Pápež František vydražil svoje Lamborghini za neuveriteľnú sumu!

Platba neprebehla vo vatikánskej mene

Pápež František si uvedomil, že jazdu v Lamborghini Huracán RWD Coupé, ktoré dostal darom v novembri, by si medzi múrmi mesta Vatikán poriadne neužil. Preto sa túto mašinu, za ktorej bežný model človek zaplatí okolo 180 000€, rozhodol posunúť na dražbu.

Luxusné vozidlo prešlo v rámci projektu Ad Personam mnohými úpravami, ktoré z neho robia nenapodobniteľný exemplár. Na prvý pohľad zaujmú zlaté pásiky zdobiace bielu kapotu, odkazujúce na farebnú kombináciu vatikánskej zástavy. Unikátny kúsok z limitovanej edície sa môže popýšiť aj vlastnoručným podpisom hlavy katolíckej cirkvi.

©REUTERS

Na dražbe v Monte Carlo nový majiteľ za Lamborghini vysolil astronomických 715,000 eur! Vyzbierať túto sumu „do zvončeka“ by určite nejaký týždeň trvalo! Minimálne 70% z obrovskej cifry poputuje na obnovu vojnou zničeného mesta Nineveh v Iraku. Ďalšiu časť peňazí dostanú charitatívne organizácie Amici per il Centrafrica Onlus, Groupe International Chirurgiens Amis de la Main Spoločnosť pápeža Jána XXIII

https://www.motor1.com/photo/3011414/lamborghini-huracan-signed-by-pope/

Pápež František je známy svojim vlažným postojom ku drahým autám. V minulosti viackrát ukázal, že pred luxusnými vozidlami uprednostňuje „ľudové“ značky ako Renault, Ford a Fiat. Počas mnohých návštev dokonca odmietol jazdu v špeciálne upravenom „papamobile“ s nepriestrelnými sklami. Pápež sa sám pre médiá vyjadril, že jeho život je v božích rukách a považuje za zbytočné akokoľvek sa skrývať. Snáď aj venovanie peňazí z aukcie na charitu pomôžu Františkovi zariadiť si to „tam hore“, a za odmenu dostane naozaj spoľahlivých strážnych anjelov.

Zdroj: motor1.com
Titulná fotka: REUTERS

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zdravotné sestričky sa podelili o svoje najvtipnejšie historky z praxe

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME