Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Pamätáš si na Happy Tree Friends? Ako vznikli a čo je s nimi teraz?

Zvieratká, ktoré rozhodne neboli také nevinné, ako vyzerali.


Kreslené zvieratká zo seriálu Happy Tree Friends na teba pôsobili spočiatku rozkošne a nevinne, ale to bol iba prvotný klam. O pár sekúnd neskôr všade navôkol striekala krv, lietali rôzne vnútornosti a ty si s otvorenými ústami nechápavo hľadel na obrazovku. Buď ťa to zhrozilo natoľko, že si to okamžite vypol a nikdy sa k tomu nevrátil, alebo si sa do nich zamiloval. Záleží od toho, kam siaha hranica tvojho humoru.

Kedysi boli obrovským fenoménom, ktorý má na internete stovky miliónov videní, dnes sa po nich akoby zľahla zem. Ak ťa zaujíma, ako vznikli postavičky, prečo o nich dnes nie je takmer vôbec počuť a či tvorcovia plánujú nové epizódy, pokračuj v čítaní. My sme to pre teba zistili.

Ako vznikli?

Hoci ide o kreslený seriál, nie je určený deťom, ale dospelým. Tvorcom je spoločnosť Mondo Media a autormi sú Kenn Navarro, Aubrey Ankrumová a Rhode Montijo. Prvá časť vyšla ešte v roku 1999, pričom v nasledujúcich rokoch vychádzal takmer pravidelne. Prostredie pripomína kreslené seriály pre menšie deti a vypadá naoko nevinne, v skutočnosti je však každá epizóda plná brutality a násilia.

Happy Tree Friends by sa dali prirovnať s fiktívnym seriálom Itchy a Scratchy zo Simpsonovcov. Príbeh vždy začína obyčajne, zväčša ide o bežnú situáciu, ktorá sa však čoskoro zvrhne v krvavé jatky plné brutality. Takmer v každej časti zomrie jedno alebo viacero zvieratiek. Namiesto hovorených dialógov je komunikácia naznačená mumlaním jednotlivých postáv. A ako v každej dobrej rozprávke, ponaučenie na záver nemôže chýbať.

Po svojom internetovom debute v roku 1999 sa seriál stretol s neočakávaným úspechom, pričom každý mesiac ho videlo viac ako 15 miliónov ľudí. Tiež sa premietal na niekoľkých filmových festivaloch. Generálny riaditeľ Mondo Media John Evershed pripisoval úspech seriálu animátorovi Kennovi Navarrovi. „Mal jasnú víziu pre túto show a je jednoducho skvelý animátor. Vytvoril niečo, čo je dosť univerzálne. Predstavujem si, že deti budú o 20 alebo 30 rokov sledovať Happy Tree Friends rovnako, ako teraz pozerajú Toma a Jerryho.“

Čo sa stalo a čo (ne)bude?

V roku 2014 po vydaní epizódy „Dream Job,“ spoločnosť oznámila plány na produkciu celovečerného filmu založeného práve na seriáli. Kenn Navarro v roku 2016 na Twitteri uviedol, že o ničom takom nevedel. Jeho tím hovoril o tom, že urobí viac krátkych filmov.

Počas decembra v roku 2016 vyšlo päť úplne nových epizód s názvom „Happy Tree Friends: Still Alive.“ O mesiac neskôr Navarro napísal na svojej sociálnej sieti: „Predaje boli v poriadku, ale klesli pod to, čo sa očakávalo.“ Od roku 2021 séria nevydala žiadne ďalšie epizódy, zároveň ani nebola oficiálne zrušená, čím sa dostala do režimu spánku. Odpoveď na otázku, či sa niekedy dočkáme novej časti, je tak vo hviezdach.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.