Otestuj sa: Dokážeš uhádnuť názvy kníh len podľa ich obalov?

Nemusíš byť ani knihomoľ, aby si niektoré uhádol.

Či už si známy knihomoľ a žiadny nový titul ti neujde, alebo vídaš knihy len na obrázkoch, tento kvíz zabaví každého. Môžeš si v ňom overiť, či si pamätáš knihy, ktoré patrili k povinnému čítaniu, ale aj či poznáš novšie tituly. Niektoré budeš vedieť uhádnuť aj bez toho, aby si ich vôbec čítal. Iné ľahko odhalíš vďaka ich nápaditej titulke.

Pre správnu odpoveď klikni na obrázok

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Hovoríš si, že to bolo ľahké a mohli sme ešte zopár pridať? Potrápiť svoje mozgové závity a detektívne schopnosti môžeš aj s Knižnou šifrou, kde je tvojou úlohou hádať podľa indícií na obrázku názvy rôznych kníh. Okrem toho, že prevetráš svoje literárne vedomosti, hráš aj o nové knižky. Pritom nemusíš uhádnuť všetkých 64 titulov, ktoré sú v šifre ukryté. Avšak je to vysoko návykové, šifra ti nedá spať, kým ju nevylúštiš.

Každý deň sa odhalí na obrázku jedno políčko, ktoré ti pomôže v hádaní názvov 64 kníh, ktoré sú v obrázku ukryté. Čím viac kníh uhádneš, tým väčšia je tvoja šanca na doplnenie tvojej knižnice. Ak aj nie si pravý knihomoľ, súťaž trvá do 7. decembra, takže ak sa ti podarí vyhrať nejaké knihy, budeš mať minimálne postarané o pár vianočných darčekov.

Súťaž Knižná šifra je spustená už štvrtýkrát (a posledný!) a organizuje ju kníhkupectvo Martinus. Vznikla z tapety, ktorá sa nachádza v kníhkupectve v Bratislave. Martin Bajaník, autor ilustrácie na tapete, zakomponoval do obrázku niekoľko desiatok kultových, ale aj menej známych titulov.

Aby kníhkupectvo podporilo záujem o čítanie a knižnú kultúru, vytvorilo touto tapetou inšpirovanú hru, ktorá sa teší obrovskému záujmu. Vyskúšať si ju môžeš aj ty, hor sa do lúštenia Knižnej šifry. Ktovie, možno sa šťastie usmeje práve na teba a vyhráš 128 kníh! 🙂

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Svetový deň toaliet: 22 podnikov, ktoré vložili do svojich označení záchodov množstvo humoru


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME