Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Či už si známy knihomoľ a žiadny nový titul ti neujde, alebo vídaš knihy len na obrázkoch, tento kvíz zabaví každého. Môžeš si v ňom overiť, či si pamätáš knihy, ktoré patrili k povinnému čítaniu, ale aj či poznáš novšie tituly. Niektoré budeš vedieť uhádnuť aj bez toho, aby si ich vôbec čítal. Iné ľahko odhalíš vďaka ich nápaditej titulke.

Pre správnu odpoveď klikni na obrázok

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Hovoríš si, že to bolo ľahké a mohli sme ešte zopár pridať? Potrápiť svoje mozgové závity a detektívne schopnosti môžeš aj s Knižnou šifrou, kde je tvojou úlohou hádať podľa indícií na obrázku názvy rôznych kníh. Okrem toho, že prevetráš svoje literárne vedomosti, hráš aj o nové knižky. Pritom nemusíš uhádnuť všetkých 64 titulov, ktoré sú v šifre ukryté. Avšak je to vysoko návykové, šifra ti nedá spať, kým ju nevylúštiš.

Každý deň sa odhalí na obrázku jedno políčko, ktoré ti pomôže v hádaní názvov 64 kníh, ktoré sú v obrázku ukryté. Čím viac kníh uhádneš, tým väčšia je tvoja šanca na doplnenie tvojej knižnice. Ak aj nie si pravý knihomoľ, súťaž trvá do 7. decembra, takže ak sa ti podarí vyhrať nejaké knihy, budeš mať minimálne postarané o pár vianočných darčekov.

Súťaž Knižná šifra je spustená už štvrtýkrát (a posledný!) a organizuje ju kníhkupectvo Martinus. Vznikla z tapety, ktorá sa nachádza v kníhkupectve v Bratislave. Martin Bajaník, autor ilustrácie na tapete, zakomponoval do obrázku niekoľko desiatok kultových, ale aj menej známych titulov.

Aby kníhkupectvo podporilo záujem o čítanie a knižnú kultúru, vytvorilo touto tapetou inšpirovanú hru, ktorá sa teší obrovskému záujmu. Vyskúšať si ju môžeš aj ty, hor sa do lúštenia Knižnej šifry. Ktovie, možno sa šťastie usmeje práve na teba a vyhráš 128 kníh! 🙂


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť