Otravné veci, ktoré ti dvíhajú tlak na internete v čase Vianoc

Využime silu sociálnych sietí a poďme všetkým spríjemniť tieto beztak krásne sviatky.

Zdroj: kolmhof.at (https://kolmhof.at/wp-content/uploads/2014/06/weihnachten-1030x686.jpg)

Je nutné opäť začať hejtovať sociálne siete? Zrejme nie. Veď na to vznikli, aby ľudia zdieľali všetko so svojimi blízkymi a poniektorí aj viac než všetko a hlavne s cudzími.

Vianoce a oslavy nového roka sú však ako stvorené na to, aby si sa jednoducho odpojil a „odsocializoval sa“, keď nechceš prísť o všetky nervy. Ak to neurobíš, posadne ťa duch Vianoc a stane sa toto všetko.

Základ tvorí posielanie reťazoviek, vianočných pozdravov a videí. Ešteže vymysleli tie internety, inak by ťa mama preháňala na poštu aj dvakrát denne. Ľudia sa riadia heslom – kto neposlal aspoň jeden pozdrav, nemá viac na tejto planéte miesto. Akoby na ničom inom nezáležalo. Za celý rok si nepostrehol, aby ti niekto poprial šťastie alebo aspoň doprial, čo si zaslúžiš a tu zrazu, hľa. Samovyhlásení svätci.

Apropo, koľko reťazoviek si od začiatku decembra dostal a čo na to odpísať? ,,Choď s tým do r*ti“ by asi teta Tereza nerozdýchala. A to nebudeme komentovať, čo sa dialo včera, 24. decembra! To padol celý systém. Jedno ,,vianočné svetlo“ si dostal zhruba dvanásťkrát. Ak sa tak ešte nestalo, nastav si jednu správu pre všetkých a to v znení: ,,Jééé, ďakujeme. Aj my vám želáme príjemné sviatky“

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/celebration-christmas-decoration-table-220098/)

Ďalšia nutnosť je fotenie sa v mikulášskych čiapočkách, či v spodnom prádle a lá Santova pomocníčka. Musíš používať všetky vianočné filtre, ideálne v jeden deň. Nech vieme, v ktorom ti to najviac pristane. Fotiť sa so svetielkami je krásne, ak už dnes nie si slečna s poradovým číslom 205. Pri každej jednej dekorácii a stromčeku v nákupnom centre sa treba pristaviť a spraviť si selfíčko. Sem-tam pridaj aj fotku v krásnom pletenom svetri, s hrnčekom v ruke a holými nohami. No a čo, že ti odmrznú vaječníky, dôležité je byť trendy.

Netreba však zabudnúť navliecť do vianočného šatu aj deti a domáce zvieratká a aj takto „originálne“ popriať krásne sviatky. Označ pod fotku všetkých známych a neznámych, aby ti pri všetkom pípali upozornenia. Je tak fajn, že aspoň tri dni v roku máš pocit, že je o teba záujem. Veď ti nonstop bliká telefón a to je predsa na nezaplatenie.

telegraph.co.uk (http://www.telegraph.co.uk/news/picturegalleries/11542453/Meet-Angry-Cat-AKA-Garfi.html?frame=3269976)

Už v auguste pečieme perníčky a skúšame každý jeden vianočný recept. Pridáme si fotku, ako sa to nepodarilo a samozrejme, aj to najdokonalejšie dielo označíme #handmade#christmas#handmade!!! V žiadnom prípade viac nesmieš piť čistú vodu. Už len punč v rôznorodých variáciách a nezabudni to zdokumentovať.

Byť na vianočnom trhu a nemať odtiaľ fotku je rovnako neodpustiteľné, ako keď si tehotná a nepostneš za celú dobu žiadny ultrazvuk. Zdokumentuj aj to, ako zdobíš stromček. Pod fotkou tohto skvostu nás nezabudni informovať, že popri dvanástich deťoch, psovi a manželovi, si stihla vyrobiť aj týchto 98 ozdôb, zatiaľ čo my sa presúvame len od chladničky k telke. Ty šikuľka!

twistvox.wordpress.com (https://twistvox.files.wordpress.com/2014/05/scared-woman-014.jpg)

Všade samé súťaže a inšpirácie na výhodné balíčky, ktoré musíš kúpiť. V každej súťaži je ďalších 5000 ľudí, ale to ťa nesmie odradiť. Možno sa šťastena usmeje práve na teba a ak nie, o dva dni je tu ďalšia nová súťaž. Stačí si zapnúť Instagram, kde nie jedna zapredaná celebritka ponúka kozmetiku, šatstvo a iné dôležité veci, ktoré robia Vianoce tými pravými Vianocami. Veď kto by nechcel veci zadarmo. Označuj sa hlavne na tých najfejkovejších. Vieš, že taká výhra ani neexistuje, ale čo ak. Tie najväčšie zázraky sa dejú presne na Vianoce.

retrieverman.com (https://retrieverman.files.wordpress.com/2009/05/spider-monkey.jpg)

Včera, 24. decembra, si išiel okolo ôsmej hodiny na net len z dvoch dôvodov. Buď si išiel pridať fotku toho, čo si dostal alebo si si išiel pozrieť, čo dostali ostatní. Veď na to tu tie sociálne siete sú. No potom neplač a neutieraj si sople do nového pyžama, keď sused dostal najnovšiu hru na playko a ešte aj lóve do obálky.

Vianoce by nemali byť o darčekoch, ale sú. Veľmi podstatné je prispievať vecami či peniažkami na charitu a ľuďom, ktorí to potrebujú. Keď nezavesíš na net, že si pomohol, tá pani, čo si jej dal oblečenie, ti príde rozbiť hubu. Veď ako inak sa o nej dozvie Rozboril? Jej chudobu a tvoju šľachetnosť musíš jednoznačne publikovať!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/year-opening-gifts-JYpTAnhT0EI2Q)

Záverečná časť sa točí okolo konca roka. Analyzujeme celý rok, spomíname na tie pekné chvíle a rozmýšľame, koho sme stratili a koho naopak získali. Na ušetrenie času prichádzajú spomienkové videá. Teda, ak naň máš dostatok obsahu. A všetci ich povinne zdieľame a precítime tento krásny okamih.

Fotky z chatovačiek, diskoték, či domácich posedení sú vítané. A nielen to. V tejto kategórii treba ešte pridať statusy s novoročnými predsavzatiami (rozumej klamstvami) a najobľúbenejšie „nový rok, nové ja!“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cute-christmas-home-alone-OhWT5jdvTPCE0)

Titulná fotka: kolmhof.at

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 smrteľných hriechov, ktoré zažívame počas vianočných sviatkov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME