„Ovracaný vládny špeciál“ je najnovšia kauza slovenskej politiky, ktorá zabáva internet

Súboj SMER vs. Kiska pokračuje!

Hovorí sa, že niekde vo svete existujú politici, ktorí sú schopní priznať si chybu a odísť, keď je treba. V niektorých krajinách to vyzerá tak, že hlavnými politickými správami sú vecné a inteligentné debaty o navrhovaných zákonoch, ktoré môžu obyvateľom uľahčiť ich životy. Potom je tu Slovensko. Štát, kde sa najvyšší politickí predstavitelia vzájomne urážajú ako rozhádané malé deti a za žiadnu cenu nie je nikto z nich schopný ustúpiť. Súboj prezidenta Kisku proti ministrovi vnútra Kaliňákovi pokračuje v novom dejstve!

Kaliňák na Kisku vytiahol kauzu „ogrcané lietadlo“. To je presne úroveň, kam to naši politici dotiahli. Tomuto bodu predchádzala rozsiahla séria vzájomných osobných útokov, kedy sa strany obviňovali z korupcie, zneužívania právomocí, mnohých ďalších prehreškov a charakterových vád.

https://tenor.com/

Ohniskom konfliktu je tentoraz opäť starý známy, letecký vládny špeciál. Kaliňák opakovane obvinil Kisku z toho, že vládnym lietadlom lieta zadarmo za svojou rodinou do Popradu. Prezident sa bránil tým, že tento spôsob prepravy mu navrhol sám Kaliňák, pretože piloti vďaka tomu získavajú skúsenosti a potrebné letové hodiny. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, cesta lietadlom je najefektívnejší spôsob dopravy prezidenta. Ako významného verejného činiteľa ho musí neustále sprevádzať ochranka, ktorá by pri jazde autom vytvorila obrovskú kolónu, spomaľujúcu dopravu.

Kaliňákovi prekáža, že prezident za svoje lety neplatí. Tentoraz zvažuje ďalšiu faktúru – za čistenie vládneho špeciálu. Minister tvrdí, že z Mexika sa lietadlo vrátilo „celé ovracané. Aby sa podobným incidentom predišlo, Kiskovi vraj „stačí mať svoju skupinu ľudí, aby sa nesprávali ako prasce, ale ako normálni ľudia“.

Prezident posmešky ministra nazval „ľudsky úbohými. Na palube lietadla údajne došlo niekomu z delegácie nevoľno. Vraj už v Mexiku musela sanitka ratovať jedného z členov, ktorého trápili vážne žalúdočné problémy. Tento človek dokonca ani nebol zamestnancom prezidentskej kancelárie. Kaliňák sa snažil verejnosť presvedčiť, že Kiska organizoval ožranpárty alebo, že jeho spolupracovníci majú vo zvyku z dlhej chvíle obgrcávať štátny majetok len tak. Za všetko môže samozrejme prezident.

Delikátna kauzička opäť podráždila fantáziu Slovákov, ktorí sa rozhodli na situáciu reagovať vtipnými obrázkami a videom. Žeby sa na palube lietadla objavil aj Kiskov český kolega?

http://www.zomriofficial.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/jesuisfrancisci/

Zdroje: topky.sk, dennikn.sk

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
41
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovákov sme sa opýtali na ich najzábavnejšie zážitky s políciou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME