Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Pár sa rozhodol odsťahovať do drevenej chatky v lese. Za účty platí len 30 eur mesačne

Svoj nový spôsob života si dvojica nemôže vynachváliť.


Problém s dostupným bývaním trápi čoraz viac ľudí. Ceny nehnuteľností stúpajú, hypotéky zdražujú a nájmy sú tiež finančne náročné. Aj v dnešnej dobe sa ale dá bývať za lacný peniaz. Dôkazom je Mathew Plumb a jeho priateľka Lauren Youngs.

Uprostred aljašskej divočiny sám prežil viac ako 30 rokov. Toto je príbeh Richarda Proennekeho

Mohlo by ťa zaujímať:

Viac ako 30 rokov žil sám uprostred aljašskej divočiny. Aký bol príbeh Richarda Proennekeho?

Ako píše portál LADbible, tí sa rozhodli žiť bokom od rušného mesta a zabývali sa v lese v North Monmouthshire vo Walese. Pozemok, na ktorom bývajú, pred niekoľkými rokmi kúpil Mathewov otec. Pár zdieľa príbytok s mačkou Baby, chová tiež niekoľko prasiatok a sliepok.

Svoj nekonvenčný život si veľmi pochvaľujú. Mathew prezradil, že pôvodne uvažoval o kúpe domu, ale napokon od toho upustil. Namiesto toho si v lese postavil malú chalúpku. Lauren v nej spočiatku žila len dočasne a neskôr sa vrátila do Londýna. Veľmi rýchlo ale zistila, že v meste už viac žiť nechce. Navyše kvôli pandémii stratila prácu, takže sa nasťahovala k Mathewovi do lesa.

Do mesta by sa nevrátili

Hoci je tam partnerom občas zima, zvykli si na to. Vytvorili si aj provizórnu sprchu (vedierko s otvorom v strede visiace na reťazi). Týmto spôsobom života ušetria veľa peňazí a návrat do moderného sveta ich vôbec neláka. Elektrickú energiu získavajú zo solárnych panelov, za nájom tiež nemusia nič platiť. Ich mesačné účty sa pohybujú vo výške 25 libier (necelých 30 eur).

Shutterstock

„Myslím, že keď som mal okolo tridsať rokov, uvedomil som si, že nechcem viesť konvenčný život,“ prezradil Mathew. „Keď som videl, ako sa rúbe drevo v lese, pomyslel som si: ‚Prečo chcú ľudia, preboha, bývať v tehlách?‘ Predstavujem si budúcnosť, v ktorej sa ľudia vrátia k životu v zalesnenej krajine a budú stavať udržateľné domy.“

Pár uvažuje aj o založení rodiny a dodáva, že pre ich deti bude život v lese oveľa zdravší a šťastnejší. „Stále viac a viac ľudí uvažuje o tom ísť žiť niekam mimo mesta. Myslím, že pandémia bola v tomto ohľade budíček,“ podotkol Mathew.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.