OSN: Ruská invázia si dosiaľ vyžiadala najmenej 136 mŕtvych civilistov, vrátane 13 detí

Hovorkyňa Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) Liz Throssell však upozorňuje, že skutočný počet obetí je zrejme omnoho vyšší.


Od začiatku ruskej invázie na Ukrajine zahynulo najmenej 136 civilistov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na údaje Organizácie Spojených národov (OSN). Medzi obeťami je pravdepodobne aj 13 detí. OSN oficiálne registruje aj približne 400 zranených.

Hovorkyňa Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) Liz Throssell však upozorňuje, že skutočný počet obetí je zrejme omnoho vyšší. Podľa údajov ukrajinskej vlády dosiaľ zahynulo už 352 civilistov a 1 684 utrpelo zranenia.


Tagy:
REKLAMA
Peter Strhan
V EMEFKE pôsobím od roku 2017, teda od samotného založenia portálu. Mojou vášňou je internetová kultúra, súčasné trendy a svet humoru a memes, ktorým sa venujem aj vo svojich článkoch.Okrem toho ma zaujímajú témy z oblasti vedy, technológií a histórie. Blízko mám aj k umeniu a hudbe, a vždy si nájdem čas na pútavú vernisáž alebo dobrý koncert. Mojím cieľom je prinášať čitateľom obsah, ktorý ich pobaví, inšpiruje a zároveň rozšíri ich obzory.
Najčítanejšie
Podobné