Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Nepríjemné situácie. Nikto si ich do svojho života neprivoláva, no aj tak sú jeho súčasťou. Ich poznávacím znakom je fakt, že sa dejú v tých najmenej vhodných situáciách a tvoja nálada sa po nich dostáva na bod mrazu.

Jedinou útechou pre teba môže byť, že sa tieto veci nedejú len tebe, no spájajú životy všetkých z nás. Dali sme hlavy dokopy a vytvorili zoznam siedmich otravných situácií, ktoré pre vás s láskou vyobrazil náš ilustrátor. Doplnil by si do nášho zoznamu ešte niečo? Na konci článku nezabudni zahlasovať v ankete.

Preplnená MHD

ArtCaveManiac / EMEFKA

Každý z nás sa prepravuje podľa svojich možností. No vraj najvýhodnejšie je ísť práve v MHD. Ok, možno keď nie je špička, ale skúste si to najlepšie v lete ráno, prípadne po sedemnástej. Chceš zadarmo saunu? Nech sa páči, spoj XX ti ju ponúka takmer zdarma! Najviac však miluješ, keď si nemáš kam sadnúť.

Stojíš tam ako vojak v poli, pevne sa držíš tvojej jedinej možnej opory, pot ti steká asi na každom záhybe tela, a ty len čakáš, kedy príde otvorenie dverí a čerstvý vzduch. Všetci ste na sebe natlačení, spotení a lepkaví, a to ešte sme nehovorili o pachoch ako z inej dimenzie.

Otravné predavačky

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ok, teraz trošku vynecháme mužské pokolenie, pretože asi najviac skúseností s týmto druhom „nervov“ majú ženy. Povedzme, že prídeš napríklad do drogérie a v priebehu prvých desiatich sekúnd, príde za tebou predavačka s otázkou: „Nepotrebujete pomôcť?“ Zdvorilo odpovieš, že nie, pretože si predsa prišla len obhliadnuť nový „matroš“.

Prezeráš si ten nový nadupaný makeup, a vtom príde ďalšia predavačka s tou istou otázkou. Ty ju znova zdvorilo odmietneš. Lenže, keď príde tretia, máš chuť ju dobodať prvým rúžom, ktorý ti padne pod ruku. Jediná možnosť je utiecť, a to si mala chuť utrácať. Týmto vyzývame všetky predavačky sveta, aby nám dali trošku priestoru. Ďakujeme.

Bambusové ponožky

ArtCaveManiac / EMEFKA

Zvoní ti telefón, pozrieš sa očkom, kto to je. Hm, neznáme číslo, čo ak to je niečo vážne? Čo ak sa niekomu z rodiny niečo stalo a volajú mi z iného čísla? Tak teda zdvíhaš telefonát s krutým očakávaním. Zrazu sa z mobilu ozve príjemný hlások, ktorý ťa nie a nie pustiť ku slovu: „Dobrý deň, chcel byr som vás poprosiť o chvíľku vášho času…“.

V momente bez emócie hovor ukončíš vetou „Ďakujem, nemám čas,“ a tu sa príbeh končí. Chvíľku ťa zrejme hryzie svedomie, že osobe, ktorá volala, to asi nepridalo na psychike, no čas všetko zahojí a tebe zostanú len tieto spomienky.

Keď ti spadne chlieb na natretú stranu

ArtCaveManiac / EMEFKA

Komu sa toto nestalo, asi ani nežil. Zoberieš chlebík do rúk, natrieš, obložíš dobrotami. A vtedy príde na návštevu slečna Grambľavosť a hneď za ňou sa vopchá do dverí tiež pani Gravitácia. A ty len premýšľaš, či tvoj život má vôbec zmysel.

Reklamy v TV

ArtCaveManiac / EMEFKA

Prídeš po dlhom dni konečne domov, ideš do kuchyne. Zahráš sa na kuchára bez čapice a krásne si naservíruješ jedlo. S noblesou sa presúvaš k TV. Sadáš si na kreslo, pripravíš si ovládač. Zapneš si televíziu a zisťuješ, že ide tvoj obľúbený seriál. Všetko vyzerá tak, že ťa čaká pekný večer…

Avšak, v tom momente, ako s chuťou zahryzneš do svojho jedla, sa tvoja nálada prudko mení – začne reklama! Áno, vtedy máš chuť zavolať do TV a povedať im, čo si o ich reklamách myslíš. 

Staršia osoba v obchode

ArtCaveManiac / EMEFKA

Poznáš ten pocit, keď sa „ultra, mega, najviac“ ponáhľaš, ale musíš si niečo kúpiť pod zub v obchode? Asi áno, že? A poznáš aj ten pocit, keď presne vtedy, pred tebou platí postaršia osoba? Určite áno. Ty si v kútiku duše hovoríš, prosím, prosím, nech platí kartou. Omyl!

Tento človek nikdy neplatí kartou! A nikdy neplatí papierovými peniazmi! Drobáky, páni a dámy, v momente, keď sa pýta, či berú aj drobné, vieš, že tvoje zbesilé nakupovanie bolo márne. Dovidenia, odchádzajúca MHD, dovidenia, skorý príchod do práce či školy.

Zničené pohodlie

ArtCaveManiac / EMEFKA

Konečne si nájdeš tú svoju polohu, konečne sa psychicky nastavíš na vytúžený relax, konečne sa zamotáš do obľúbenej deky, a vtedy to príde. Kde mám, dočerta, ovládač? No, hneď vieš, že nebude určite blízko. A presne, ako si si myslel, ovládač je na druhej strane tvojej izby.

Ako sa tam ocitol, netušíš, ale je proste tam a musíš to akceptovať. Vtedy máš len tri možnosti: odignorovať fakt, že budeš pozerať aj teleshopping bez možnosti prepnutia alebo svoju relaxačnú kuklu celú zničíš a ovládač pôjdeš vziať, alebo budeš s pohľadom na strop uvažovať nad odpoveďou, na otázku života a vesmíru…

[poll id=“72″]


Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť