Otrepané suveníry a darčeky pre známych, ktoré dotrepeš z dovolenky aj ty

Ale aj tak poškuľuješ po tom otrasnom mušľovom náramku a šiltovke I love Zrće.

Ako sa do Chorvátska nabalený chodí, tak sa z neho aj odchádza. Cestou tam sa ti v batožine kazia haldy rezňov s kyslými uhorkami a naspäť nabalený zbytočnými suvenírmi tŕpneš, aby sa nerozbila tá fľaša rakije a nezmarila tak pokus o „najoriginálnejší“ darček z dovolenky, ktorý ešte určite nik nedostal. Nakupovanie úplne nepotrebných a predražených hovadín na dovolenke pri mori by mohlo byť národným športom Slovákov. Priznaj sa, koľko takýchto krámov, na ktoré len sadá prach máte doma na poličke či chladničke?

1. Magnetky

Ultimátny must-have. Hľadanie tých najlacnejších sa stalo tvojim hobby. Dve za 5€? To je drahota, ten starý pán v boratovských plavkách päť kilometrov odtiaľto ponúkal za 5€ tri, vrátime sa. Ak si si nekúpil magnetku v tvare kormidla alebo žabky, aký malo zmysel vôbec chodiť na dovolenku? Pri magnetke aj s teplomerom sa ti vo vrecku už automaticky otvárala peňaženka. Vychytaný kúsok do chladničkovej zbierky tety Hely.

centrum.sk

2. Kľúčenky

Taktiež povinná výbava, ak chceš jednou ranou zabiť darčeky pre všetkých kamarátov. Kúp aspoň tie so zabudovaným otváračom na pivo, zídu sa viac ako drevené jašteričky a slniečka z Bulharska.

pinterest.com

3. Poldecáky

Veď čo by si si z dovolenky doniesol, keď nie spomienku na to, čo si celý čas počas oddychu robil? Tento malý pohárik ti bude ešte dlho pripomínať tie muky na slnku s príšernou opicou.

amazon.com

4. I ❤ hocičo

Populárne sú aj predmety rôzneho druhu s nápisom, ako veľmi lobenqame miesto, kde sme boli. Len si prosím ťa nekupuj tričko I ❤ NY, keď si tam nikdy nebol. Vážne. A nikdy, nikdy sa nedaj zlanáriť na kúpu neónového trička s potlačou Jack Daniel’s.

pinterest.com

5. Snežné ťažítko

Ale to nevadí, že v Grécku nesneží a tým pádom tá snehová guľa absolútne nedáva zmysel. Po zatrasení sa pekne trbliece, babka sa poteší, nie?

6. Obscénne darčeky

Suveníry, ktoré by mali byť vtipné, no nevydalo. Rôzne hrnčeky, lízatká, perá, ktoré spojili s mužskými či ženskými pohlavnými orgánmi alebo kondómy so zábavnými textami.

reddit.com

7. Hotelové papuče a uteráky

Ak si z tých high-class týpkov, ktorí namiesto karavanu radšej minú posledné naškrobené peniaze na priemerný hotel s polpenziou, určite ťa ako správneho Slováka budú omŕzať tie milé malé šampóniky, mydielka, papučky a uteráky s logom. Veď pozornosť hotela, nie? Šup do kufra, to sa ešte zíde.

8. Náramky

Ktoré majú hodnotu tak dva centy, kúpiš ich za euro a aj sa ti rozpletie alebo roztrhne. Ale správna Nikola nesmie predsa zabudnúť na náramky priateľstva pre svoje BFF.

colourbox.dk

9. Vodná fajka

Vysokej-prevysokej kvality.Však to je z Turecka, to musí byť. Už vidíš ako ťa s tým mama doma vyhodí, že či si drogista a nech sa opovážiš prepáliť ten jej perzský koberec. Aj tak ti to tí opatrní nakladači batožiny rozbijú ešte pred tým, ako vzlietne lietadlo.

10. Fejkové oblečenie

„Značkové“ tričká so zle natlačenými logami Levi’s, Adidas, Versace či Armani. Tommy Hilfiger originál polokošeľa len za 10€? Shut up and take my money.

alamy.com

11. Mušle… milión mušlí

Keby boli aspoň tak pekné ako tie z obchodu. Nevadí, tieto sú vlastnoručne vylovené, to sa cení. Určite potešia a neskončia v koši ešte v ten deň.

12. Pohľadnice!

Áno, veď každého poteší, keď mu donesieš kúsok papiera s vyblednutým obrázkom v obálke, ktorú si zabudol poslať (resp. nevedel si ako sa to robí).

gotthepostcard.com

Titulná fotka: dreamstime.com, napive.sk

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
13 komiksov, v ktorých sa nájde každý introvert

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME