Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Oznámili Counter-Strike 2. Zahráš si ho už v lete a zadarmo

Herná legenda sa vráti vo vynovenom šate.


Internetové klebety neklamali a hráči sa konečne dočkali. Valve oficiálne oznámilo titul Counter-Strike 2, novú verziu legendárnej strieľačky, s ktorou mal tú česť každý hráč.

Counter-Strike vznikol na konci 90. rokov ako mód do Half-Life, ktorý stvorili dvaja chlapíci vo voľnom čase. Dnes je Counter-Strike: Global Offensive najhranejšou hrou na Steame a jedným z najpopulárnejších e-sportov.

Ako sa Valve pokúsi nadviazať na tento úspech?

Zaujímavý názov

Názov Counter-Strike 2 je troška zvláštne pomenovanie pre piatu hru v sérii. Prvý samostatný titul Counter-Strike vyšiel v roku 2000, Counter-Strike: Condition Zero a Counter-Strike: Source boli vydané o štyri roky neskôr a Counter-Strike: Global Offensive sa fanúšikovia dočkali v roku 2012. Okrem toho sa objavilo niekoľko spin-offov exkluzívnych pre ázijský trh.

Môžeme to chápať tak, že dvojka symbolizuje použitie najnovšieho enginu Source 2 a zároveň je dôkazom toho, že ide o „najväčší technologický skok v histórii“ značky, ako uvádza Valve. Veľký míľnik prinesie mnoho výrazných zmien. Čo nás čaká?

Technologické novinky

V skratke povedané: zmení sa všetko! Vývojári skutočne tvrdia, že všetky herné mechaniky budú prepracované. V prvej dávke informácií zverejnených na webe counter-strike.net sa môžeme čosi dozvedieť o technologických zdokonaleniach.

Vývojári sľubujú všeobecné vylepšenia audiovizuálnej stránky hry a zvláštna pozornosť je venovaná osvetleniu a fyzike tekutín a prachových častíc. Možno to neznie veľmi vzrušujúco, avšak z videa je jasné, že aj takáto na prvý pohľad drobnosť bude mať obrovský dopad na herný zážitok.

YouTube video

Významnou novinkou pre svet e-sportu je správa, že Counter-Strike 2 bude mať nulový tick rate. Zjednodušene povedané – herné servery zvyčajne registrujú dianie na mape v určitých časových intervaloch – tzv. ticks. Counter-Strike 2 však túto technológiu prekonal, čo má vplyv na plynulosť a presnosť herného zážitku.

YouTube video

Hra pre hráčov

Herná komunita je z Counter-Strike 2 nadšená a zatiaľ všetky oznámené novinky prijíma veľmi pozitívne. Zdá sa, že Valve komunitu naozaj počúva a snaží sa vyhovieť všetkým žiadostiam a námietkam hráčov. Uvidíme, ako sa to odzrkadlí na nových verziách klasických máp či vylepšenom používateľskom rozhraní.

YouTube video

Na Counter-Strike 2 je fascinujúce to, že si ho zahráš zadarmo. Napriek tomu, že ide o titul plný veľkých noviniek, pôjde o free update pre Counter-Strike: Global Offensive, hry, ktorá sama niekoľko rokov funguje vo free-to-play režime. Counter-Strike 2 príde niekedy v lete, úplne zadarmo a z Global Offensive sa ti prenesú získané skiny a ďalšie predmety z inventára.

Ak budeš mať šťastie, možno ani nemusíš čakať do leta. V súčasnosti totiž prebieha Counter-Strike 2 Limited Test, ktorého sa už teraz môžu zúčastniť niektorí hráči. Valve túto možnosť sprístupňuje hráčom Global Offensive vybraným na základe niekoľkých faktorov, ako sú odohrané hodiny na oficiálnych serveroch či „čistota“ Steam účtu (žiadne bany a pod.).


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje