Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Otrasná cesta v Británii sa nedá prejsť bez nadávok. Nachádza sa na nej aj špeciálna nádobka

Bez vulgarizmov to skrátka nejde!


Na Slovensku máme s mizernými cestami bohaté skúsenosti. Ak po nich musíme jazdiť, často sa to nezaobíde bez nejakých šťavnatých nadávok. Poriadne zlá cesta sa nachádza aj v anglickom grófstve Cheshire, informuje portál LADbible.

Sú na nej samé diery a jazda po nich je pre každého motoristu skúškou nervov. Táto cesta je taká zlá, že má dokonca aj vlastnú nádobku na nadávky. Tá funguje tak, že za každú nadávku má do nej človek hodiť mincu.

Umiestnenie tejto nádobky na konci cesty len dokazuje, že si všetci uvedomujú, že ju nemožno zdolať bez použitia jadrnejších výrazov. Obyvatelia sa na cestu už neraz sťažovali a asi 700 z nich podpísalo petíciu za opravu. Cestu ľudia navyše hojne využívajú, keďže predstavuje priamy východ a vchod do dediny Wrenbury.

Zatiaľ sa dočkali len sľubov

„Pred rokmi zlyhalo odvodnenie cesty, čo viedlo k zhoršeniu povrchu vozovky,“ uviedol zástupca dediny Oliver Lowe. „Minulý rok mala byť cesta opravená, ale finančné prostriedky boli prerozdelené na iné neznáme zákazky. Cesta značne chátrala. Zastupiteľstvo oznámilo, že v tomto rozpočtovom roku bude opravená, ale treba to urobiť čo najskôr. Určite ešte pred ďalšou zimou.“

Shutterstock

Lowe dodal, že dedinčania sa obávajú, že aj tentokrát sa peniaze použijú na niečo iné a opäť ostane len pri prázdnych sľuboch. „Rada v súčasnosti vykonáva dočasné opravy niekoľkých najhorších dier, ale ide len o dočasné opatrenie,“ podotkol Lowe.

Viacerí obyvatelia v petícii označili tento úsek za „najhoršiu cestu, na akej kedy boli.“ Dodali tiež, že cesta je aj nebezpečná a dúfajú, že bude čoskoro opravená.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť