Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Otec postavil svojim deťom bezpečný plameňomet. Novú hračku si nevedia vynachváliť

Kreatívnemu otcovi vlastne stačilo málo na to, aby vyvolal dokonalú ilúziu ohňa.


Na deti treba dávať pozor, keďže občas majú tendenciu hrať sa aj s predmetmi, ktorými si môžu ublížiť. Obzvlášť hra s ohňom patrí medzi tie najnebezpečnejšie.

Ako ale píše portál Unilad, pokiaľ je rodič dostatočne kreatívny, môže vytvoriť solídnu (a bezpečnú) napodobeninu nebezpečného nástroja. Tak napríklad Daniel z Kanady má neskutočne živé deti, ktoré sú mimoriadne zvedavé a dychtivé skúšať rôzne veci. Rozhodol sa teda postaviť im plameňomet. Ale bezpečný!

„James a Sophia mali u nás kamaráta a hrali sa na terase, tak sme sa rozhodli, že im dovolíme hrať sa s týmto elektrickým fúkačom lístia. Samozrejme, pod dohľadom,“ povedal Daniel. Na to, aby z fúkača lístia vyrobil Daniel „plameňomet“, stačilo, aby naň pripevnil šatku. Vytvoril tak dokonalú repliku nebezpečného nástroja.

Deti sa s novou hračkou poriadne vybláznili

„Výsledok bol ešte veľkolepejší, než sme si predstavovali,“ prezradil. Deti boli novým vynálezom uchvátené. „Striedali sme sa pri ohnivej naháňačke, zahrali sme si aj skákanie cez švihadlo nad plameňmi a deti si zahrali aj hru ‚ohýbanie ohňa‘,“ povedal Daniel. Zároveň odmietol, že by týmto spôsobom povzbudzoval deti, aby sa hrali so skutočným plameňometom.

Zdôraznil, že s manželkou chcú v deťoch pestovať zmysel pre originálne hry, kreatívne riešenia problémov a ukázať im, že sa dá zabaviť aj za pomoci rôznych bežných predmetov.

plameňomet, hračka, falošný plameňomet, deti, detská hra, otec, rodičia
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť