Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Páchateľka útoku zo školy v Nashville mala detailný plán

Incident sa stal v pondelok krátko po desiatej ráno v súkromnej presbyteriánskej škole.


Bývalá študentka, ktorá v pondelok v kresťanskej škole v americkom Nashville zabila tri deti a troch zamestnancov, mala nakreslenú detailnú mapu školy vrátane potenciálnych vstupov.

Predtým, než tam spôsobila masaker, budovu tiež monitorovala. Náčelník metropolitnej polície v Nashville John Drake vysvetlil, že preskúmavajú manifest a nejaké texty, ktoré sa týkajú incidentu. Pre NBC News tiež povedal, že vyšetrovatelia sú presvedčení, že páchateľka mala „určitú nevôľu za to, že musela chodiť do tej školy“.

Polícia identifikovala páchateľku, ktorá zomrela pri konfrontácii s políciou, ako 28-ročnú Audrey Elizabeth Hale. V pondelok popoludní policajný náčelník vysvetlil, že Hale bola transrodová osoba. Policajný hovorca Don Aaron odmietol priblížiť ako sa Hale identifikovala.

TASR

Hale bola podľa polície vyzbrojená dvoma zbraňami útočného typu a pištoľou. Najmenej dve z týchto zbraní získala legálne, povedal náčelník. Polícia uviedla, že pri domovej prehliadke našli ešte odrezanú brokovnicu, druhú brokovnicu a ďalšie bližšie nešpecifikované dôkazy.

Incident sa stal v pondelok krátko po desiatej ráno v súkromnej presbyteriánskej The Covenant School pre zhruba 200 detí od predškolského veku do šiestej triedy. Útok trval zhruba 14 minút. O život prišli tri deväťročné deti Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs a William Kinney, 60-ročná riaditeľka školy Katherine Koonce, 61-ročná suplujúca učiteľka Cynthia Peak a 61-ročný správca Mike Hill.

Aaron uviedol, že v čase útoku neboli v škole prítomní žiadni policajti a ani nemala žiadnych priradených, keďže je to cirkevná škola.

Prezident Joe Biden streľbu označil za „najhoršiu nočnú moru rodiny“ a znova vyzval Kongres, aby schválil zákaz na určité poloautomatické zbrane.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje