Otrepané hlášky, ktoré sú každoročnou súčasťou Vianoc

Zas a znova…

Hoci každé Vianoce sú jedinečné, občas sa môže zdať, že sa každoročne podobajú ako vajce vajcu. Každý rok sa teta drhne kosťou z podkovičky, lebo s tromi promile v krvi už nevie zaostriť tak dobre, ako by si predstavovala.

Každý rok dostaneš aspoň jeden pár ponožiek a každý rok sa presne tieto hlášky premelú ovzduším aspoň dvadsaťkrát.

1. Vianoce nie sú o darčekoch

„Vianoce predsa nie sú o darčekoch, ale o tej atmosfére,“ hovorí mama, keď sa jej v novembri snažíš podsunúť myšlienku nového telefónu a pokojne si pri tom utiera konferenčný stolík nejakou smradľavou gebuzinou. Vážne? Tak prečo potom dva týždne pred oným večerom naštartuješ vrtuľu v análnej oblasti, prepneš do módu „nerušiť, posadol ma duch Vianoc alebo nejaká podobná k*kotina“ a zvyšok decembra už o inom ako o darčekoch nerozprávaš?

A prečo polovici našej populácie príde ako brilantný nápad zobrať si pôžičku práve v tomto období? Ak teda poznáš obchod, kde tú tvoju atmosféru predávajú za sedem stoviek, tak ma tam môžeš rovno nasmerovať. Vyzerá to totiž ako celkom férový biznis, ktorého by som bola rada súčasťou.

imgflip.com (https://imgflip.com/memegenerator/65807782/Dr-Evil-air-quotes)

2. Čosi málo o jedle…

Asi najfrekventovanejšie vety, ktoré počas sviatočného obdobia vychádzajú z úst jedného z tvojich sploditeľov, znejú ako „Nežer to!“, „Nechytaj to!“ a „Nech ti ani vo sne nenapadne približovať sa k čomukoľvek, čo by potenciálne v ktoromkoľvek paralelnom vesmíre mohlo prejsť tvojim tráviacim traktom“.

Teda tú poslednú vetu som trošku prikrášlila, lebo „páľ do p*če od tej obloženej misy“ neznie tak idylicky, ako by sa k tejto téme patrilo. Je úplne jedno, že už dva týždne pred Štedrým večerom máte doma navarené a povypekané, že by ste uživili závodnú jedáleň a jeden menší kontinent, do Vianoc na to môžeš iba ak hádzať milé psie oči.

kurir.rs (http://www.kurir.rs/zabava/zena/2084491/oprezno-za-koliko-dana-hrana-postaje-opasna-za-jelo)

3. Možno donesie Ježiško

Od prvého decembra sú všetky tvoje potreby úplne tabu – občas dokonca aj tie biologické. Potrebuješ nové pero do školy? Možno si ho nájdeš pod stromčekom. Zubná kefka už vyzerá, akoby sa nepohodla s elektrickým prúdom alebo akousi živelnou katastrofou? Možno ti Ježiško donesie novú. A nebodaj sa vám ešte aj minul toaletný papier? Žiaden strach, Ježiško sa určite postará aj o toto.

Je úplne zbytočné, čo počas adventu budeš od mamy žiadať, ona má klapky na ušiach a overenú formulku, z ktorej ti tuhne krv v žilách. No a ak ti náhodou pred Vianocami predsa len čosi kúpi, pokojne aj toastový chleba a dvadsať deka tresky v majonéze, nezabudne dodať tvoju obľúbenú vetu: „Ale to máš už k Vianociam, dobre?“

emefka.sk (https://www.facebook.com/emefka.sk/photos/a.306333829577931.1073741828.303307216547259/769368593274450/?type=3&theater)

4. Užijeme si krásne Vianoce

Táto veta na prvý pohľad môže vyzerať celkom nevinne, no nenechajte sa zmiasť. Ona má totiž diametrálne odlišný význam, odvíjajúci sa od intonácie a jej umiestnení medzi ostatnými súvetiami. V bežnej konverzácii, keď s kamarátkou preberáte predvianočný nátresk v obchodoch a najlepší recept na varené víno, je veta „Užijeme si krásne Vianoce“ len milou pomyselnou čerešničkou na torte.

Ale ako záver rozkošateného súvetia, obohateného o niekoľko invektív, ktoré znie asi takto: „Môžeš láskavo zdvihnúť svoju ctenú prdel zo sedačky, ísť vyniesť smeti a oznámiť tvojmu drahému otcovi, že hoci absolútne netuším, prečo som si ho vlastne vzala, mohol by byť užitočný aspoň pätnásť minút vo svojom úbohom živote a vyniesť z garáže krabice s ozdobami. A ja zatiaľ zavolám jeho milovanej materi a vysvetlím jej, že naozaj nemáme tanier naviac a nemôže sa sem dovaliť dva dni pred Štedrým dňom na návštevu, lebo ju deportujem do Mexika. A potom si už k*rva užijeme krásne Vianoce!“ Vtedy to už naberá celkom iný charakter.

planbeforedo.com (http://www.planbeforedo.com/2017/01/mother-in-law-angry-on-daughter-in-law-reasons.html)

5. Urobíme si spoločnú fotku

V preklade to znamená, že sa päť neohrabaných a totálne nekompatibilných ľudí, ktorí sa nejakou nepodarenou hrou osudu stali príbuznými, budú snažiť natrepať do jedného záberu. Ideálne by bolo, keby ani jeden nemal zavreté oči a nebol uprostred uvoľňovania tlakov z brušnej dutiny alebo kýchania. No, a mama by, samozrejme, chcela, aby ste všetci pekne ladili, takže kvôli dvojminútovej paráde zašpiníš čisté tričko, v ktorom sa budeš nasledujúce dve hodiny váľať na gauči a prežierať všetkým, čo ti príde pod ruku.

Prvý pokus je odsúdený k neúspechu ešte skôr ako vôbec začne. Druhý väčšinou tiež. A tie ostatné sú vlastne len pokračovaním série nevydarených fotografií, z ktorých napokon vyberiete to najmenšie zlo a obohatíte ním sociálne média. Deti zažijú virtuálnu spoločenskú potupu, rodičia majú radosť a všetko je presne tak ako má byť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/movie-the-coen-brothers-raising-arizona-3o7bujmsFc00AhqTGU)

Titulná fotka: youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy nákupcov vianočných darčekov podľa názvov slovenských piesní

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME