Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Rozchody sú skrátka naprd. Ale čo je ešte horšie ako zlomené srdiečko a všetky životné ideály o opačnom pohlaví plávajúce dole záchodovým potrubím? No predsa taktní priatelia, ktorí to zaručene zaklincujú jednou z týchto hlášok.

1. „Nie je jediná ryba v rybníku.“

To, že tvoja drahá – a teraz už aj bývalá – polovička nie je jediná svojho druhu na tejto planéte, ti zaručene povie deväť z desiatich ľudí, ktorým povieš, že si čerstvo po rozchode. Ten desiaty ťa pravdepodobne prepočul a túto overenú formulku dodá v sekunde, kedy zistí, o čom je reč. A ty si buď vo fáze „ale on bol výnimočný“ (áno, až natoľko výnimočný, že si musel hľadať seberovne výnimočnú ženu metódou pokus-omyl a tak pre istotu svoj pohlavný úd zaparkoval v každej na prvý pohľad schopnej garáži v meste, aby zistil, že si to ty) alebo vo fáze „prekrúcam očami nad všetkým, čo sa tohto týka a poďme sa prosím baviť o čomkoľvek inom“. Tak či onak, táto fráza je asi rovnako taktná, ako dať kaktusu na narodeniny nafukovací balónik, takže radšej kúp dva punčové rezy a na klišé sa vybodni.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/boys-crush-the-hills-JAocvySQzvbvq)

2. „Neboj sa, príde ďalší.“

Som ja divná alebo naozaj niekomu po rozchode pomáha počuť toto? Ono je to celkom podobné hláške číslo jedna, až na to, že táto ti celkom výrazne naznačuje, že ako samostatná existencia stojíš za h*vno a prázdne políčko v tvojom životnom sudoku, ktoré po sebe zanechal tvoj ex, musíš bleskurýchle zaplniť niekým novým. Naozaj? A načo? Napadlo niekomu, že človek, ktorý sa práve dostal z očividne neúspešného vzťahu možno potrebuje trochu času? Napríklad na to, aby si pozbieral čriepky svojho dolámaného srdca ešte predtým, ako pôjde prať špinavé ponožky, ktoré by sa pokojne mohli nazývať aj zbraňou hromadného ničenia, niekomu inému? Nie? Tak nič.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mrw-week-volunteers-I8yjsRcf4lYfS)

3. „Aj tak bol…“

…čudný, nosatý, pupkatý, smrdeli mu nohy, žral divnú príchuť zmrzliny (kokos a pistácie, ako vážne?) a neviem, čo ešte. Kamarátky (zámerne hovorím v ženskom rode) majú jednu úžasnú schopnosť – keď potrebuješ niekoho instantne znenávidieť, do dvadsiatich sekúnd na teba vypľujú plnú zadnicu celkom schopných dôvodov. Bez ohľadu na to, či je to neznáme dievča z baru, ktoré sa opovážilo obliecť tie isté šaty ako ty, šéf, ktorého nikdy nevidela alebo ten nešťastník, čo ti zlomil srdce. A ono je to prvých päť minút fajn – spoločne si zap*čujete pri nejakej farebnej miešanej gebuzine za polovicu mesačnej výplaty (veď nie ste žiadne alkoholičky, no nie?) a na chvíľu sa vám uľaví. No v konečnom dôsledku to budeš zase len ty, ktorá mala dopredu vedieť, že chlap, čo je zmrzlinu s akoukoľvek exotickou príchuťou nebude použiteľný materiál do budúcna.

https://memehub.sk/post/74223

4. „Asi nebol ten pravý.“

Poznáte ten typ ľudí, ktorí hneď ako v decembri napadnú prvé tri vločky snehu vytasia mobilné zariadenia a zaspamujú tým celý internet akoby zbytok populácie žil pod zemou alebo nemal okná? Tak toto je presne ten typ človeka, prevtelený do prvotriedneho porozchodového poradcu. „Asi to nebol ten pravý.“ No nie, vážne? Ako mi to len mohlo uniknúť? Á, to bude možno tým zhonom z balenia vecí a sťahovania naspäť k rodičom, kým si nájdem niečo vlastné, keďže pán „asi nie ten pravý“ sa rozhodol, že náš vzťah chce zmenu monumentálnych rozmerov. Áno, to by mohlo byť tým…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/feels-break-up-Chm3xXcoWQAwM)

5. „Mala by si začať chodiť do fitka.“

„Mala by si začať chodiť do fitka,“ hovorí jedna z mojich kamošiek, ktorá očividne uznáva celkom iné porozchodové hodnoty, ako ja, zatiaľčo tlačí dole krkom už deviate Toffife (ako bonbón, nie celé balenie, pochopiteľne, ale aj toho by asi bola schopná). „Vieš, nech vidí, o čo prišiel.“ Tak ak naozaj to jediné, čo ho prinúti pochopiť, čo stratil, je fakt, že zapnem o číslo menšie nohavice, tak ma môže b*zať (do tej o číslo menšej riti). Ak náhodou – náááááhodou – jedného dňa zavítam do priestorov mučiarne, za ktorú si musíš ešte aj zaplatiť, tak to určite nebude prvého januára kvôli novoročnému predsavzatiu a už vôbec nie kvôli nejakému bastardovi, ktorému o desať rokov už ani neprídem na meno. Takže nie, ďakujem.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/real-housewives-of-orange-county-rhoc-shannon-beador-gfFeCZefr6T6g)

Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť