Otecko zdieľa svoje praxou overené múdra a my veríme, že pobavia nielen rodičov

Aj tí bezdetní sa nepochybne pousmejú.

Existuje miliarda príručiek o tom, ako byť správnym rodičom, ako dobre vychovávať dieťa… no na skutočnosť vás žiadna nepripraví. Život rodiča je totiž nepredvídateľný, nevyspitateľný a nemožno ho vtesnať do sto strán a hrubej väzby.

Našťastie existujú sociálne siete, prostredníctvom ktorých sa ľudia môžu podeliť o tie skutočné rady, otestované v praxi. Na podobné účely slúži aj Twitter a Instagram niekoľkonásobného otecka Simona Hollanda.

Ten so svojimi 50-tisíc followermi zdieľa všetky strasti aj slasti, ktoré mu titul „otec“ zavesil na krk. My sme pre vás vybrali tie najlepšie z nich a veríme, že sa na nich nepobavia len rodičia, ale aj tí, ktorí deti ešte nemajú. 

1. Najlepšia šálka kávy je tá, ktorú pijete ráno, keď ešte nikto nie je hore. V dome je tma, ticho a pomaly začína pršať. To je ŠÁLKA KÁVY.

2. Žiadna rodičovská príručka vám neprezradí, ako vybrať majonézu z dierky na slúchadlá. A nejaká by asi mala…

3. Rozhodli sme sa zaviesť tabuľku so zlatými hviezdičkami. Keď deti urobia niečo dobré – upracú si izbu, umyjú riad – dostanú hviezdičku. V preklade to bude znamenať, že tabuľka bude v našej izbe, úplne na ňu zabudneme a koncom týždňa budeme náhodne dolepovať hviezdičky.

4. Žiadny rodič si nemôže objednať klasickú veľkosť pizze. Teda, minimálne určite nie vtedy, keď chce, aby sa mu z nej ušli aspoň dva kúsky.

Season 7 GIF - Find & Share on GIPHY

5. Deti majú tréningy v rozmedzí od piatej poobede až po ôsmu večer. Takže môžeme spoločne večerať o štvrtej (a riskovať, že sa jedno z nich dogrcá pri rozcvičke) alebo o deviatej večer a takmer skapať od hladu. Nie, ďakujem. Radšej ten pohľad na miniatúrnych človiečikov, snažiacich sa vykýchnuť špagetu, oželiem.

6. Až keď vaša dcéra začne chodiť na strednú, uvedomíte si, aké nevhodné texty pesničiek vlastne sú.

7. Rozhodol som sa byť otcom v momente, keď som zistil, že 99% detí nikdy nedoje svoju porciu kuracích nuggetiek.

8. Akože káva funguje, ale lepší budíček je adrenalínový šok, keď vám vaše dieťa o siedmej ráno oznámi, že dnes má prísť do škôlky oblečené ako rozprávková postavička.

Fathers Day Parenting GIF by Bones - Find & Share on GIPHY

9. Moja žena práve dovliekla domov slaninu s nízkym obsahom sodíka. A ja zrazu rozumiem všetkým tým chlapom, ktorí kedy povedali: “Milujem ťa, ale nie som do teba zaľúbený.”

10. Tak, ako sa Lady Gaga pozerá na Bradleyho Coopera… presne tak sa pozerajú moje deti na sladkosti v špajzi v sekunde, keď sa podáva večera. Hlavne, ak obsahuje špargľu.

11. Namontovali sme do garáže nové poličky a už tri dni nehovoríme o ničom inom, ako o tom, koľko extra miesta poskytujú. Začínam mať pocit, že toto je vrchol nášho manželstva.

Blackish Tracee Ellis Ross GIF by ABC Network - Find & Share on GIPHY

12. Zbožňujem konverzácie s deťmi. Naozaj. Dospelí sa ma totiž nikdy nepýtajú, aký je môj tretí najobľúbenejší plaz.

13. Predstavte si, že ste päť minút pred koncom najdlhšieho filmu na svete a on sa zrazu pretočí a ide od začiatku, pretože na niečo zbudol… to je môj syn, keď rozpráva nejakú príhodu.

14. Naozaj by mal existovať energetický nápoj s názvom “škôlkar v sobotu o šiestej ráno”. Myslím, že by sa predával dobre.

15. Poďme sa zobrať a mať deti, aby sme namiesto pokojného sobotňajšieho rána mohli splašene behať po dome a panikáriť, že niekto včera zabudol hodiť do sušičky futbalový dres.

Mom Stay Here GIF - Find & Share on GIPHY

16. Najúžasnejšia vec na deťoch je fakt, že sú od najlepšieho dňa na svete vzdialené vždy len farebnú slamku a pohár čokoládového mlieka. No, nie je to krásne?

17. Žena mi vždy prízvukovala, že tie najkrajšie darčeky sú tie podomácky vyrobené, lebo im niekto obetoval svoj čas a kreativitu. Tak som jej na Valentína nakreslil srdiečko. Na zadnú stranu účtu za elektrinu. Vôbec nebola nadšená.

18. Jediné, čo si večer želá každý rodič, je, aby jeho ratolesť už konečne zaľahla do postele. Nie, aby mohol súložiť s rodičom číslo dva… ale aby si konečne mohol pustiť film, v ktorom sa nadáva a žrať pritom čipsy, ktoré schovával v najvyššej skrinke.

19. Moja žena má pred sebou laptop, mobil aj iPad a vyzerá to, že čaká, kým pustia do predaja lístky na nejaký fakt peckový koncert. Chyba. V skutočnosti čaká, kým sa otvoria pozvánky na triednu párty našej dcéry, aby sa prvá prihlásila, že prinesie taniere a servítky a vyhne sa tak vareniu. Šikovné to dievča.

Problem Child Film GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: Simon Holland / Instagram
Titulná fotka: twitter.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tieto činnosti, ktoré sme v škole robili, už mladá generácia nepochopí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME