Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Poznáš to. Prídeš do práce v celkom dobrej nálade. A potom tá tvoja dobrá nálada ide dolu vodou. Kolegovia dopili kávu a nový balík už nemáte. Ďalší kolega ochorel, takže ty budeš musieť ťahať aj za neho a kvôli tomu nestihneš ísť ani na obed. A tesne pred záverečnou si vás všetkých šéf zavolá na stretnutie, ktoré trvá nekonečne dlho a aj tak sa nič nové nedozvieš.  

Domov prídeš totálne unavený a vlastne si v robote nič nedokončil. Určite to takto vyzerá viac-menej aj u vás v práci. Pracovné návyky a vlastnosti niektorých kolegov vedia znechutiť každé pracovné prostredie. Je dôležité vedieť oddeliť súkromný život od pracovného, aby sa človek z toho nezbláznil. A ešte dôležitejšie je nebyť tým kolegom, z ktorého sa idú všetci zblázniť.   

Možno si myslíš, že si miláčikom vašej firmy, no aj tak si prečítaj tento článok a možno zistíš, že za niektoré činnosti by ťa tvoji spolupracovníci najradšej zadrhli. 

1. Pýtaš sa ostatných na veci, na ktoré by ti vševediaci Google odpovedal za 1 sekundu. 

2. Počúvaš príliš nahlas hudbu. Buď si kúp kvalitné slúchadlá alebo si to stíš.

3. Ak si chorý, ostaň doma. V práci sa nevyliečiš a len nakazíš ostatných.

Loop Man GIF - Find & Share on GIPHY

4. Nemusíš každého oboznamovať s tvojimi osobnými problémami. Nie je to profesionálne a nikoho to nezaujíma.

5. Neustále nakúkavanie do cudzích kancelárií je neuveriteľne otravné a vyrušuje to.

6. Kolegu môže poraziť z toho, že si nechávaš vysvetľovať jednu a tú istú vec stále dookola. Hneď si to zapíš, ak si to nevieš zapamätať.

Work Working GIF by Team Coco - Find & Share on GIPHY

7. Chodiť do práce neskoro je asi tá najotravnejšia vlastnosť, akú môže kolega mať. Myslíš si, že ostatní kolegovia by si nepospali o polhodinku dlhšie? Navyše riskuješ padáka.

8. Nepožičiavaj si jedlo z chladničky bez opýtania. Tebe by sa tiež nepáčilo, keby ti zmizol zo spoločnej kuchynky kebab, na ktorý sa od rána tešíš.

9. Neodpočúvaj cudzie hovory. Hlavne, ak sa netýkajú teba a tvojej práce. Nikto nemá rád klebetníkov.

10. Upratuj po sebe. Na vlastnom stole si maj, čo chceš, ale na spoločných miestach, akými sú kuchynka a toaleta, sa správaj ako dospelý civilizovaný človek.

Music Video Dancing GIF by OneRepublic - Find & Share on GIPHY

11. Nenechávaj kolegom na stole odkazy. Počkaj si, až sa vrátia a vyriešte si to z očí do očí. Vyhnete sa nedorozumeniam a vyriešite to aj skôr.

12. Ak máte spoločný kávovar a dopiješ poslednú kávu, nahlás to príslušnému nadriadenému. Nikto tam nie je tvoj sluha a je aj tvoja povinnosť starať sa o dobré priateľské vzťahy. 

13. Nehraj sa na firemného policajta. Nie si žiadny manažér, či majiteľ. Správaj sa primerane tvojmu postaveniu.

14. Nemeň teplotu na termostate bez opýtania sa ostatných. Ak ti je v práci zima, teplejšie sa obleč. Ak je ti stále teplo, otvor si okno.

Work Running GIF - Find & Share on GIPHY

15. Ak máš zvučný hlas, kontroluj svoj smiech.

16. Možno si pyšný na to, koľko správ ti chodí na mobil a chceš, aby o tom všetci vedeli. Ale nezabúdaj, že je to otravné, tak buď taký láskavý, a stíš si notifikácie.

17. Nepožičiavaj si peniaze od kolegov. Presne vedia, koľko zarábaš a aj kedy ti chodí výplata. Navyše ich vidíš každý deň a bude im aj tebe nepríjemné byť im niečo dlžný.

It Crowd Bastards GIF - Find & Share on GIPHY

18. Dbaj o osobnú hygienu, kolegovia s tebou musia pretrpieť 8 hodín v uzavretom priestore. Ale starostlivosť o hygienu si nenos do práce. Nikto nie je zvedavý na tvoje strihanie nechtov na nohách.

19. Nie si už na základnej škole, ak urobíš chybu, priznaj sa. Zapierať je detinské, aj tak sa na to príde.

20. A najhoršia vlastnosť, za ktorú ťa bude nenávidieť aj vrátnik a kuchárka v závodnej jedálni, je neustále sa pchanie do zadku šéfovi. Nemusíš s ním vo všetkom súhlasiť a žalovať na ostatných kolegov. Aj tak ťa nepovýši.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť