Otravné veci, ktoré ti na internete pília nervy v čase Vianoc a Nového roka

Radujme sa, veseľme sa, Vianoce sú tu. A s nimi aj otravné situácie na internete.

Zdroj: profimedia.sk

Opäť tu máme tie najpokojnejšie a najkrajšie sviatky v roku. Teda, najpokojnejšie sú iba teoreticky, v skutočnosti sú Vianoce pre mnohých celkom stresujúce obdobie. Plné obchody však nemusia byť tou jedinou nepríjemnosťou.

Mnoho ľudí si myslí, že počas Vianoc zalezú niekde do izby a prečkajú sviatky s internetom. Aj na ňom však číha hneď niekoľko nepríjemných „zvykov“, bez ktorých by sa Vianoce v súčasnosti nezaobišli (bohužiaľ).

V tomto článku ti prinášame výber niekoľkých z nich.

1. Prianie veselých Vianoc. Znova. A znova. A zase…

Pravdaže, nič proti úprimným želaniam na prežitie príjemných vianočných sviatkov ľuďom, na ktorých nám záleží. Problém však nastáva, keď ťa pri nejakom gýčovitom vianočnom obrázku označí tvoj bývalý spolužiak zo základky, s ktorým si počas štúdia prehodil dve vety. Síce si ho roky nevidel a dnes by si ho zrejme ani nespoznal, napriek tomu ti vinšuje veselé Vianoce s takou „úprimnosťou“, až tuhne krv v žilách.

Tired Tv Show GIF by Laff - Find & Share on GIPHY

Nuž, niekto by sa tomu možno potešil. Ale vzhľadom na to, že ste si roky nepísali a ste si jeden druhému v podstate ukradnutí, tak o úprimnosti tohto vyznania možno pochybovať.

Samozrejme, patrí sa vinš oplatiť, ale vzhľadom na vyššie uvedené to potom znie… no, nie práve najlepšie. Skôr to vnímaš ako nepríjemnú povinnosť a v rýchlosti napíšeš týpkovi jednu generickú vetu, len aby to už bolo za tebou. Doba internetu nám tieto povinnosti aspoň trochu uľahčuje, a preto nemusíme míňať peniaze na obálky a papier.

2. Jedna akcia za druhou

Našťastie, stále je dosť ľudí, ktorí vnímajú Vianoce ako sviatky pokoja, keď je najkrajším darčekom byť v zdraví so svojimi blízkymi. Cynickí obchodníci si však na takéto sentimentality nepotrpia. Veľmi dobre chápu, že Vianoce sú v dnešnej dobe hlavne rozkvetom kapitalizmu, a preto si chcú čo najviac nahrabať. To okrem iného znamená rady v obchodoch, vyčerpaných kuriérov, ale aj všemožné akcie a zľavy.

Blackish Santa Claus GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

Idú predsa Vianoce, tak prečo by sme si nedopriali napríklad tie najdrahšie ozdoby? Síce ich potom hodíme do škatule a o rok prestanú svietiť, takže kúpime nové, ale čo tam po tom. Samozrejme, treba pokúpiť všetko možné od elektroniky po šaty, najlepšie bez rozmýšľania, či niečo z toho vôbec potrebujeme. Internetové obchody predsa ponúkajú zľavy, no nekúp to!

Celé toto bombardovanie akciami a ubezpečovaním, že „tovar vám rozhodne doručíme do Vianoc“ je však po niekoľkých dňoch únavné a otravné.

3. Chválenie sa domácim pečivom

K ďalším evergreenom Vianoc, pravdaže, patrí pečenie všakovakých perníkov, koláčikov či iných pochutín. So súčasným trendom food blogerov a influencerov tak nebudeš ochudobnený o štylizované fotky týchto pochúťok ani o presnú dokumentáciu ich výroby.

Vlastne nemusí ísť len o influencerov, svojimi pekárenskými schopnosťami sa veľmi radi pochvália aj členovia pospolitého ľudu, vrátane tvojich priateľov. Netreba tiež zabudnúť na nepodarené kúsky, prípadne perníčky vytvarované napríklad do tvaru penisu či ženských pŕs (akože humor).

Gingerbread House Christmas GIF by CBC - Find & Share on GIPHY

Človek si začne myslieť, že dôležitejšie než napiecť a potom v pokoji tieto sladkosti zjesť, je ich správne nafotiť, pochváliť sa na facebooku, priložiť recept a potom sa už len nechať potľapkávať po pleci od virtuálnych kamarátov. Keď to na teba vyskakuje z každého rohu sociálnych sietí, začína to však pôsobiť „mierne“ únavne.

4. Zdobenie stromčeka

Dôkladnú fotodokumentáciu si, pravdaže, vyžaduje aj zdobenie vianočného stromčeka. Tí šikovnejší sa skromne pochvália aj vlastnoručne vyrobenými ozdobami, keďže svoju aktivitu a kreativitu rozhodne nemienia tlmiť ani počas sviatkov. Čo na tom, že niektoré ozdoby sa rozpadnú do niekoľkých minút, hlavne, že dobre vyzerajú na fotkách.

Christmas Tree GIF - Find & Share on GIPHY

5. Chválenie sa drahými darčekmi

Nič proti darčekom, práve naopak. Ide o milú tradíciu, ktorá poteší každého, a to bez rozdielu veku. Lenže vieš, ako to je: Nič sa nemá preháňať. A z Vianoc by sa rozhodne nemala stávať súťaž, kto dostane najdrahší darček. Niekedy to tak však najmä na sociálnych sieťach skutočne vyzerá.

Black And White Beyonce GIF - Find & Share on GIPHY

Nový iPhone, nový notebook a autíčko ako bonus. Iste, nech si každý kupuje, čo chce (a na čo má), ale aj tak si myslíme, že podstata Vianoc tkvie v niečom inom než v drahých daroch. Obzvlášť otravne potom pôsobia snahy niektorých jedincov vešať fotky svojich luxusných darčekov na internet s jediným cieľom „Aha, čo som dostal, záviďte mi!“

6. Rádoby vtipné fotky z vianočných večierkov

Fotky z rôznych vianočných večierkov, chát, diskoték či, nedajbože, firemných párty sú spoľahlivým peklom. Už len slovné spojenie „firemná párty“, ktorá sa odohráva v nejakom „dystopicky“ pôsobiacom korporáte, prebúdza pocity hrôzy viac než ktorýkoľvek filmový horor.

Drunk Santa Claus GIF - Find & Share on GIPHY

Ešte viac potom lezú na nervy vysmiate tváre ľudí so santovskou čiapkou a šampáňom v rukách, ktorí si počas bežného pracovného týždňa idú po krku ako svorka hladných vlkov. Ale sú Vianoce, takže teraz sú všetci rozhodne veľmi, ale veľmi happy. Tak určite.

7. Spomienkové videá

S blížiacim sa koncom roka prichádza čas aj na bilancovanie, ktoré sa niekedy nesie v nepríjemne uslzenom tóne. Iste, končí rok a tak vôbec, ale načo z toho robiť haló? Rok zase nie je taká enormne dlhá doba. Netreba zabudnúť ani na komentáre, aký bol tento rok výnimočný, ako sa dotyčný vo svojom živote posunul, či koho spoznal alebo stretol.

Repressed Unbreakable Kimmy Schmidt GIF - Find & Share on GIPHY

Pokiaľ by niekto podobne spomínal len na vlastnej facebookovej stene, tak nemáme vôbec nič proti. Väčšina ľudí však pociťuje nepochopiteľné nutkanie zdôveriť sa s tým, že stretli osobu XY práve 12. mája 2019, pričom zrejme dúfajú, že my, ktorí netušíme, koľká bije, to rovnako precítime a budeme sa nad tým dojímať. Ehm.

8. „Duchaplné“ novoročné predsavzatia

Aký by bol Nový rok bez duchaplných predsavzatí, ktoré sa (ako inak) nikdy nedodržia? Nájdeme medzi nimi klasické klamstvá („Schudnem! Koniec cigaretám! Go vegan!“), ale aj hlbokomyseľné úvahy nad nesmrteľnosťou chrústa.

Dieting Saturday Night Live GIF by HULU - Find & Share on GIPHY

Dočítame sa tak vzletne znejúce banality o tom, že dotyčný „sa stáva novým človekom“ a že „s novým rokom prichádzajú aj nové príležitosti a všetko sa začína nanovo“, prípadne, že „nový rok je prvým krokom na ďalšej životnej ceste, ktorá nás nepochybne raz a navždy zmení“. No jo, keď to vravíš, kámo…

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
To NAJ z roku 2019: Najlepšie memes tohto roka (časť II.)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME