Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Oscarový animák Spider-Man: Paralelné svety prichádza s pokračovaním! Prvé zábery lákajú na štýlovú jazdu

Dostaneme opäť parádny filmový zážitok?


Parádny animák Spider-Man: Paralelné svety si určite videl. Snímka Boba Persichettiho, Petera Ramseya a Rodneyho Rothmana uchvátila divákov aj kritikov a na konte má obrovské množstvo ocenení, vrátane Zlatého glóbusu a Oscara pre najlepší animovaný film.

Pod maskou pavúčieho muža sa nám predstavil Miles Morales. Kvôli záporákovi Kingpinovi sa však otvoria portály do alternatívnych realít, a tak Miles zistí, že rozhodne nie je jediným Spider-Manom.

Úspech snímky dal tušiť, že čoskoro sa dočkáme pokračovania. Dobrou správou je, že nedostaneme jeden, ale rovno dva filmy! Ten prvý s názvom Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One) dorazí do našich kín už budúci rok a v týchto dňoch sme dostali jeho prvý teaser.

O scenár sa postarali Chris Miller, Phil Lord a Dave Callahan a na režisérsku stoličku sa tentokrát posadili Joaquim Dos Santos, Kemp Powers a Justin K. Thompson.

Príbeh sa bude odohrávať niekoľko rokov po udalostiach jednotky, Miles Morales a Gwen Stacey sú tak starší a opäť sa musia vydať v ústrety veľkému dobrodružstvu. To povedie cez najrôznejšie paralelné svety a odlišnými Spider-Manmi.

Naši hrdinovia budú musieť čeliť aj novému a nebezpečnému nepriateľovi. V originálnom znení hlasy postavičkám prepožičajú Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Oscar Isaac, Jake Johnson a Issa Rae.

Prvé zábery na nás zatiaľ pôsobia sakramentsky lákavo. Očividne sa dočkáme podobne štýlového zážitku ako v prípade jednotky. Animácia je skvelá, doťahovačky medzi Milesom a Gwen milé a naznačené akčné scény poriadne dynamické. Pevne teda veríme, že nás v kinách čaká snímka, ktorá predchodcovi neurobí žiadnu hanbu.

Premiéra je naplánovaná na 7. októbra 2022. Pokračovanie dorazí v roku 2023 a vo výrobe je aj spin-off, v ktorom budú hrať hlavné roly ženské komiksové hrdinky.

Sony Pictures Releasing/Itafilm

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť