Pápež František vydražil svoje Lamborghini za neuveriteľnú sumu!

Platba neprebehla vo vatikánskej mene


Pápež František si uvedomil, že jazdu v Lamborghini Huracán RWD Coupé, ktoré dostal darom v novembri, by si medzi múrmi mesta Vatikán poriadne neužil. Preto sa túto mašinu, za ktorej bežný model človek zaplatí okolo 180 000€, rozhodol posunúť na dražbu.

Luxusné vozidlo prešlo v rámci projektu Ad Personam mnohými úpravami, ktoré z neho robia nenapodobniteľný exemplár. Na prvý pohľad zaujmú zlaté pásiky zdobiace bielu kapotu, odkazujúce na farebnú kombináciu vatikánskej zástavy. Unikátny kúsok z limitovanej edície sa môže popýšiť aj vlastnoručným podpisom hlavy katolíckej cirkvi.

©REUTERS

Na dražbe v Monte Carlo nový majiteľ za Lamborghini vysolil astronomických 715,000 eur! Vyzbierať túto sumu „do zvončeka“ by určite nejaký týždeň trvalo! Minimálne 70% z obrovskej cifry poputuje na obnovu vojnou zničeného mesta Nineveh v Iraku. Ďalšiu časť peňazí dostanú charitatívne organizácie Amici per il Centrafrica Onlus, Groupe International Chirurgiens Amis de la Main Spoločnosť pápeža Jána XXIII

https://www.motor1.com/photo/3011414/lamborghini-huracan-signed-by-pope/

Pápež František je známy svojim vlažným postojom ku drahým autám. V minulosti viackrát ukázal, že pred luxusnými vozidlami uprednostňuje „ľudové“ značky ako Renault, Ford a Fiat. Počas mnohých návštev dokonca odmietol jazdu v špeciálne upravenom „papamobile“ s nepriestrelnými sklami. Pápež sa sám pre médiá vyjadril, že jeho život je v božích rukách a považuje za zbytočné akokoľvek sa skrývať. Snáď aj venovanie peňazí z aukcie na charitu pomôžu Františkovi zariadiť si to „tam hore“, a za odmenu dostane naozaj spoľahlivých strážnych anjelov.

Zdroj: motor1.com
Titulná fotka: REUTERS


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Pápež František vydražil svoje Lamborghini za neuveriteľnú sumu!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME