Otravné otázky, ktoré nám už poriadne lezú na nervy

A vôbec to nie je od radosti.

Otázky, stále dookola tie isté otázky. Niežeby medziľudská komunikácia, spoznávanie sa s novými ľuďmi a vzájomné navštevovanie sa neboli fajn, no mohlo by sa to zaobísť bez niektorých tém a otázok. Nie je sa potom ani veľmi čo čudovať, že človek niekedy potrebuje zostať sám alebo je nervózny a podráždený ako mykotický rozkrok. Máš aj ty svoj rebríček otázok, z ktorých už ideš niekedy do vývrtky?

ŠKOLA

Čo študuješ?

Hneď od prvého momentu, ako si sa zoznámil s týmto človekom a začali ste sa rozprávať, si sa obával tejto otázky. Už len z pomyslenia na ňu máš zimomriavky. A to najmä vtedy, ak sa rozprávaš s niekým, kto má „vlastný rozum“ plný predsudkov a chodil na vysokú školu života. Hneď potom budú totiž nasledovať otázky typu…

A ako sa s tým uplatníš?

Moment, kedy prichádza facepalm, pretože túto otázku počuješ v živote už asi tak 436x. Buď to vzdáš hneď na začiatku alebo začneš vysvetľovať, kde by si sa len mohol uplatniť s tým svojím vzdelaním. Ďalej nasleduje varianta možností. Buď bude pýtajúci sa len súhlasne a prajne prikyvovať, buď ta odpálkuje s tým, že on ako čašník pravdepodobne zarobí viacej alebo sa ťa opýta ďalšiu otázku: „A to ťa baví?“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/kehlani-l3q2GZaeJ4v24D7P2)

Už aj niekde pracuješ?

Zo situácie vyplývajúcej z tejto otázky vyjdeš víťazne len v prípade, ak patríš medzi šťastlivcov v našej krajine, ktorí majú popri vysokej škole prácu, stáž alebo brigádu vo svojom obore. Ak síce brigáduješ popri škole, ale nie v obore, príde vlna čudovania sa, že či by si to v obore nemal do budúcnosti lepšie. Aaaale vážne? Mal by som?! Nehovor…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bollywood-india-indian-26n62eCvvEOdgyXy8)

VZŤAHY

Kedy bude svadba a prečo ešte nie ste zasnúbení?

Veď už ste spolu predsa dva roky! Všetci naokolo sa zasnubujú, berú a rodia deti, len vy ešte nie. A vaše okolie to neprestáva udivovať. Ani po tom, ako im krikom, plačom alebo proste len jednoducho vysvetlíš, že tieto otázky vám nie sú s partnerom príjemné ani vtipné, to nepochopia. Je predsa sranda stále sa baviť na tej jednej a istej veci: „No čo, kedy sa už aj vy rozhýbete?“ Muhahahaha, strašne vtipné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/iqfYgtx8oWw4o)

Koľko plánujete detí?

What?! Jeden z vás ešte ani poriadne nedoštudoval alebo sa ešte len pomaličky rozhýbavate so spoločným bývaním a máte odpovedať na toto? „Nemali by sme mať náhodou už aj mená vymyslené?!“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/job-scores-entry-oKQHP89vJTUnm)

Prečo už niekoho nemáš?

Ak si myslíš, že si šťastný, že sa ťa vyššie spomenuté otázky obchádzajú, tak nezabúdaj na momenty, kedy je do teba rýpané, že prečo si sám. Prečo nikoho nemáš? A kedy budeš mať? Alebo nechceš? To chceš ostať na ocot? Neni ti smutno? A aha, heň, aký kus, bež sa zoznámiť!

Samostatné kapitoly menom MAMA a BABKA

Ako bolo v škole?

Otázka, na ktorú po krátkom čase opakovaného sa pýtania už naozaj nevieš, čo máš iné okrem „dobre“ odpovedať. Časom sa ti už nechce odpovedať ani to jedno slovo, pretože nevidíš najmenší zmysel tejto večnej otázky, ktorú už preto začneš buď prepočúvať alebo vnímať namiesto pozdravu.

A čo ste sa učili?

Ak ešte chodíš na základnú školu alebo poprípade na strednú je táto otázka ešte pochopiteľná, predsa len existuje možnosť, že rodičia budú rozumieť tvojej odpovedi. V prípade vysokej školy je táto otázka a nasledujúca konverzácia po nej niekedy naozaj celkom tragikomická. „Mami, načo ti budem hovoriť, čo sme preberal, keď tomu aj tak nebudeš rozumieť.“ „Ale veď mi povedz, mňa to zaujíma.“ „Nebudeš tomu rozumieť, sám mám s tým problém.“ „A to mi to nemôžeš povedať?!“ „Okej, brali sme kvantové korelácie v mnohočasticových systémoch, spokojná?“ „Hm, dobre teda.“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-movie-mean-girls-3o7aTLkyh3yAG6DEuQ)

Prečo stále sedíš pri tom počítači? Čo nejdeš trochu von?

S odpoveďou na túto otázku v štýle „robím do školy/pracujem“, sa nikdy úplne neuspokoja. Vždy sa totiž nájde pádny protiargument alebo námietka. A čuduj sa svete, keď potom ideš von, tak si zavalený ďalšími otázkami: 

– Zas niekam ideš?!

– A kam ideš?

– S kým ideš?

– Kedy prídeš?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/GuiltyParty-att-l0IsH0xotWhdl7AYM)

Na čo stále míňaš tie peniaze?

Veď pred rokom ti dala 20€ a ty ich už nemáš?!

Čo ti navarím a prinesiem, a zabalím ti aj tie zaváraniny?

Keď si už požehnaný tým pocitom, že bývaš sám, prichádzajú otázky o zásobovaní. Čo môže byť fajn, milé a prospešné, no keď je to už prehnane často a brané s moc veľkou vážnosťou, tak to dokáže byť pekne otravné.

Máš dosť? Prilož si!

Aneb klasická groteska u babky. Ešte sa len zjavíš medzi dverami a už ti menuje koľko čoho navarila, ako keby si mal so sebou priviesť aj skupinu hladujúcich afrických detí. Počas toho, ako ješ, ťa pozorne sleduje, koľko si si naložil. Hneď ako s malou dušou začneš jesť, ťa okríkne heslom „Prilož si!“, ktoré je argumentované „Veď je toho dosť, nebuď hladný!“. Celý proces je sprevádzaný otázkami:

– Je to dosť slané?

– Chutí ti to?

– Priložím ti?

– Čo ti navarím zajtra/ budúci týždeň/ v stredu/ a za mesiac v nedeľu?

– (Keď už si zjedol predjedlo, polievku, hlavný chod a snažíš do seba navaliť ešte dezert) Nechutí ti to, keď to tak pomaly ješ?!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/no-please-why-eFNmMoXrCaPbq)

Titulná fotka:

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 najzvláštnejších prác na svete

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME