Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Organizácie Cyklokoalícia a Znepokojené matky si pochodom uctili obete tragickej nehody

Okrem uctenia si obetí sa organizácie snažili upozorniť aj na širší rozmer problému, ktorý nehoda ukázala.


Organizácie Cyklokoalícia a Znepokojené matky si v utorok 4. októbra podvečer pochodom uctili obete nedeľnej tragickej nehody v Bratislave.

Ako informuje Lucia Szabová za Znepokojené matky, počas úvodných príhovorov odzneli aj požiadavky adresované Vláde SR na systémové zmeny, aby sa podobné nehody neopakovali. Neskôr sa sprievod presunul k miestu tragickej nehody, na zastávku Zochova, kde ľudia zapálili sviečky na počesť piatich obetí.

Okrem uctenia si obetí sa organizácie snažili upozorniť aj na širší rozmer problému, ktorý nehoda ukázala. Predniesli päť požiadaviek, ktoré sa týkajú vymáhania dodržiavania povolenej rýchlosti a umožnenie kontroly rýchlosti mestám a obciam. Ďalej zavedenie bezpečnej infraštruktúry do technických noriem, zavedenie sankcií, ktoré naozaj budú znemožňovať opakované porušovanie predpisov a nakoniec zodpovedný prístup k bezpečnosti cestnej premávky založenej na dátach.

TASR

„Táto nehoda nebola výsledkom nezodpovedného konania jedného človeka. Má aj ďalších spoluvinníkov. Tých, ktorých povinnosťou je zabezpečiť bezpečnosť dopravy a kontrolovať dodržiavanie predpisov, ale nezodpovedne ju zanedbávajú,“ uviedol Dan Kollár z Cyklokoalície. Ako dodal, nešťastiu sa dalo zabrániť a je potrebné utlmovať automobilovú dopravu, ktorej intenzita sa stále zvyšuje. „Autá sú čoraz väčšie a rýchlejšie, ohrozujú našu bezpečnosť. Potrebujeme dať prednosť udržateľným formám mobility, ako je chôdza, bicykel, verejná doprava. V mestách je nutné vybudovať bezpečnú infraštruktúru,” doplnil.

Organizácie Cyklokoalícia a Znepokojené matky sa snažia dlhodobo presadzovať bezpečné prostredie pre chodcov a cyklistov v Bratislave a upozorňovať na nutnosť podpory udržateľných foriem dopravy.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť