Otravné hlášky, ktoré musíš neustále počúvať, ak nepiješ alkohol

Veď si daj aspoň jeden, čo budeš na sucho?

Áno, raz za čas sa stane na Slovensku aj takýto moment. Vtedy sa zastaví naša matička Zem a chvíľu premýšľa, či sa náhodou neotáča zlým smerom. Veta: „Nie ďakujem, dnes nepijem“ spôsobuje také pobúrenie tvojich kamarátov, že na druhej strane kontinentu je zemetrasenie.

Aj keď je to na Slovensku viac nezvyčajné, občas sa v partii nájde človek, ktorý sa rozhodol alkoholickému opojeniu nepodľahnúť. Robí dobre, aspoň sa na druhý deň môže zabávať na všetkých svojich kamarátoch s opicou. Ak si sa aj ty ocitol v takejto situácii, či už dobrovoľne alebo nie, určite si sa stretol s niektorými z týchto hlášok.

giphy.com

A čo si šofér?

Ako inak, najprv je potrebné zistiť príčinu, prečo vlastne nepiješ. Nie je možné, aby si sa rozhodol len tak, z vlastnej iniciatívy. Musí to mať nejaký dôvod. A aj keby si bol šoférom, tak určite zaznie promptná odpoveď: „Daj si, to dovtedy vyprchá.“

To treba vypáliť

Nebodaj argumentuješ svoje nepitie tým, že sa cítiš chorý. Ajaj. Zlý krok. Každého bacila predsa vypáliš – najlepšie poriadnou domácou. To, že po niektorých domácich experimentoch od uja nakoniec nevidíš žiadne svoje problémy je druhoradé, ale situáciu to vyriešilo, no nie?

Deci na krvinky ti neuškodí

Overený recept každej starej mamy z dediny, kde majú vinič hneď za humnami. V týchto končinách sa bez deci červeného nepohne ani lístok na strome. Pokojne by si mohol starkej ukázať perfektný krvný rozbor, aj tak by ti vyargumentovala, prečo je jeden kalíšťok fajn pre tvoje zdravie. „Nie tam chodiť na vegánske a vegetariánske, klíčky jesť, tuno si daj za jedon!“ Sú jednoducho obce, v ktorých je pre abstinentov jednoduchšie nevychádzať z domu.

giphy.com

Veď daj si aspoň za jeden

Nechcem piť vôbec, tak si dám aspoň jeden poldecák. Hej, to má logiku, ani to nepocítim na sebe a vy aj tak nebudete spokojní. Všetci dobre vieme, že to nikdy nekončí len pri jednom poldeci. Už keď ťa tvoji kamoši zlomia, bude nasledovať hneď druhý, lebo šak „aby si nekrýval“ a potom už „keď si si dal dva, tak si daj aj ďalší“. Niekedy je lepšie zahrať to na toho šoféra.

Veď všetci tu pijú

A prečo ja by som musel byť iný, že? Veď všetci dokážeme vstrebať alkohol rovnako, 120-kilovému Dušanovi bude na druhý deň určite rovnako zle ako tebe. Hneď po tomto argumente nasleduje ultimátna zbraň emočného napätia.

Chceš nás uraziť?

„Kto nepije s nami, pije proti nám!“ Po tejto vete vieš, že je lepšie odísť, lebo či chceš alebo nechceš, ten alkohol do teba nalejú a je im úplne jedno, ktorým otvorom. Je jednoducho nemysliteľné, že s nimi nepiješ. Tvoju partiu alebo lepšie povedané, krúžok neanonymných alkoholikov, viac uráža, keď si s nimi štrngáš nealkom, ako keby si ich bez chochmesu poslal na protialkoholické liečenie.

giphy.com

Určite sa lepšie zabavíš

Presne tak! Neviem si predstaviť lepšiu zábavu ako bezplatný kolotoč, ktorý sa nedá zastaviť. Nasleduje hodina pravdy, kedy vyznám lásku všetkým svojim bývalým, ktorých by som chcela vymazať z povrchu zemského, a aby toho nebolo málo, tak ešte pôjdem na konci večera vrúcne objímať moju naj kamku, záchodovú misu. Zábava však pokračuje do ďalšieho dňa, ranná afterparty v podaní Sahary v ústach a opičky s činelami v mojej hlave nesmie chýbať.

Čo frajerka nevidí…

Jasné, keď za tým nie sú ani lieky, ani vodičský preukaz, tak to musí mať na svedomí niekto iný. Určite by si sa nerozhodol abstinovať len tak. To tá jeho frajerka, najprv mu zakáže piť, potom sa prestane stretávať s kamarátmi a napokon úplne zmizne z našich životov. Tieto polovičky ničia mužské životy!

giphy.com

A čo sa ti stalo?

Táto otázka nasleduje hneď po tvojej negatívnej odpovedi na otázku „Čo piješ?“. Wow, to sa mi musí niečo stať, keď sa rozhodnem ísť so svojimi kamarátmi von preto, že ich mám rád a nie len preto, aby sme sa mohli spolu spiť pod obraz boží? Občas je fajn si piatkový večer aj pamätať, no nie?

Aspoň ti bude lepšie písať, ak si na liekoch

Pred pár hodinami ti doktor výrazne vysvetľoval, že na tie antibiotiká nemáš piť, že sú naozaj silné. Dobre si pamätáš, ako to vyzeralo naposledy, keď si sa rozhodol ho neposlúchnuť. Ale tvoji kamaráti ťa budú neustále presvedčovať o opaku, že ti nič nebude, ba dokonca, že ti bude alkohol ešte lepšie “písať“. Po argumentoch tvojich kamarátov, aké má kombinácia alkoholu a liekov blahodárne účinky, sa rozhodneš aj tak odolať.

Titulná fotka: 123rf.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia si všimli zaujímavý módny rituál kráľovnej Alžbety. Všimol si si ho aj ty?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME