Pár influencerov, ktorý žobral peniaze od svojich sledovateľov, si dáva internetovú očistu

Pamätáte si ešte na tú dvojku, ktorá chcela, aby im sledovatelia zasponzorovali výlet do Afriky?!

Zdroj: Jakob Owens / Unsplash

Každý z nás by rád precestoval svet, no rovnako aj každému z nás stojí v ceste jedna značne problematická prekážka – financie. Človek sa s ňou musí vysporiadať po svojom. Niekto začne šetriť, iný si zoberie úver a ďalší vycapí svoj sen na sociálne siete v domnienke, že mu ho zasponzorujú dobrí ľudia internetu.

Nemecký párik „influencerov“ – Elenu Engelhardt a Catalina Onca vám už asi predstavovať nemusíme, keďže sa ich mená v negatívnom slova zmysle skloňujú naprieč celým internetom. No zrekapitulujme si v skratke ich príbeh. Manželské duo si nedávno založilo účet na GoFundMe, kde žiadali svojich verných sledovateľov o drobný príspevok na svoj drobný výlet.

View this post on Instagram

We could write a long text about mental health or global warming. We could tell you about following your dreams, or how important stepping out of your comfort zone is. We could tell you how beautiful traveling is, and it’s benefits, or the fact that most news don’t match reality. But we’re going to show you!  Less talking more action. Starting on the 20th of July in the middle of Germany, on a tandem, me and Eli  will cycle towards Africa, and hopefully beyond. We want to take you all on this huge adventure. A celebration of life, as we ride freely across mountains, by the sea and through metropolitans. We will show the beauty of this planet and it’s inhabitants, but also the ugliness. But we can not do this on our own. We need you! The funds we raise will go towards the bike and gear, food and accommodation (when needed), internet and SIM cards in every country to keep you up to date, insurance, emergencies. We need funds now for preparation as well as throughout our trip. Every dollar, every message, every couch or garden for our tent, any help you can offer will help us go further.  We hope you all enjoy and learn with us. TOGETHER WE CAN MAKE A DIFFERENCE another beautiful day with love Cat and Eli Link in bio Or paypal [email protected]

A post shared by CAT AND ELENA (@another_beautiful_day_official) on

Konkrétne išlo o čiastku 10-tisíc eur, ktorá mala pár vypraviť na cyklistickú túru smerom do Afriky a uhradiť všetko s ňou spojené. Od samotných bicyklov a vybavenia, cez jedlo, ubytovanie a poistku, až po lokálne SIM-karty pre každú krajinu, ktorou budú prechádzať. Aby boli stále v spojení so svetom, však?

Na otázku, prečo si svoj výlet nezaplatia sami, vytiahli z rukáva naozaj… nevhodnú… odpoveď: „Keď máte na životy ostatných taký veľký vplyv ako my, zohnať si obyčajnú prácu jednoducho nepripadá do úvahy.“ A potom ešte spomenuli niečo o tom, že chlapcova mama maká v dvoch prácach naraz, aby mohla svojou troškou prispieť aj ona. „Nežiadali sme to od nej, no ona sa teší, že môže pomôcť,“ napísal Catalin v komentári, ktorý pod náporom kriticky radšej neskôr zmazal.

Po tom, čo celá kauza vybuchla a partneri nevyzbierali viac ako pár stoviek (čo je v tomto prípade viac než dosť) sa na chvíľu odmlčali… a následne Catalin vypustil do sveta túto perlu. Na instagramovom účte another_beautiful_day_official oznámil, že si dáva reset a chce sa od sociálnych sietí na nejaký čas dištancovať.

View this post on Instagram

LOOK WITHIN And with this post, I will step away from social media for a little while. I mentioned that I'll be doing the hardest thing I've ever done mentally and physically, soon. Here it is. I am going on a walk. I will walk as long as I possibly can. No sleep, No social media, No distractions. Just me and my brain out there. This first came to my mind in the Himalayan mountains, where I got to experience what my mind, body and soul are capable of. Now I'm going to take it even further. I am ready to face whatever is buried deep inside me. those doing the 30 day challenge, carry on. Remember why you started and keep moving forward. Much love to you all. Time to do some soul work.

A post shared by CAT AND ELENA (@another_beautiful_day_official) on

V popise fotografie vysvetľuje, že namiesto bicyklovania sa bude venovať radšej kráčaniu. Asi je to lacnejšie. Chlapec pôjde pekne na prechádzku a bude kráčať tak dlho, ako len bude vládať. Žiaden spánok, sociálne siete ani iné rozptýlenia.

Škoda len, že od tohto svojho vyhlásenia na účte pribudli už dva nové príspevky – duchaplné video s intenzívnou hrou na city a fotkou spred piatich rokov, keď jeho ksicht ešte nevyzeral ako škôlkárska omaľovánka.

A takto na hlboký post a „time to do some soul work“, čo je rozhodne slovo do bitky, reagovali ľudia…

charbaur / Instagram
tkane_337 / Instagram
tina_kins / Instagram
glide_asia / Instagram
healthygreensuk / Instagram
keriannkienholz / Instagram
yourlittleone / Instagram

Zdroj: insider.com, unilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Démonická bábika Annabelle ťa bude desiť v mrazivom horore, ktorý prichádza do našich kín

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME