Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Páchatelia nelegálneho výrubu podpálili strážcovi prírody auto

Ide o zamestnancov štátneho podniku Lesy SR, ktorí o zamestnanie už prišli.


Páchatelia nelegálneho výrubu dubového dreva v lokalite Hluchá dolina – Pružina (okres Považská Bystrica) podpálili strážcovi prírody Miroslavovi Martinkovi auto.

Incident sa mal stať 31. marca o jednej hodine v noci. Okrem toho čelil strážca aj vyhrážkam. Páchateľmi sú podľa polície zamestnanci štátneho podniku Lesy SR, ktorí o zamestnanie už prišli. Prípad vyšetruje Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Považskej Bystrici. O prípade informoval štátny tajomník Ministerstva životného prostredia Juraj Smatana na tlačovej konferencii.

„V súčasnosti máme informácie z Policajného zboru, že sú tesne pred vznesením obvinenia proti týmto páchateľom. Obidvaja zamestnanci Lesov SR už boli medzitým zo zamestnania prepustení. Vzhľadom na to, že pokračujú rôzne anonymné verbálne vyhrážky na pána Martinku a jeho rodinu, cítim povinnosť za ministerstvo životného prostredia ako inštitúciu, aby sme sa postavili jasne na jeho stranu. Útok na majetok a osobnú integritu strážcu ochrany prírody musíme brať rovnako vážne, ako keď si niekto dovolí siahnuť na príslušníka Policajného zboru,“ uviedol Smatana. Detaily z vyšetrovania štátny tajomník nekomentoval.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť