Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Originálna vízia budúcnosti. Ambiciózne české sci-fi Bod obnovy konečne prichádza do našich kín

Cyberpunkové sci-fi si užijeme ešte tento mesiac.


Vždy máme ohromnú radosť, keď sa slovenskí či českí filmári pustia do žánrov, ktoré u nás nemajú až takú veľkú (prípadne žiadnu) tradíciu.

Zaujímavo vyzerajúca novinka Bod obnovy od Roberta Hloza patrí medzi podobne ambiciózne tituly. Sci-fi príbeh od našich českých susedov totiž láka na parádny audiovizuál, ale aj pozoruhodný príbeh.

Originálna vízia budúcnosti

Príbeh sa odohráva v roku 2041. V tomto futuristickom svete majú obyvatelia ústavné právo prežiť jeden celý život. To v preklade znamená, že pokiaľ sa niekomu stane smrteľná nehoda, tak je oživený a pokračuje vo svojom živote ďalej. Na to, aby táto technológia fungovala, si každý obyvateľ musí každé dva týždne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – takzvaný bod obnovy.

Nie všetkým sa však toto oživovanie páči. Existuje totiž rebelská organizácia, ktorá svoj nesúhlas dáva najavo teroristickými útokmi. Mladá detektívka Emma Trochinowska (Andrea Mohylová) sa rozhodne ju vypátrať. Ešte však netuší, že na svojej ceste bude čeliť nepríjemným odhaleniam.

YouTube video

Vo filme uvidíme aj Matěja Hádka, Václava Neužila, Milana Ondríka, Karla Dobrého, Agátu Kryštůfkovú, Katarzynu Zawadzku, Jana Vlasáka, Ivetu Duškovú, Richarda Stankeho, Adama Vaculu a Jana Jankovského. O réžiu sa postaral už spomínaný Robert Hloz.

Snímka vznikla v česko-slovensko-poľsko-srbskej koprodukcii a vyzerá naozaj fantasticky. Trailer dýcha výbornou futuristickou atmosférou a vidno, že tvorcovia si dali na audiovizuálnej stránke veľmi záležať. Po tejto stránke tak Bod obnovy zrejme znesie porovnanie s medzinárodnou produkciou.

Inšpiráciu tvorcovia očividne hľadali v klasikách ako Blade Runner či Minority Report, čo nie je vôbec na škodu. Nástrel príbehu znie totiž veľmi zaujímavo. Snáď nás teda v kinách čaká parádny sci-fi triler. Tvorcom rozhodne prajeme úspech a dúfame, že podobne ladených snímok sa začne v českých (a slovenských) končinách točiť viac. Bod obnovy zamieri do kín 21. septembra.

film, filmy, sci-fi, kino program, slovenské kino, filmová novinka, Bod obnovy, české filmy, české sci-fi filmy, premiéra v kine
Continental Film

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.