väznica v Gloucesteri bola postavená v roku 1792 a slúžila niekoľko desiatok rokov. Bol v nej umiestnený napríklad aj známy sériový vrah Fred West po tom, čo bol v roku 1994 obvinený z dvoch vrážd, vrátane vraždy svojej dcéry. Dnes však už väznica neslúži, je opustená a z času na čas láka ľudí bažiacich po dobrodružstve tak, ako to býva pri väčšine opustených budov.

Fred West bol jedným z najznámejších vrahov v Spojenom Kráľovstve. Spolu so svojou budúcou manželkou Rose boli zodpovední za vraždy mladých dievčat, vrátane dvoch členov svojej rodiny. Len pár mesiacov po tom, ako ho umiestnili do väznice v Gloucesteri, si počas čakania na súd za dvanásť vrážd vzal prvého januára v roku 1995 život. 

Profimedia.sk
Profimedia.sk

Väznica s bohatou históriou

Hovorí sa o nej tiež ako o jednej z najstrašidelnejších, vzhľadom na to, že pod ňou má byť údajne pochovaná stovka mužov, ktorí boli v minulosti odsúdení. Väznica mala kapacitu 323 ľudí a bola situovaná v centre mesta. Poslednýkrát bol v tomto väzení obesený človek pred 81 rokmi.

Dnes už väznica neslúži – zatvorili ju v roku 2013. Teraz jej opustené chodby naháňajú mnohým hrôzu a lákajú ich na objavovanie. Prostredníctvom fotografií sa do nej môžeš spolu s nami pozrieť aj ty. 

Súčasťou väznice bol aj kostol

Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť