10 otrepaných klišé fráz, ktoré často sprevádzajú rozchody

Každý rozchod vyzerá v podstate rovnako.

Zdroj: Kelly Sikkema / unsplash.com

Máloktoré klišé sa spájajú s takými sťažnosťami, ako práve na vetičky, sprevádzajúce prakticky každé ukončenie vzťahu. Každý poriadny rozchod by totiž podľa nás mal sprevádzať výbuch kreativity, a nie otrepané výhovorky. Žiaľ, to sú len kecy.

Rozchodové klišé majú svoje opodstatnenie – ak by tieto výhovorky totiž nefungovali, tak zrejme by sa klišé nestali. Prejdime si teda víťazov spomedzi výhovoriek, ktoré väčšia časť ľudstva používa, keď s niekým už nechce zdieľať spoločnú cestu životom.

1. „To nie ty, to ja…“

Nepochybný víťaz – kto ho zatiaľ nepočul osobne, určite ho pozná z filmov či seriálov. Objavuje sa totiž takmer všade. Táto vetička v podstate naznačuje, kam bude celá debata s doterajším miláčikom pokračovať a značí, že rozchod je nezvratný.

Ale nenechaj sa zmiasť tým, že to nie je tebou – podľa „rozchádzača“ je to celé len a len o tebe, ale chce šetriť tvoje city, takže nebuď masochista a nechaj si ich ušetriť. Alebo ešte lepšie, potvrď mu, že je to, samozrejme, ním, lebo tvoja úžasnosť je skrátka nesporná.

How I Met Your Mother Himym Quotes GIF - Find & Share on GIPHY

2. „Raz niekoho urobíš veľmi šťastným“

Len nie mňa a nie teraz. Urobiť niekoho šťastným je tak komplexná a abstraktná úloha, že je jednoduchšie ju radšej nechať na bližšie neurčenú, prípadne rovno hypotetickú, budúcnosť. Lebo zhruba tak je možné, že niekoho urobíš šťastným.

3. „Som príliš mladý, aby som sa viazal…“

Vskutku trefné. Obzvlášť, keď ti to povie nejaký osemdesiatnik, ktorého piata dcéra má na ceste jeho pätnáste vnúča, ale sám sa ešte chce preháňať na motorke v koženke a obchádzať thajské bary. Samozrejme, vždy je dobré zvážiť, či ti človek stojí za to, obetovať mu celú mladosť, než si ju radšej bezstarostne užiť. A to i v prípade, či sa považujete za mladých alebo už starých a splesnených.

4. „Chceme každý niečo iné“

Alebo zjednodušene, „rozchádzač“ chce niečo iné než teba. Čo už chceš ty, mu môže byť ukradnuté a pravdepodobne to ani nevie. Takže, asi má pravdu… pravdepodobne chcete naozaj obaja niečo iné.

5. „Musím sa sústrediť na seba / svoju kariéru / svoju mačku / čokoľvek okrem teba“

Môžeš si myslieť, že tvoja úžasnosť chudáka „rozchádzača“ skrátka strašne rozptyľuje, a vôbec sa na svoju prácu nemôže sústrediť. Je však rovnako možné, že potrebuje len viac času, aby sa mohol sústrediť na dopozeranie svojho seriálu. Navyše si myslí, že workoholizmus mu prejde oveľa ľahšie, než vysedávanie v teplákoch a sústredenie sa na dosiahnutie vyššieho skóre v Grand Theft Auto.

tex playing video games

6. „Potrebujem svoj priestor“

A ty toho priestoru zaberáš fakt veľa, hlavne v posteli a na gauči, a vôbec kdekoľvek inde, kde by radšej „vídal“ (pozri nižšie, bod 9) iných ľudí. Keď niekto niekde potrebuje priestor, znamená to, že čosi mu zavadzia – a v tomto prípade si to ty.

7. „Zaslúžiš si niečo lepšie“

„Rozchádzač“ má svoje dôvody, prečo sa odľúbil a nechce ti o nich povedať – alebo mu všetky skrátka došli a teraz sa ťa snaží učičíkať falošným povzbudzovaním sebavedomia. Ber to ako pošteklenie ega, pravda by ťa mohla zabolieť. Jasné, že si zaslúžiš niečo lepšie, nie city z výpredaja.

8. „Stále môžeme zostať priatelia“

V niektorých prípadoch si to „rozchádzač“ predstavuje ako ideálny začiatok vášho kamarátstva s výhodami. V tom horšom prípade ťa už na naháča v živote nechce vidieť. Možno ti ešte šancu dá, ale nič viac než jednonočnú šichtu od toho nečakaj.

9. „Možno by sme mali začať vídať iných ľudí“

„Rozchádzač“ pravdepodobne už dávno vída iných ľudí – a teraz už len dáva povolenie tebe. Prípadne ťa žiada, aby si uvoľnil výhľad, nech tých ľudí môže vídať o čosi lepšie. Je tu však stále možnosť, že túto vetu používa ako test a chce si len overiť, nakoľko ty chceš vídať iných ľudí. Ak to ešte nechceš zabaliť, toto je jedno z mála klišé, ktoré môže naznačiť, že ešte nič nie je stratené.

https://pxhere.com/en/photo/1529493

10. „Je to to najlepšie riešenie“

Je to najlepšie riešenie pre mňa, pre teba a vôbec pre ľudstvo, lebo ak budeme v jednej miestnosti spolu príliš dlho, vesmír môže vybuchnúť. Ale vážne, prezentovať svoj záujem o rozchod v záujme väčšieho dobra by teoreticky malo fungovať. Vaše spoločné deti by boli hlúpe a škaredé, takže ich radšej ponechajte také, aké sú – imaginárne.


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Elán vydal novú pesničku, ktorá valcuje slovenský internet. Nie však v dobrom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME