Oscarová vojnová dráma 1917 prichádza do našich kín. Ponúkne strhujúci príbeh a emócie

Film nás zavedie do zákopov prvej svetovej vojny.

Zdroj: Forum Film SK

V týchto dňoch sa do slovenských kín dostáva ďalšia výrazná oscarovka. Reč je, pravdaže, o vojnovej dráme 1917 od režiséra Sama Mendesa (Skyfall, Núdzový východ). Tá si odniesla 10 nominácií na Oscara, z toho tri sošky (za kameru, mix zvuku a vizuálne efekty) aj premenila.

Okrem toho má na konte dva Zlaté glóbusy a 7 cien BAFTA. Už to dáva jasne na známosť, že sa blíži poriadne silný filmový zážitok.

Tvorcovia nás v ňom zavedú do obdobia prvej svetovej vojny. Dvaja mladí britskí vojaci Schofield a Blake dostanú náročnú a takmer nesplniteľnú úlohu. Musia sa dostať cez nepriateľské územie a doručiť dôležitú správu. Ak sa im to nepodarí, stovky vojakov prídu o život, medzi nimi aj Blakeov brat. Začína intenzívny súboj s časom.

V hlavných úlohách sa predstavia George McKay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Andrew Scott či Richard Madden. Už podľa trailerov nás čaká mimoriadne ambiciózny kúsok.

Svedčí o tom aj zvolená forma: film je totiž natočený na jeden neprerušovaný záber (technicky povedané o skutočnú jednozáberovku nejde, ale efekt je rovnaký). To je veľmi zaujímavá voľba, ktorá ale môže príbehu ešte viac pridať na napätí a sile.

Zahraničné ohlasy sú nadšené, 1917 má na stránke Rotten Tomatoes 89 % pozitívnych recenzií s ratingom 8.37/10, stránka Metacritic zase hlási výborných 78 %. Ohromne spokojné sú však aj názory divákov. Niet teda pochýb o tom, že nás v kinách čaká poriadne napínavá a emotívna jazda. Na Slovensku si Mendesov film vychutnáme už od 13. februára 2020 aj v IMAX sálach.

Forum Film SK

Zdroj: Forum Film SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s Forum Film

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Každodenné komické momenty, ktoré poznajú všetci v dlhodobom vzťahu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME