Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Ak si aktívnym používateľom sociálnych sietí, veľmi dobre ich poznáš. Fotky, ktoré sa objavia na tvojej nástenke, s absolútne žiadnou pridanou hodnotou, a majú pomerne nepochopiteľný cieľ. Chcú ich autori poľutovať alebo sa pochváliť?

Pri niektorých internetových priateľoch si na to už zvyknutý, no ich okruh sa nezadržateľne zväčšuje. Po publikovaní prvej časti ste nám do komentárov písali ďalšie typy fotiek, ktoré vám pijú krv, a tak si pre vás náš ilustrátor pripravil pokračovanie. Veríme, že keď na teba najbližšie doľahne kríza a budeš sa rozhodovať, či tá fotka patrí alebo nepatrí na internet, odoláš.

Selfie s motivačným citátom

Výraz tváre: „som dôležitá ako stierače na ponorke“ a pod fotkou citát, nad ktorým sa nepotrebuješ ani hlboko zamyslieť. Dotyčný v sebe cíti, že môže okolo odovzdávať odkaz pomocou fotografie, no pri tom všetci dobre vedia, že to, čo tam píše, nemá s touto osobou nič spoločné. Ona sama vie, že Boh by ju asi aj opľul za jej povahu a štýl života, no i tak tam napíše „len Boh ma môže súdiť…“

ArtCaveManiac / EMEFKA

Fotky ultrazvuku

Fotka ultrazvuku s popisom: ,,Náš malý Julko!“ Áno, potešil si sa, keď si to uvidel. No keď vidíš siedmu fotku ultrazvuku z iného uhla, bojuješ sám so sebou, aby si nedal unfollow. Hovoríš si pre seba: ´Prosím, je tu niekto, kto reálne zdieľa pocit šťastia pri pohľade na tú piatu rozmazanú fotografiu? Je na svete naozaj niekto taký? Či len ja som sebecký haj#el bez emócií?´

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nikola style

Popravde, nejedno mužské oko tieto fotky potešia. Ale presne pre to tieto fotky predsa jestvujú, nie? Tieto dievčatá, žiaľ, nechápu, že týmto štýlom fotenia sa a prezentácie samej seba, nikdy nebudú brané v spoločnosti ako rovnocenné. Ale máme pocit, že o to im ani nejde. Nízka inteligencia potláča reálne zmýšľanie o svete, a preto im stačí ,,len“ čo najväčší počet lajkov od nadržanej populácie.

Si pekná, ale to je všetko. A pre to aj muži, ktorí hľadajú tieto ženy, ich majú iba na ukážku“. Na ukážku pre ostatných mužov a nie ako človeka, ktorého majú radi a sú ochotní pre neho urobiť všetko.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Fotky detí 

Ráno si robíš svoje obľúbené raňajky a zapneš si fejsbučik. Skroluješ ranné správy, super meme z Emefky, smeješ sa, až ti zabehne. A vtom vidíš fotku s popisom: „Andrejko dnes urobil prvé kako v nočníku.“ A tam fotka decka na nočníku!

Takže s pokojom zatváraš facebook, odchádzaš na wc a všetka snaha z výborných raňajok z teba vychádza von. Nie! Akože naozaj nikoho, okrem samotného autora, nezaujíma ,,kako“ či prvý zúbok v uslintaných ústach. 

ArtCaveManiac / EMEFKA

Anonym

Žiadna fotka! To uurčite svedčí o tom, že táto osoba sa za seba naozaj nemôže hanbiť. Prečo vždy, keď vidíme v komentároch dlhé vlákna, tak ich založili ľudia bez fotiek, prípadne s abstraktnou fotkou? Dnešná doba anonymity prináša tonu ľudí, ktorí majú čo povedať, ale nemajú čo ukázať.

Je to, ako keď niekto vykrikuje na ľudí z kríkov. Prepáčte, ale nikdy nebudete braní vážne, ak nemáte fotografiu. Vtedy je zaručene váš názor o 80% menej dôležitý, ako keby ste mali fotku. Nie, žiadnym argumentom to nezmeníte.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Fotky nôh z pláže 

Toto vidíme každé leto dookola: fotky nôh na pláži. Milá osôbka, veď my veľmi dobre vieme, že si na pláži, včera si to písala osemkrát… a dnes znova? Hmm…

ArtCaveManiac / EMEFKA

Svadobné foto

Sme svoji! Jasné, díky za info. Len prosím, prečo tých 350 fotiek z vaše svadby musíš ešte mesiace po nej dennodenne dopĺňať do svojho albumu? Naozaj chceš, aby aj nezainteresovaní videli, ako sa ujo Fero po polnoci zmenil na kráľa parketu s kravatou okolo hlavy?

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ak ťa tento článok zaujal, prvú časť o otravných fotkách nájdeš tu


Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.