Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

V týchto dňoch sa do slovenských kín dostáva ďalšia výrazná oscarovka. Reč je, pravdaže, o vojnovej dráme 1917 od režiséra Sama Mendesa (Skyfall, Núdzový východ). Tá si odniesla 10 nominácií na Oscara, z toho tri sošky (za kameru, mix zvuku a vizuálne efekty) aj premenila.

Okrem toho má na konte dva Zlaté glóbusy a 7 cien BAFTA. Už to dáva jasne na známosť, že sa blíži poriadne silný filmový zážitok.

Tvorcovia nás v ňom zavedú do obdobia prvej svetovej vojny. Dvaja mladí britskí vojaci Schofield a Blake dostanú náročnú a takmer nesplniteľnú úlohu. Musia sa dostať cez nepriateľské územie a doručiť dôležitú správu. Ak sa im to nepodarí, stovky vojakov prídu o život, medzi nimi aj Blakeov brat. Začína intenzívny súboj s časom.

V hlavných úlohách sa predstavia George McKay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Andrew Scott či Richard Madden. Už podľa trailerov nás čaká mimoriadne ambiciózny kúsok.

Svedčí o tom aj zvolená forma: film je totiž natočený na jeden neprerušovaný záber (technicky povedané o skutočnú jednozáberovku nejde, ale efekt je rovnaký). To je veľmi zaujímavá voľba, ktorá ale môže príbehu ešte viac pridať na napätí a sile.

Zahraničné ohlasy sú nadšené, 1917 má na stránke Rotten Tomatoes 89 % pozitívnych recenzií s ratingom 8.37/10, stránka Metacritic zase hlási výborných 78 %. Ohromne spokojné sú však aj názory divákov. Niet teda pochýb o tom, že nás v kinách čaká poriadne napínavá a emotívna jazda. Na Slovensku si Mendesov film vychutnáme už od 13. februára 2020 aj v IMAX sálach.

Forum Film SK

Zdroj: Forum Film SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s Forum Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť