Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Ošklbú ťa o čas, spánok aj peniaze. Modelka vymenovala 118 dôvodov, prečo nechce mať deti

Mať deti nie je ľahké.


Ak ešte nemáš deti, nevieš, čo to znamená nemať čas. Teda, niečo také by ti určite povedali všetci rodičia, ktorí musia denno-denne zápasiť o to, či pôjdu na WC, alebo si radšej na 10 sekúnd zatvoria oči a podriemu. V oboch prípadoch je to však život na hrane, keďže nechať deti bez dozoru čo i len na pár chvíľ môže niekoho stáť život.

Mať deti si vyžaduje obrovskú obetu, kompromisy a trpezlivosť a niekedy sa to môže zdať ako dosť nevďačná úloha. Možno aj z toho dôvodu sa niektorí ľudia jednoducho rozhodnú deti nemať. Jednou z nich je aj austrálska modelka a influencerka Ellie Gonsalves.

Ambasádorka značky L’Oréal na svojom profile na Instagrame zverejnila zoznam obsahujúci 118 dôvodov, prečo nemať deti. „Sociálny tlak, pokiaľ ide o túto tému, je naozaj sporný a myslím si, že aj nespravodlivý voči tým, ktorí na ňu majú odlišný názor,“ vysvetlila svoj počin. „Veľmi zriedka vidíme hlas podpory v tejto oblasti, pretože, priznajme si, verejná reakcia by bola asi veľmi ostrá,“ dodala.

Medzi jej argumenty proti tomu mať deti patrí napríklad to, že ste za svoje dieťa zodpovední od jeho narodenia až po jeho smrť, že napriek tomu, ako dobre ho vychováte, môže z neho vyrásť násilník, či napríklad aj to, keď je žena tehotná, dieťa vykonáva potrebu priamo v nej (teda do nej).

Reakcie boli rôzne

Jej príspevok, prirodzene, vyvolal na sociálnej sieti búrlivú diskusiu. Rodičovstvo je totiž téma, ktorá ľudí rozdeľuje. Ako píše Ellie, veľa ľudí ju od zverejnenia zoznamu odhováralo, viacerí jej dokonca písali do súkromných správ, aký je hrozný človek. Ju to však od publikovania neodradilo.

„Váš zoznam dôvodov, prečo nemať deti, je celý negatívny, ale čo pozitíva? Pozitíva určite prevažujú,“ napísala jedna z komentujúcich. „Samozrejme, je to voľba každého človeka, či chceš byť rodičom, ale veľa z tvojho zoznamu sú, podľa môjho názoru, veľmi chabé dôvody,“ dodala komentujúca.

Mohlo by ťa zaujímať:

15 tweetov, ktoré dokazujú, že výchova dieťaťa si vyžaduje kopec trpezlivosti

Našli sa, samozrejme, aj takí, ktorí Ellie podporili a na celú vec majú podobný názor. „Som s tebou. Mám 40 rokov, nemám deti a nikdy som deti nechcel. Raz sa ma jedna kolegyňa spýtala: ‚Ak nebudeš mať deti, kto sa o teba postará, keď budeš starý?‘ Pamätám si, že vtedy som si pomyslel (a myslím si to stále), že toto je dosť sebecký dôvod na to mať deti,“ znel jeden z podporných komentárov.

„Naozaj tu čítam komentáre žien, ktoré sú urazené vaším rozhodnutím…? Čo je to s ľuďmi?!“ napísal ktosi. „Je to na milión percent vaša voľba – koniec príbehu. Niekedy naozaj nerozumiem ľuďom,“ čudoval sa iný komentujúci.

Je rada, že to urobila

„Ako niekto, kto žije vo vzťahu 15 rokov, som túto otázku v sebe mala po celý čas a zároveň je to, pravdepodobne, otázka, ktorú dostávam najčastejšie,“ povedala modelka. Na druhej strane dodala, že napriek tomu, koľkokrát sa jej ľudia na to, či chce mať deti, opýtali, mohla by spočítať na prstoch jednej ruky, koľkokrát z toho rešpektovali a chápali jej názory.

Napriek búrlivej hádke je Ellie rada, že príspevok zverejnila a že jej odkaz zarezonoval u toľkých žien. Hnev, ktorý zoznam vyvolal, len posilnil jej argumenty a utvrdil ju v tom, že urobila dobre.

„Bolo príjemné čítať stovky komentárov od ľudí, ktorí sa cítia byť videní, od ľudí, ktorí tiež zažili nepríjemné chvíle, keď ostatní spochybňovali ich voľbu a všetko, čo to spôsobilo, bolo, že sa cítili hrozne alebo nepríjemne,“ povedala Mamamia.


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.