Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Tehotenstvo je fuška. Brušisko ako balvan, ktoré ti tlačí na močový mechúr, napuchnuté nohy, prsia, ktoré akoby išli vybuchnúť… a keď sa do toho všetkého ešte pridajú tieto veci, tak je koniec. O ilustrácie sa postaral náš šikovný ilustrátor.

1. Nechytaj im bruško

Nie len tak. Bez opýtania. Keď si len náhodný okoloidúci alebo kolega z práce, s ktorým sa rozpráva len keď treba v tlačiarni vymeniť toner. Naozaj nie je nič „príjemnejšie“, ako keď ti deväť mesiacov vkuse cudzí ľudia obchytávajú brucho.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Nekomentuj, aké je ich brucho obrovské

To fakt nie je potrebné. Vláčia ho so sebou už niekoľko týždňov, vedia, že je gigantické. A aj bez toho, aby im niekto prízvukoval, ako veľmi, vedia, že vyzerajú ako spuchnutý snehuliak. Takže si tieto fajné poznámky nechaj radšej pre seba.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Nekomentuj ani to, aké drobné sú

Prekvapivá informácia tohto roka – žena nevie ovplyvniť, aké veľké, či v tomto prípade malé, je jej bruško. Nemôže za to, že nevyzerá ako vorvaň a že do miestnosti nevchádza až dve hodiny po tom, čo sa ukáže jej vypučený pupok. Nestresuj ju zbytočne, že je niečo zle.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Nemaj pripomienky k výberu mena

Teda pokiaľ tomu malému nechcú dať meno Barnabáš, Šeherezáda alebo Električka číslo 18. Vtedy sú pripomienky viac než vítané a hádam si to budúci rodičia do pôrodu rozmyslia. Ale urážať sa, že tvoja sesternica z druhého kolena chce dať svojej malej meno Petra, lebo tebe Petra z piatej bé pred dvadsiatimi rokmi prebrala frajera?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Prosíme vás, len žiadne narážky na obrovské prsia

Keby niekto tvojej tehotnej manželke pochválil vnady, tak mu odtrhneš gule a napcháš mu ich rovno do krku. Prečo si teda myslíš, že je o niečo lepšie, keď toto isté spravíš nejakej budúcej mamičke ty?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Hororové historky by mali byť tabu

Žiadna tehotná žena ich počuť nechce. Len si predstav, že deväť mesiacov premýšľaš, ako zo svojho tela vytlačíš malého človeka. A potom za tebou príde kamarátka a začne ti rozprávať o svojej kamarátke, ktorej sa pri pôrode roztrhla vagína až po stehno a operačka sa razom zmenila na krvavé údolie. No nepochybne by si radosťou skákala meter dvadsať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Nerozprávaj o všetkých tých dôvodoch, prečo jej dieťa zničí život

Keď si adoptuješ psa, nechceš počuť, že ti os*rie koberec. Keď si kúpiš zákusok, nechceš počuť, že z neho priberieš do bokov a nezapneš nohavice. Keď si zabookuješ dovolenku, nechceš počuť, že druhý deň dostaneš krámy a do riti ťa štipne sasanka. A keď si tehotná, tak nechceš počuť žiadne takéto drísty.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.