Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Slovenskí politici rozplakali nejedného z nás. Kým raz je príčinou zúfalstvo a hnev, inokedy je za vyronenými slzami smiech. Naši politici púšťajú ako na bežiacom páse perlu za perlou, preto nie je na škodu si niektoré pripomenúť. Ak ti na konci článku ostanú zvyšné vreckovky a tvoja bránica vydrží, odporúčame pokračovať v politickej terapii smiechom prečítaním prvej časti hlášok, ktoré dobyli internety.

„Hruštička húževnatá.“

Kedy ženu poteší kompliment najviac? Keď je od straníckeho kolegu. Keď ho počuje celé Slovensko. A keď vyjde z úst takého majstra slova, akým bol niekdajší expremiér Vladimír Mečiar. „Ona je taká hruštička húževnatá,“ vyjadril sa o Zdenke Krampolovej, keď sa v roku 1997 stala ministerkou zahraničných vecí. Nevedno, či sa po tejto perle Mečiarova hruštička začervenala, alebo zazelenala. Isté je len jedno – určite si ho navždy zapamätala.

Profimedia.sk

„V noci pracujú len zlodeji.“

…povedal Mikuláš Dzurinda a hneď bol oheň na streche. Týchto päť osudových slov stačilo na to, aby proti sebe poštval polku republiky. Nepopulárnym výrokom si znepriatelil najmä ľudí, ktorí na rozdiel od dlhoprstých zarábajú poctivo na chlebík od mrku do svitu. Štipľavá hláška bola reakciou na rozhodnutie predsedu Národnej rady zvolať mimoriadnu schôdzu vo večerných hodinách.

„Mali by sme byť krajinou, kde sa ľudia nebudú báť zomierať.“

Aj hlava štátu je len omylná osoba, ktorej sa z času na čas podarí nejaký ten lapsus. Po prezidentskej studnici zábavných hlášok Ivanovi Gašparovičovi sa jedna nechtiac podarila aj prezidentke Zuzane Čaputovej. V Slovensku totiž vidí krajinu, kde sa ľudia nebudú báť žiť. Vlastne, zomierať.

YouTube video

„Keď to bude pekná baba, tak sa s ňou aj vyspím.“

Veľavravnú odpoveď dostal od Borisa Kollára novinár denníka SME na otázku, či sa nebojí, že naňho niekto nasadí volavku a bude ho vydierať. Po kauze, keď mal multiotecko komunikovať s chovankyňou resocializačného centra a písať jej „Vyšukaaaame saaaa“, môže v blízkej budúcnosti uzrieť svetlo sveta nová, rovnako pikantná kauza. Stačí dohodiť len správnu volavku.

„Chceli ste si dnes kúpiť teplé rožky? Zabudnite!“

Chcel si len vyliať svoju frustráciu a hneď sa to obrátilo proti nemu. Richard Sulík uverejnil ešte na Veľkú noc 2018 facebookový status, v ktorom sa rozhorčoval nad zatvorenými obchodmi počas sviatočných dní. Skrátka, naštval sa aj za svojich priaznivcov a v statuse od srdca vytkol poslancom, že ľuďom na niekoľko dní v roku zatvorili obchody.

Od svojho fanklubu na sociálnej sieti zrejme čakal, že s ním zdieľa rovnaký názor. No opak sa stal pravdou. V komentároch sa naňho zniesla spŕška kritiky. Ľudia Sulíkovi vytýkali, že mu záleží viac na teplých rožkoch ako na blahu voličov, a dokonca predavačky sa zhodli v tom, že uzákonené dni navyše vedia plnohodnotne využiť na oddych s rodinou. Aj v prípade šéfa SaS teda platí, že Sulík mieni a fanklub mení.

https://www.facebook.com/RichardSulik/posts/1675377872541934/

„Protislovenské špinavé prostitútky.“

Asi žiadny politik nemal taký vrúcny vzťah s novinármi ako Robert Fico. Diletanti, idioti či klamári – to je len zlomok titulov, ktorými Fico počas nejednej tlačovky počastoval žurnalistov. Pomyselné dno prerazil výrokom: „Niektorí z vás sú špinavé protislovenské prostitútky.“ Vyslovil ho, keď ako predseda vlády bránil ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka a snažil sa vyvrátiť podozrenia súvisiace s predražovaním kultúrnych akcií.

„Pán redaktor, ťažko vládzem, fakt som dosť popil.“

Či už si fanúšik, alebo zarytý odporca SNS, jedno musíš uznať. Vedenie národniarov prevalcovalo všetky pomyselné rebríčky politických hlášok. To, čo začal Ján Slota, korunoval Andrej Danko. Výroky Slotovho nástupcu ako „Chskym?“ zľudoveli a okamžite sa objavili na tričkách, taškách či hrnčekoch.

Slovensko rovnako pobavilo úprimné kapitánovo priznanie v diskusii Rádia Expres, keď redaktorovi povedal: „Pán redaktor, ťažko vládzem, fakt som dosť popil.“ Týmto výrokom chcel exšéf národniarov vysvetliť, že sa práve necíti vo svojej koži. Ešte v úvode diskusie podotkol, že zapíjal smútok hokejovej prehry Slovenska s Kanadou.

YouTube video

„Maštaľ je pre mňa cennejšia ako prezidentský palác.“

„Vyrastal som v maštali a som pripravený vrátiť sa do maštale.“ S týmito slovami sa lúčil niekdajší minister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa so svojou politickou kariérou. Okrem týchto slov neupadne do zabudnutia ani jeho netradičná a veľkolepá rozlúčka, ktorú zorganizoval pred maštaľou v bratislavských Vajnoroch. Aby v maštaľnej atmosfére dodal dôraz niektorým svojim myšlienkam, nezabudol počas tlačovky niekoľkokrát efektne buchnúť päsťou po stole.

„One time. Next time.“

Čo by to bol za zoznam hlášok, keby sa v ňom neobjavil súčasný premiér Igor Matovič? Od jeho zasadnutia do premiérskeho kresla neprejde deň, keď by nezverejnil status na sociálnej sieti alebo nechtiac nevyrobil nejaký trapas, ktorý pobaví celé Slovensko. Napríklad taký, aký sa mu prihodil počas summitu v Bruseli.

Z nacvičovaného príhovoru sa stal živý vstup a z viet „Ja neviem, ako mám začať.“, „Naživo? Ó, nie!“ poriadny trapas. Zúfalý sa slamky chytá, preto sa Matovič snažil po anglicky zjednať reparát: „Can I go one time? Next time?“ A bolo vymaľované! Z videa sa stal okamžite hit a inšpirácia vtipných memečiek a chytľavých remixov.

YouTube video

Ak ťa tento článok pobavil, jeho 1. časť nájdeš tu


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.