Parádna príručka prokrastinátora

Praktická vrecková príručka, ktorú si môžeš čítať, keď budeš mať na práci niečo oveľa dôležitejšie


Koľkokrát denne si niečo odložíš na neskôr? Nechce sa ti to počítať? Aha. Tu si správne. Tento článok je vhodný pre všetkých, ktorí prokrastinátormi sú a nevedia si poradiť s ťažkými životnými situáciami, alebo pre takých, ktorí nimi nie sú a z neznámych dôvodov by sa nimi chceli stať.

Ťažká životná situácia:

Ocitneš sa v tmavom lese. Nemáš zápalky, ani zapaľovač, ba dokonca ani len kresadlo. Krehnú ti končeky prstov, vydychuješ hustú paru, cítiš, ako ti po jednej zlyhávajú životné funkcie.

Prokrastinátorské riešenie:

Nezúfaj! Spomeň si na všetko, čo máš urobiť a teplo stúpajúce z horiacich termínov ťa udrží nažive.

[boombox_gif_video mp4=“http://emefka.sk/wp-content/uploads/2017/04/58e2cf58a0235_1-cpl_U9vUnUtPaAugIe_5ow-1.mp4″ gif=“http://emefka.sk/wp-content/uploads/2017/04/1-cpl_U9vUnUtPaAugIe_5ow-1.gif“ jpg=“http://emefka.sk/wp-content/uploads/2017/04/58e2cf58a0235_1-cpl_U9vUnUtPaAugIe_5ow-1.jpg“]zdroj: giphy.com

Ťažká životná situácia:

Pre prácu na 12 hodín si mal vyhradené dva týždne. Je 6 hodín pred uzávierkou a ešte si ani nezačal.

Prokrastinátorské riešenie:

Uprac celý dom, preusporiadaj celú knižnicu, uvar kotlíkový guláš, prescrolluj celú emefka odhora nadol, upeč tortu, napíš dvestostranový román, ostrihaj si nechty na nohách, choď pozrieť starých rodičov, sprav nákup na celý týždeň, kúp si psa, nauč ho ľahnúť, sadnúť a plynule rozprávať po nemecky. Ach, a potom sa nervovo zrúť, že nestíhaš tú svoju prácu.

Zdroj: giphy.com

Ťažká životná situácia:

Je ti veľmi horúco na nohy. Tlačia ťa topánky. Šnúrky na nich sú nebezpečne zauzlené. Máš pocit, že z pazúrov tvojich španielskych čižiem už nikdy nevyviazneš.

Prokrastinátorské riešenie:

Znovu si spomeň na všetko, čo musíš urobiť. Obleje ťa studený pot a nezvládateľný stres ti začne tak intenzívne šliapať na päty, že si bosý v tej sekunde.


Zdroj: Agát Broz

Ťažká životná situácia:

Aby si všetko stihol v pohode, potrebuješ dnes splniť niekoľko cieľov.

Prokrastinátorské riešenie:

Urob si zoznam úloh. Ak ťa to bude lepšie motivovať, pokojne doňho zahrň aj jednoduché úkony ako „uvariť si čaj“ či „nakŕmiť psa, aby zas nezačal brechať nemecké nadávky“. Po šiestich hodinách usilovného skúmania vzorky na koberci skontroluj zoznam a zisti, že jediné, čo si z neho urobil bolo to nakŕmenie psa. Ten čaj si si ani nezalial. To znamená, že budeš buď do rána pracovať, alebo to odložíš na zajtra. Takže ideš spať.

Zdroj: giphy.com

Ultimate rada:

Už-už ideš niečo presunúť na neskôr, keď tu zrazu necháš presúvanie na neskôr na neskôr a môžeš sa venovať svojej pôvodnej úlohe. Prekabátil si prokrastináciu! Fanfáry, prosím!

[boombox_gif_video mp4=“http://emefka.sk/wp-content/uploads/2017/04/58e2d1699796e_1m1bnl-1-2.mp4″ gif=“http://emefka.sk/wp-content/uploads/2017/04/1m1bnl-1-2.gif“ jpg=“http://emefka.sk/wp-content/uploads/2017/04/58e2d1699796e_1m1bnl-1-2.jpg“]Zdroj: Agát Broz

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Vtipné obrázky žartíkov z kancelárií

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
26
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
75
Haha
Woow Woow
19
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Parádna príručka prokrastinátora

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME