Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Hoci hračku Furby si spájame s dávnou minulosťou, ťažko by sa na toto čudo dalo zabudnúť. Mechanické zviera, čiastočne pripomínajúce sovu, bolo kedysi obrovským hitom hračkárskeho priemyslu. Chlpatý Furby dokázal hovoriť viacerými jazykmi a predvádzať pri tom mimické pohyby. V priebehu rokov sa z neho predalo niekoľko miliónov kusov, dočkal sa mnohých verzií a vylepšení, čím vydláždil cestu množstvu ďalších podobných výrobkov.

Je to skutočne prekvapivé, ale aj v dnešnej dobe sa našlo využitie pre staručkú hračku. Ide o projekt, ktorý by človek bez fantázie nevymyslel ani za milión rokov. Bláznivý kutil dokázal premeniť 44 Furbyov na hudobný nástroj! Týmto frajerom je Sam Battle z kanálu LOOK MUM NO COMPUTER. Hoci sa šialený nápad v Samovej hlave zrodil už v roku 2011, až tieto dni sa mu majestátny projekt podarilo zrealizovať. Tisíc slov nestačí na opísanie zvláštneho zážitku, aký hra na Furby organ predstavuje.

Do takéhoto kúsku Sam vložil obrovské množstvo času a nákladov. Je obdivuhodné, koľko úprav hardvéru a softvéru si Furby organ vyžiadal. Sam musel napríklad všetkých Furbyov rozobrať a modifikovať, aby z nich dokázal dostať stabilný tón. Všetky technické podrobnosti a spôsob, akým bolo zariadenie skonštruované, autor vysvetlil v nasledujúcom videu:

Zdroj: hackaday.com
Titulná fotka: LOOK MUM NO COMPUTER / youtube.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť