Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Ozzy Ozbourne či Kim Kardashian. Tieto celebrity údajne predali svoju dušu diablovi

Myslíš, že sa upísali tomu najtemnejšiemu zlu?


Populárnu kultúru tvoria celebrity. Z každej strany sa na nás valia vyobliekané, upravené, dokonalé a vysmiate tváre osobností svetovej scény. Väčšinou však ide vždy o rovnaký príbeh – na začiatku stojí talent, potom však prichádza sláva a je jej také množstvo, že to človek jednoducho sám nezvládne.

Postupne sa do toho zamiešajú aj ďalšie zložky a z kedysi milého človeka s dobrým srdcom sa stane nešťastná osoba poháňaná túžbou po sláve a bohatstve. A keďže takéto niečo sa len ťažko dá dosiahnuť bez pomoci, v tomto článku ti predstavíme 6 svetových celebrít, ktoré (podľa konšpirátorov) na ceste za úspechom predali svoju dušu diablovi.

Bob Dylan

Meno Robert Allen Zimmerman ti asi veľa nehovorí, no keď sa povie Bob Dylan, hneď vieš, o kom je reč. Dylanov život a kariéra sú zahalené rúškom tajomstva. Na začiatku svojej kariéry v 60. rokoch sa tento hudobník preslávil poetickými a spoločensky uvedomelými textami.

Jeho schopnosť znovuzrodenia, v zmysle hudobnom aj estetickom, ktorú preukázal v priebehu desaťročí, núti mnohých zamyslieť sa nad tým, či v tom nemá prsty akási nadprirodzená sila. Niektorí dokonca tvrdia, že o jeho spriahnutí sa s diablom, resp. vyznávaní akejsi vďaky a úcty temnu, svedčí aj jeho album Highway 61 Revisited.

YouTube video

Lady Gaga

Stefani Joanne Angelina Germanotta, známa pod umeleckým menom Lady Gaga, je okázalou senzáciou svetového rozmeru. Nie je to žiadna neznáma a nenápadná umelkyňa. Jej provokatívne vystupovanie a nie práve najtradičnejšie módne prejavy nútia občas ľudí uvažovať o tom, či to má v hlave všetko v poriadku.

Samozrejme, so všetkými týmito aspektmi súvisia aj špekulácie o pôvode jej talentu a úspechu. Niektorí si to vysvetľujú ako dôsledok uzatvorenie dohody s diablom. Ťažko totiž dokážu pochopiť, že úspech, ktorý dosiahla piesňami ako Poker Face či Bad Romance, by mohol prameniť z jej tvrdej práce a prirodzeného talentu.

Ozzy Ozbourne či Kim Kardashian. 6 celebrít, ktoré predali svoju dušu diablovi
Shutterstock

Nicki Minaj

Nicki Minaj, trinidadsko-americkej raperke, kontroverzia teda určite cudzia nie je. Jej ťažko pochopiteľná osobnosť, šokujúci výzor a správanie tiež vedú niektorých k špekuláciám o spriahnutí sa s nadprirodzenom.

Mohlo by ťa zaujímať:

10 filmov, v ktorých sa slávni herci objavili ešte predtým, ako sa stali známymi

Kariéra Nicki Minaj je nepopierateľne plná prvkov, ktoré by mohli takéto hypotézy podnecovať. Raperka je totiž známa najmä svojimi provokatívnymi textami a odvážnym módnym štýlom. Konšpirační teoretici ju pre všetky tieto zložky a aj jej správanie začali označovať ako satanskú zvodkyňu.

Olej do ohňa špekulácií prilialo aj jej alter ego „Roman Zolanski“. Niektorí naznačovali, že ide o prikývnutie na tvrdenia o jej démonickej posadnutosti. Celej debate nepomohol ani videoklip k skladbe Only, ktorý vyvolal kritiku kvôli jeho temnému a tak trochu okultnému vizuálu.

YouTube video

Snoop Dogg

Legendárny raper Snoop Dogg je určite kultúrnou a speváckou ikonou, ktorú pozná asi každý. Je pre neho typická ležérnosť a ešte aj niečo iné, čomu sa ale v tomto článku venovať nebudeme. A práve hladko pôsobiaci uvoľnený štýl sa stal predmetom špekulácií o upísaní duše diablovi.

Aj keď sú to všetko iba dohady, niektoré kuriózne aspekty Snoop Doggovej kariéry podnietili tieto špekulácie. Jedným z najznámejších prípadov je zmena jeho mena zo „Snoop Doggy Dogg“ na „Snoop Lion“. Udiala sa v roku 2012 po „duchovnom prebudení“ na Jamajke.

Niektorí vyznávači konšpiračných teórií tvrdia, že táto premena bola znakom jeho dohody s diablom. Navyše, objavujú sa aj také tvrdia, podľa ktorých nesie raperova tvorba lyrické odkazy na temnú stranu. Jeho hedonistický životný štýl je vraj súčasťou dohody medzi ním a diablom.

YouTube video

Kim Kardashian

Ak by sme si mali vybrať jedno meno, ktoré dokonalo vystihuje americké reality šou, bolo by to jednoznačne meno Kim Kardashian. Táto americká modelka má na konte naozaj pozoruhodný úspech – v podstate vybudovala impérium podľa svojich predstáv.

Ako dosiahla tento obrovský úspech? Niektorí sú presvedčení, že uzavrela zmluvu so samotným diablom. Ako hlavný argument konšpirátorov svieti fakt, že sa stala slávnou prakticky cez noc. Najprv bola známa len ako priateľka a stylistka Paris Hilton. Katapultom k sláve bola „uniknutá páska“ s naozaj zaujímavým obsahom, vďaka ktorej sa dostala do centra pozornosti.

Ozzy Ozbourne či Kim Kardashian. 6 celebrít, ktoré predali svoju dušu diablovi
Shutterstock

Kritici Kim Kardashian tvrdia, že jej nočný úspech je jednoducho príliš rýchly a bezproblémový na to, aby to bola pravda. Samozrejme, satanské tvrdenia nemajú žiadny relevantný dôvod.

Ozzy Osbourne

Alebo inak aj princ temnoty. V prípade tohto slávneho hudobníka je jeho spojitosť s diablom očividná aj nezainteresovanému človeku. Jeho desaťročia trvajúca kariéra v hudobnom priemysle sa spája s rôznymi divokými kontroverznými príbehmi poháňanými drogami a záľubou v odhryzovaní hláv netopierom.

10 hercov, ktorých filmové kostýmy doháňali do zúfalstva

Mohlo by ťa zaujímať:

„Musela som si žmýkať ponožky.“ 10 hercov, ktorých filmové kostýmy doháňali do zúfalstva

So svojím typickým chrapľavým hlasom a charakteristickým prejavom na pódiu sa Ozzy preslávil ako frontman kapely Black Sabbath. Toto zoskupenie je známe ako priekopník štýlu heavy metal so záľubou v temných, okultných témach.

To, čo odlišuje Ozzyho od ostatných ľudí v tomto článku, je jeho ochota prijať mýtus o predaji svojej duše diablovi. Jeho sólová kariéra sa veľmi úzko spájala s objavovaním temnej stránky sveta, s piesňami ako Mr. Crowley a Black Sabbath, ktoré tiež podporovali mýtus o zapredanej duši.

Sám spevák sa nebránil úprimným priznaniam o svojich stretnutiach s nadprirodzenom. Jedným takým bol aj príbeh o vyvolaní ducha pomocou dosky ouija. Ozzy tiež tvrdí že raz videl samotného diabla sedieť na konci svojej postele.

YouTube video

Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.