Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Detské časopisy majú na Slovensku dlhú tradíciu a stali sa obľúbenou školskou pomôckou hlavne na nižších stupňoch. Časopisy pre deti mali za vždy cieľ prebudiť lásku k čítaniu, pobaviť a niečo aj naučiť. Pre tých, ktorým čítanie z nejakého dôvodu robilo problém, tu vždy boli krásne ilustrácie, krížovky, maľovanky a vystrihovačky. Na Slovensku asi nie je školák, ktorý by s radosťou nespomínal aspoň na jeden z týchto detských časopisov. Čo je na veci najlepšie? Všetky z uvedených kúskov vychádzajú aj dnes!

Včielka

Včielka je určená pre deti v predškolskom veku. Keďže medzi takýmito šteňatami sa nájde len málo tých, čo by boli schopní čítať, Včielka sa zameriava predovšetkým na obrazový obsah. Za jeden rok vychádza 11 čísel.

https://www.distribuciacasopisov.sk/produkty/materske-skoly/vcielka-2018-2019/

Vrabček

Vrabček, ktorý sa na svojej  webstránke sám tituluje ako „krásny detský časopis“ (nech to znamená, čo to znamená), už devätnásť rokov povzbudzuje detskú fantáziu a tvorivosť. Časopis sa sústreďuje na množstvo súťaží, do ktorých deti prispievajú vlastnou výtvarnou či umeleckou činnosťou.

http://casopisvrabcek.sk/vrabcek/

Šikovníček

„Časopis pre všetky hravé a zvedavé deti“ za svoj hlavný cieľ považuje propagáciu domácej literárnej tvorby pre deti. Občas sa v obchodoch zjavujú aj výnimočné vydania s názvom Šikovníček špeciál, zamerané na hádanky, hlavolamy a ďalšie hry.

https://www.distribuciacasopisov.sk/produkty/materske-skoly/sikovnicek-2018-2019/

Slniečko

Veterán medzi detskými časopismi na Slovensku vychádza už od roku 1927. Väčšina dnešných mladých naň nespomína práve najlepšie – najčastejšie býva spájaný s povinným čítaním nie celkom zábavnej prózy a poézie počas hodín slovenčiny.

https://www.ipredplatne.sk/katalog-produktov/noviny-a-casopisy/slniecko

Fľak

Fľak je troška odlišný kúsok v tomto zozname. Hoci je takisto určený pre školákov, takmer výhradne sa sústredí na humorný obsah. Na jeho stránkach nájdeš vtipy, hlavolamy, karikatúry a opäť raz vtipy. Fľak by nemohol byť Fľakom bez charakteristických kresieb karikaturistu Bruna Horeckého.

https://www.distribuciacasopisov.sk/produkty/zakladne-skoly/flak-2018-2019/

Macko Pusík

Obľúbený časopis pre deti od troch rokov je prekladom nemeckého originálu. Dielo významného kresliča Rolfa Kauku si môžu užívať čitatelia v desiatich jazykových mutáciách. Oranžový medvedík vďaka svojmu jednoduchému tvaru predstavuje prvé pokusy s farbičkami nejedného dieťaťa.

https://www.ipredplatne.sk/katalog-produktov/noviny-a-casopisy/macko-pusik

Zornička

Prvé číslo sa objavilo už v roku 1846. Časopis, v súčasnosti určený deťom vo veku 6-9 rokov, v priebehu desaťročí prešiel mnohými turbulentnými zmenami, keď bol zrušený a zasa obnovený a viackrát zmenil vydavateľa. Aby boli veci ešte o trocha zložitejšie, pod názvom Zornička vychádza ešte jeden detský časopis, ktorý je určený pre deti slovenskej komunity žijúcej v Srbsku.

https://www.ipredplatne.sk/katalog-produktov/noviny-a-casopisy/zornicka

Fifík

Fifíka mal rád každý, pretože bol jednoducho cool. To, čo robili aj ostatní, dokázal robiť oveľa lepšie. Perfektne namiešaný mix obsahu vždy zaujal mladšie aj staršie deti. Na úspechu Fifíka sa podpísali hlavne súťaže o atraktívne ceny a predovšetkým geniálne vystrihovačky.

https://www.distribuciacasopisov.sk/produkty/zakladne-skoly/fifik-2018-2019/

Titulná fotka: lenivyrodic.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť