Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Otec nútil syna jesť za trest mesiac vegánske jedlo. Mohol za to jeho nevhodný vtip

Chlapec žartoval na účet svojej sestry, ktorá je vegánkou. Dostal trest.


Trestanie detí za ich bláznivé nápady je kontroverzná téma. Aký trest je prijateľný a ktorý je už za hranicou? Na to má iste mnoho ľudí odlišné názory. Netradičnú formu trestu zvolil aj otec rodiny, ktorý sa s tým priznal na sociálnej sieti Reddit, píše portál LADbible.

Nemenovaný muž uviedol, že jeho syn svojej sestre skryl jej vegánske jedlo a predstieral, že ho vyhodil. Keďže si jedlo kupuje sama za vlastné peniaze, poriadne ju to rozrušilo. Otec od nej dostal telefonát, v ktorom sa mu so slzami v očiach zverila, že jej brat vyhodil všetko jedlo.

Napokon sa síce prišlo na to, že malý uličník jedlo len schoval, ale tým si to nevyžehlil. Otcovi sa tento štýl vtipkovania ani trochu nepáčil a vnímal ho ako šikanu svojej dcéry, len preto, lebo sa stala vegánkou. Rozhodol sa teda synovi uštedriť lekciu a za trest ho celý mesiac nútil jesť výhradne vegánske jedlá. Vlastne na tento režim prešla celá jeho rodina.

Otec nútil syna jesť vegánske jedlo
Shutterstock

Po nevhodnom vtipe prišiel trest

„Povedal som, že počas nasledujúcich 30 dní budeme jesť len vegánske jedlo a kupovať vegánske produkty,“ napísal. Dodal, že jeho dcéra sa stala vegánkou pred viac ako rokom a aby nekomplikovala rodinný jedálniček, tak si varila sama. Synovi sa tento trest vôbec nepozdával a dokonca sa sťažoval svojim starým rodičom. Tí dokonca mesiac s vegánskym jedlom označili za „týranie“.

Otec si však stál za svojím. „Môj syn je z toho naozaj nešťastný, ale je mi to jedno. Spôsobil si to sám. Stále má čo jesť, a to malé vreckové, ktoré dostáva, môže využiť na kúpu mäsa, ak chce.“ Na Reddite sa ale pýtal, či bolo toto jeho správanie od neho zlé a nesprávne.

Otec nútil syna jesť vegánske jedlo
Shutterstock

Dostalo sa mu však veľkej podpory. Podľa používateľov vymyslel naozaj účinný trest, z ktorého sa syn môže aj čo-to naučiť. „Rozhodne to nie je žiadne týranie. Možno sa naučí, že sa nemá k sestre takto mizerne správať,“ napísal jeden. Ďalší poukázal, že o žiadne týranie ísť nemôže, keďže syn ani nehladoval a dostával pravidelne najesť. Akurát v jedlách chýbali živočíšne produkty.

„Myslím si, že si to zvládol veľmi dobre,“ dodal ďalší. Iní sa zase domnievali, že hoci išlo o vhodný trest, synovi to možno znechutí vegetariánsku či vegánsku stravu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť