Otvorenie kín po koronavíruse dopadlo na výbornú. Hitom víkendu sa stala komédia Takmer dokonalé tajomstvá

Hlad po kvalitných filmoch nezmizol ani v čase koronakrízy.

Zdroj: Shutterstock

Ako iste dobre vieš, v rámci uvoľňovania opatrení v dôsledku pandémie koronavírusu došlo aj k otvoreniu kín. Nehovoríme len o menších kinách, ale aj o veľkých multiplexoch.

Ostatne, obšírnejší článok ohľadom toho, čo si v nich môžeš pozrieť a aké hygienické predpisy musíš dodržiavať, sme ti na EMEFKA už priniesli.

Svitá na lepšie časy?

Asi nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, že predchádzajúce mesiace boli pre kiná, filmových distribútorov a všetky odvetvia kultúry na Slovensku doslova nočnou morou. Audiovizuálny priemysel sa ocitol na kolenách. A aj keď sa protikoronové opatrenia začali postupne uvoľňovať, kiná sa u nás doteraz rozbiehali len veľmi pomaly a pozvoľna.

Bontonfilm SK

Po poslednom víkende, počas ktorého svoje „brány“ prvýkrát po korone otvorili aj siete multikín CINEMAXSter Century Cinemas, je však zrejmé, že slovenskému filmovému trhu začína svitať nádej na lepšie časy.

Nemecká komédia sa stala hitom

Iste v tom zohral rolu aj hlad po kvalitných kino zážitkoch. Tak napríklad na skvelú nemeckú komédiu Takmer dokonalé tajomstvá si už počas prvého víkendu do kina zašlo až 7 796 divákov. Snímka sa tak stala jednotkou uplynulého víkendu.

Tento výsledok by bol vynikajúci aj za normálnych okolností pred koronakrízou. O to cennejší je ale v situácii, keď ešte viacero kín vrátane celej jednej siete multiplexov nespustilo svoju prevádzku.

Bontonfilm SK

Sú to nepochybne dobré správy, ktoré potvrdzujú, že diváci na kvalitné filmy nezanevreli a dokážu si k nim nájsť cestu. Aj napriek tomu, že situácia stále nie je ani zďaleka ideálna.

Patrí sa dodať, že snímka Takmer dokonalé tajomstvá sa stala veľkým hitom aj v samotnom Nemecku. Pokiaľ si film stále nevidel, rozhodne by si s návštevou kina nemal váhať. Na našich stránkach sme ti priniesli aj recenziu, v ktorej snímku jednoznačne odporúčame.

Dúfajme, že kiná už ostanú otvorené

Z premiérových výsledkov filmu Takmer dokonalé tajomstvá majú radosť všetci – kinári aj filmoví distribútori a v neposlednom rade je to skvelá správa i pre samotných divákov.

Táto komédia totiž môže pomôcť naštartovať celý kinotrh. Môže tiež primäť producentov nasadzovať do distribúcie kvalitné a divácky príťažlivé tituly, ktoré na veľkých plátnach nepochybne uvítajú všetci „kinofili“.

Držme si teda palce, aby sa situácia v oblasti audiovizuálnej kultúry, ale aj kultúry vo všeobecnosti na Slovensku už len zlepšovala.

Ak ťa zaujal kinohit minulého víkendu, viac informácií o filme Takmer dokonalé tajomstvá nájdeš tu

Zdroj: TS / redakcia

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Taxikári sa podelili o bizarné príhody, ktoré zažili za volantom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME