Organ zhotovený zo 44 Furbyov. Je jeho zvuk roztomilý alebo tvoja nová nočná mora?

Rozhodnutie necháme na každom jednotlivcovi.

Hoci hračku Furby si spájame s dávnou minulosťou, ťažko by sa na toto čudo dalo zabudnúť. Mechanické zviera, čiastočne pripomínajúce sovu, bolo kedysi obrovským hitom hračkárskeho priemyslu. Chlpatý Furby dokázal hovoriť viacerými jazykmi a predvádzať pri tom mimické pohyby. V priebehu rokov sa z neho predalo niekoľko miliónov kusov, dočkal sa mnohých verzií a vylepšení, čím vydláždil cestu množstvu ďalších podobných výrobkov.

Je to skutočne prekvapivé, ale aj v dnešnej dobe sa našlo využitie pre staručkú hračku. Ide o projekt, ktorý by človek bez fantázie nevymyslel ani za milión rokov. Bláznivý kutil dokázal premeniť 44 Furbyov na hudobný nástroj! Týmto frajerom je Sam Battle z kanálu LOOK MUM NO COMPUTER. Hoci sa šialený nápad v Samovej hlave zrodil už v roku 2011, až tieto dni sa mu majestátny projekt podarilo zrealizovať. Tisíc slov nestačí na opísanie zvláštneho zážitku, aký hra na Furby organ predstavuje.

Do takéhoto kúsku Sam vložil obrovské množstvo času a nákladov. Je obdivuhodné, koľko úprav hardvéru a softvéru si Furby organ vyžiadal. Sam musel napríklad všetkých Furbyov rozobrať a modifikovať, aby z nich dokázal dostať stabilný tón. Všetky technické podrobnosti a spôsob, akým bolo zariadenie skonštruované, autor vysvetlil v nasledujúcom videu:

Zdroj: hackaday.com
Titulná fotka: LOOK MUM NO COMPUTER / youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy ľudí na Valentína

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME