Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Pápež vyzval na dosiahnutie mieru na Ukrajine

„Nech nastane mier na vojnou zmietanej Ukrajine, ktorá je tak bolestne skúšaná násilím a ničením v tejto krutej a nezmyselnej vojne," povedala hlava katolíckej cirkvi.


Pápež František v nedeľu po veľkonočnej omši vyzval na dosiahnutie mieru v „nezmyselnej“ vojne na Ukrajine a v iných ozbrojených konfliktoch vo svete.

„Nech nastane mier na vojnou zmietanej Ukrajine, ktorá je tak bolestne skúšaná násilím a ničením v tejto krutej a nezmyselnej vojne,“ povedala hlava katolíckej cirkvi z balkóna na Námestí svätého Petra. Pri zmienke o Ukrajine začali mnohí z približne 50-tisíc ľudí na námestí tlieskať.

Pápež však opäť odsúdil vojnu bez toho, aby spomenul rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina o útoku na Ukrajinu z 24. februára. „Vzývajme všetci mier z našich balkónov a na našich uliciach,“ povedal pápež František. „Nech lídri krajín počujú žiadosti ľudí o mier,“ vyhlásila hlava katolíckej cirkvi.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.