Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava
Zdroj: ©Shutterstock

8 knižných noviniek, ktoré sa vo februári objavili v kníhkupectvách

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

V prípade, že si pravidelným návštevníkom kníhkupectiev a zhromažďovanie nových kníh patrí medzi tvoje obľúbené činnosti, každý nový mesiac pre teba môže predstavovať buď utrpenie, alebo radosť. V redakcii tieto stavy poznáme tiež, a preto máme pre teba dobrú správu.

Knižné vydavateľstvá sa rozhodli byť veľmi štedré a na február pripravili kopu parádnych kníh, ktoré si tento mesiac môžeš doplniť do svojej zbierky.

Adam Silvera, Becky Albertalli – Nech sme to navždy my

Mladšie ročníky tento mesiac potešilo pokračovanie letnej love story Čo ak sme to my – romantický príbeh Nech sme to navždy my, ktorý napísala spisovateľská dvojica Adam Silvera a Becky Albertalli.

Ben strávil prvý rok na výške prácou na rukopise svojej fantasy knihy spolu so svojím parťákom Mariom, ktorý skvelo doučuje španielčinu a ešte lepšie sa bozkáva. Tak prečo nedokáže prestať myslieť na to, že Arthur je dva roky po ich rozchode späť v meste? Arthur je znovu v New Yorku – na vysnívanej stáži na Broadwayi a doma ho čaká priateľ, s ktorým by nemohol byť šťastnejší. Keď však narazí na Bena v objatí záhadného chalana, začne uvažovať, či jeho city k Benovi naozaj vyprchali.

Akokoľvek veľmi sa obaja snažia zamerať na budúcnosť, v ktorej sa ich cesty uberajú rôznymi smermi, v prítomnosti na seba ustavične narážajú. Núti ich vesmír zamyslieť sa, či vážne nepatria k sebe? Možno nie. Koniec koncov, prvý raz to nevyšlo. Možno áno. Koniec koncov, iskry stále lietajú. Občas to skrátka treba risknúť.

Knihu Nech sme to navždy my si môžeš objednať tu.
Slovart

Ernest Cline – Ready Player Two

Láskyplne nostalgický a originálny príbeh Ready Player Two, stvorený jedinečnou fantáziou Ernesta Clina, ťa pozýva na ďalšie nápadité a zábavné dobrodružstvo vo virtuálnom vesmíre nabité akciou, ktoré ťa opäť vtiahne do strhujúceho sveta budúcnosti.

Hra sa nekončí. Niekoľko dní po víťazstve v súťaži Jamesa Hallidaya urobí Wade Watts objav, ktorý nanovo zmení celý svet. V trezore čaká na dediča miliardárovho majetku vynález snov, vďaka ktorému sa OASIS stane ešte tisíckrát úžasnejší a návykovejší, ako si Wade dokázal predstaviť.

Zároveň sa dostane k novej hádanke a znova sa púšťa do pátrania, lebo Hallidayovo posledné zlaté vajce sľubuje tajuplnú odmenu. Proti Wadovi sa však postaví nebezpečný a nečakane silný rival, ktorý na dosiahnutie svojho cieľa neváha obetovať milióny ľudí. Wadovi ide o život a v hre nie je len budúcnosť OASIS-u, ale tentoraz na vlásku visí aj osud celého ľudstva.

Ikar

Rick Hanson, Forrest Hanson – Odolnosť

Aby sme v živote prospievali, potrebujeme viac ako len schopnosť znášať zlé podmienky. Musíme rozvíjať svoju odolnosť, pretože tá je kľúčom k tomu, by sme boli schopní založiť si rodinu, napredovať v práci, zvládať stres, riešiť zdravotné problémy, prekonávať nedorozumenia s ostatnými, vyliečiť sa zo starých zranení.

V knihe Odolnosť, ktorú napísala dvojica Rick a Forrest Hanson, sa dozvieš, ako rozvinúť dvanásť životne dôležitých pilierov odolnosti. Nájdeš v nej praktické a konkrétne kroky, zážitkové praktiky a osobné príklady. Zahŕňa tiež účinné spôsoby interakcie s ostatnými. Vysvetľuje, ako prekonať zaujatosť, uvoľniť bolesť a nahradiť ich súcitom, sebahodnotou, radosťou a vnútorným pokojom.

Knihu Odolnosť si môžeš objednať tu.
Grada

Michaela Zamari – A čo ak áno? 2.diel

Talentovaná autorka Michaela Zamari pre teba píše aj knižné tipy, okrem nich si však vydáva aj vlastné knihy. Vyšlo jej už dvanásť úspešných titulov ako Šéf môjho šéfa, Osud nevyjednáva, Priznanie, Krízový plán, Nebol si v pláne či Nasleduj ma. Tento mesiac sa k nim pridal aj magický trinásty – pokračovanie najosobnejšieho príbehu s názvom A čo ak áno? 2.diel.

Prvá láska spravidla nebýva aj tou poslednou, ale čo ak v ich prípade áno? Kým od jedného dostáva ultimátum, aby s tým druhým prestala komunikovať, ten druhý je ochotný vzdať sa jej, len aby bola šťastná. Ona však miluje oboch. Neplánovaný citový trojuholník dáva zabrať všetkým zúčastneným a z tohto rozstrelu nemôže vzísť ako víťaz každý. Alebo môže? Pre koho sa nakoniec jej zmätené srdce rozhodne?

Aby citových turbulencií nebolo málo, ukáže sa, že ani druhá šanca nefandí happyendu. Pokiaľ sa Maja prikloní k svojej staronovej láske, vykladači budúcnosti sa zhodujú v jednej jedinej predpovedi: im dvom nie je súdené byť spolu navždy. Jedna informácia, ktorá zaseje semienka ničivých pochybností.

Podľahnú im a prestanú počúvať vlastné srdce? Alebo zvolia trpkosladkú ignoráciu a zabojujú až do poslednej chvíle, aby si nemuseli po zvyšok života klásť otázku – čo ak? A možno po tom všetkom na každého naozaj čaká iná budúcnosť a všetci tí „neprajníci“ sa nemýlili. Lenže… a čo ak áno?

Michaela Zamari

Matthew Dennison – Kráľovná

Milovníci histórie a biografií sa tento mesiac konečne dočkali titulu Kráľovná, ktorú napísal Matthew Dennison.

Pre milióny ľudí na celom svete bola britská kráľovná Alžbeta II. stelesnením monarchie. Na trón nastúpila v roku 1952, vládla teda dlhšie než ktorýkoľvek iný žijúci panovník. Jej panovanie zahŕňalo takmer celé povojnové dejiny Británie − od čias pred veľkou hospodárskou krízou tridsiatych rokov 20. storočia až po éru covidu-19.

Matthew Dennison ponúka detailný a zasvätený pohľad na Alžbetin životný príbeh od detstva, dospievania až po panovanie v ére bezprecedentných seizmických zmien. S dôvernou znalosťou zaznamenáva radosti a triumfy, ale aj sklamania a útrapy kráľovského života. Táto kniha čitateľa presvedčí, že pozornosť verejnosti si Alžbeta zaslúžila nielen pre svoje postavenie, ale aj ako výnimočná osobnosť.

Knihu Kráľovná si môžeš objednať tu.
Slovart

Sebastian Fitzek – Zberateľ očí

My v redakcii už dávno vieme, že ak dostaneme chuť na poriadne mrazivý knižný príbeh, tvorba Sebastiana Fitzeka predstavuje stávku na istotu. Jeho novinka Zberateľ očí sľubuje ozajstnú výzvu pre každého Fitzekovho obdivovateľa.

Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi. Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná…

Zberateľ očí udrel už trikrát, keď na scénu vstupuje bývalý policajný mediátor Alexander Zorbach. V súčasnosti je policajným reportérom berlínskeho denníka, preto sa vydáva po stopách viacnásobného páchateľa, ktorého novinári nazývajú Zberateľ očí. V minulosti sám pracoval ako policajt, má teda bohaté skúsenosti a užitočné kontakty. Navyše je vždy o krok pred políciou, a pravdepodobne aj preto sa stane hlavným podozrivým.

Páchateľ zatiaľ nezanechal nijakú užitočnú stopu. Odrazu sa však nečakane objaví tajomná svedkyňa, slepá fyzioterapeutka Alina Gregorievová, a tvrdí, že dokáže nazrieť do minulosti svojich pacientov, stačí jej len dotknúť sa tela. A deň predtým možno ošetrovala Zberateľa očí.

Tatran

Julie Caplin – Chata vo Švajčiarsku

Milovníčky romantických príbehov a cestovania sa môžu tešiť na najnovší príbeh z pera Julie Caplin – novinku Chata vo Švajčiarsku, vďaka ktorej sa prenesú do romantického príbehu o zasnežených vrcholkoch švajčiarskych Álp a jednej mimoriadnej láske, ktorá svojou vrúcnosťou dokáže roztopiť ľady a zahriať srdce.

Mína je trošku ako neriadená strela, no práve preto ju majú jej priatelia tak radi. O to viac je pre ňu šokujúce, keď ju muž, ktorého miluje, opustí práve pre jej nespútanú povahu. V hĺbke svojej duše však Mína verí, že šálka horúcej čokolády dokáže vyriešiť všetky problémy. A tak sa jedného dňa zbalí a vyrazí za dobrodružstvom do Švajčiarska, pod zasnežené vrcholky Álp.

Je odhodlaná dať svojmu životu novú šancu a znova v sebe zapáliť stratenú iskru. V útulnej horskej chate sa rozhodne riadiť jasnými pravidlami: litre horúcej čokolády sú povolené, muži sú zakázaní. Lenže hlava srdcu nerozkáže… Hlavne keď sa na scéne objaví príťažlivý Luke, pri ktorom sa Míne podlamujú kolená…

Knihu Chata vo Švajčiarsku si môžeš objednať tu.
Grada

Jørn Lier Horst – Zradca

Autor Jørn Lier Horst patrí medzi absolútnu špičku spisovateľov severského krimi. Keďže je „z fachu“ – až donedávna pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku a študoval kriminológiu, filozofiu a psychológiu – má obrovskú výhodu, čo sa týka opisov. Vďaka tomu jeho knihy nadobúdajú na uveriteľnosti (a tým pádom aj na obľúbenosti). Tentokrát sa môžeš tešiť na jeho novinku Zradca.

Po týždňoch silných dažďov sa na jednu z obytných štvrtí Larviku zosunie pôda a pochová niekoľko domov. Wisting sa pripája k záchrannej akcii. Do východu slnka nasledujúceho dňa sú všetci obyvatelia zapísaní a je jasné, že zosuv pôdy si nevyžiadal žiadne obete. A predsa sa na druhý deň medzi troskami nájde mŕtve telo.

Koroner určí čas úmrtia na štyridsaťosem hodín pred zosuvom. Ukáže sa, že vyšetrovanie mužovej smrti súvisí s niekoľkými ďalšími prebiehajúcimi prípadmi a Wistinga najímajú ako vedúceho samostatnej jednotky. Čoskoro sa však začnú objavovať náznaky, že medzi vyšetrovateľmi je zradca…

Premedia

Nech už sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.