Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Oscarový hit Všetko, všade, naraz sa stal najoceňovanejším filmom histórie. V počte cien prekonal Titanic aj Návrat kráľa

Originálna sci-fi hitovka sa teší nadšenému prijatiu.


Oscarovú súťaž podľa predpokladov ovládla surreálna sci-fi komédia Všetko, všade, naraz od režisérskej dvojice Daniel Scheinert a Daniel Kwan. Z 11 nominácií premenila 7 sošiek, vrátane tých za najlepší film, réžiu, herca vo vedľajšej úlohe, herečku v hlavnej a vedľajšej úlohe či originálny scenár.

Ako ale píše portál IGN, už pred oscarovým galavečerom si Scheinertova a Kwanova snímka pripísala jeden pozoruhodný triumf. Stala sa totiž najoceňovanejším filmom všetkých čias.

MovieStillsDB / A24

Prekonal aj Návrat kráľa

Na konte totiž má neuveriteľných 295 nominácií na rôzne ceny a 138 výhier! Doteraz držal rekord Pán prsteňov: Návrat kráľa, ktorý získal 189 nominácií a 127 ocenení. Na percentá síce stále vedie, ale čo sa týka počtu nominácií a cien, tak musel uvoľniť miesto originálnej snímke s Michelle Yeoh.

Všetko, všade, naraz sa ho podarilo prekonať, hoci na čisto oscarové skóre stále vedie Jacksonove majstrovské dielo (11 Oscarov) či megahit Titanic od Jamesa Camerona (11 Oscarov). Pre štúdio A24, ktoré snímku Scheinerta a Kwana produkovalo a distribuovalo, ide o obrovský a zaslúžený úspech. A k nemu si teraz môžu pripísať čerstvých 7 víťazstiev na Oscaroch. Výborná práca!

MovieStillsDB / A24

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje