Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Pár objavil v záhradke gigantický zemiak. Váži takmer 8 kilogramov

Horúci kandidát na titul najväčšieho zemiaka na svete bol nájdený na Novom Zélande.


Zemiaky sú pre nás natoľko všednou a zaužívanou potravinou, že je takmer nemožné predstaviť si život bez nich. Vďaka nim máme hranolky, vodku a mnoho ďalších životných potešení, preto je ťažké veriť tomu, že tieto pôvodom americké rastliny sa vo veľkom rozšírili v iných častiach sveta len v 18. storočí!

„Vrece zemiakov“ sa v slovenčine bežne používa ako jednotka nemotornosti či hmotnosti. Čo sa ale stane, ak sa na scéne objaví gigazemiak, ktorý sám váži viac ako celé jedno vrece? Neuveriteľný nález sa podaril Colinovi a Donne Craig-Brownovcom z Nového Zélandu, uvádza UPI. Zo zeme vytiahli zemiak vážiaci 7,9 kilogramu.

Zemiakový fanklub má kvôli nemu poriadny dôvod na rozruch. Táto krumpľa váži toľko, čo priemerný pes a s veľkým náskokom môže byť najväčším známym zemiakom na svete. Doteraz je totiž nositeľom honosného titulu „najväčší zemiak na svete“ kúsok s hmotnosťou „len“ 4,9 kilogramu.

YouTube video

Obrovský novozélandský zemiak sa stal akousi miestnou celebritou. Nálezcovia mu dokonca dali meno Doug a vyrobili preň malú káričku, vďaka ktorej sa ľahšie prepravuje. Od svojho nálezu v auguste však Doug vysychá (a tiež troška začína smrdkať), v dôsledku čoho stratil už asi kilogram z pôvodnej hmotnosti. Validácia rekordu pre zápis do Guinnessovej knihy bude preto o niečo náročnejšia.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.