Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Ako iste dobre vieš, v rámci uvoľňovania opatrení v dôsledku pandémie koronavírusu došlo aj k otvoreniu kín. Nehovoríme len o menších kinách, ale aj o veľkých multiplexoch.

Ostatne, obšírnejší článok ohľadom toho, čo si v nich môžeš pozrieť a aké hygienické predpisy musíš dodržiavať, sme ti na EMEFKA už priniesli.

Svitá na lepšie časy?

Asi nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, že predchádzajúce mesiace boli pre kiná, filmových distribútorov a všetky odvetvia kultúry na Slovensku doslova nočnou morou. Audiovizuálny priemysel sa ocitol na kolenách. A aj keď sa protikoronové opatrenia začali postupne uvoľňovať, kiná sa u nás doteraz rozbiehali len veľmi pomaly a pozvoľna.

Bontonfilm SK

Po poslednom víkende, počas ktorého svoje „brány“ prvýkrát po korone otvorili aj siete multikín CINEMAXSter Century Cinemas, je však zrejmé, že slovenskému filmovému trhu začína svitať nádej na lepšie časy.

Nemecká komédia sa stala hitom

Iste v tom zohral rolu aj hlad po kvalitných kino zážitkoch. Tak napríklad na skvelú nemeckú komédiu Takmer dokonalé tajomstvá si už počas prvého víkendu do kina zašlo až 7 796 divákov. Snímka sa tak stala jednotkou uplynulého víkendu.

Tento výsledok by bol vynikajúci aj za normálnych okolností pred koronakrízou. O to cennejší je ale v situácii, keď ešte viacero kín vrátane celej jednej siete multiplexov nespustilo svoju prevádzku.

Bontonfilm SK

Sú to nepochybne dobré správy, ktoré potvrdzujú, že diváci na kvalitné filmy nezanevreli a dokážu si k nim nájsť cestu. Aj napriek tomu, že situácia stále nie je ani zďaleka ideálna.

Patrí sa dodať, že snímka Takmer dokonalé tajomstvá sa stala veľkým hitom aj v samotnom Nemecku. Pokiaľ si film stále nevidel, rozhodne by si s návštevou kina nemal váhať. Na našich stránkach sme ti priniesli aj recenziu, v ktorej snímku jednoznačne odporúčame.

Dúfajme, že kiná už ostanú otvorené

Z premiérových výsledkov filmu Takmer dokonalé tajomstvá majú radosť všetci – kinári aj filmoví distribútori a v neposlednom rade je to skvelá správa i pre samotných divákov.

Táto komédia totiž môže pomôcť naštartovať celý kinotrh. Môže tiež primäť producentov nasadzovať do distribúcie kvalitné a divácky príťažlivé tituly, ktoré na veľkých plátnach nepochybne uvítajú všetci „kinofili“.

Držme si teda palce, aby sa situácia v oblasti audiovizuálnej kultúry, ale aj kultúry vo všeobecnosti na Slovensku už len zlepšovala.

Ak ťa zaujal kinohit minulého víkendu, viac informácií o filme Takmer dokonalé tajomstvá nájdeš tu

Zdroj: TS / redakcia


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť