Prečo sa na každého berie iný meter? Toto sú nezmyselné paradoxy súčasnej doby

Viete, čo je paradox? Že táto doba sa bude o pár rokov volať: staré dobré časy…

Zdroj: pxhere.com

Každý sa raz v živote stretol s tým, že bol inak posudzovaný, či už v dobrom zmysle slova alebo v zlom. Spoločnosť si vytvorila pravidlá, ktoré treba dodržiavať, no nie na každého platí rovnaký meter.

Aj ty sám si možno teraz všimneš, že tie tvoje pravidlá, predsudky, stereotypy, neuplatňuješ vždy rovnako. Veď na rande s peknou osobou pôjdeš, aj keď si tej, čo by sa ani osobou nazývať nemala, povedal, že sa necítiš na vzťah, však?

Vzťahy

Emancipácia žien

Najčastejšie paradoxy a protirečenia vznikajú práve v medziľudských vzťahoch. Čo jeden smie, druhý by nemal. Emancipácia dnešných žien je až nekonečná, ale ak by platili rovnaké pravidlá pre všetkých, mnohým ženám by sa to zrejme až tak nepáčilo. Všetko má svoje pre a proti.

Bola by si rada, keby si sa mohla prestať holiť a nikto by k tomu nemal pripomienky? Tak potom musíš prijať aj fakt, že by si pri hádke v bare dostala päsťou. Rovnosť pre všetkých.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Playboy_Bunnies_2011.jpg
Zmeny nálad

Kvôli jednému zaužívanému tvrdeniu majú ženy menštruáciu každý tretí deň. Žena na šialené zmeny nálad a prežieranie sa nepotrebuje dôvod. A ak si myslíš, že na teba ziape len kvôli tomu, tak sa mýliš. A nezabudni sa jej drzo spýtať, či má zase krámy alebo čo, že má takú super náladu.

Netolerantnosť

Niektoré ženy si nedajú povedať. Ak muž povie svojej polovičke, že má alergiu na vajíčka, bude mu roky na raňajky servírovať omeletu a basta. Z každého chrapúňa chce žena spraviť anjelika a potom plače, že to nie je ten muž, do ktorého sa zamilovala.

Nedajbože, že by sa mala v niečom zmeniť ona. To ťa radšej zabije. No máme jeden super tip. Ak si sebecký a netolerantný tvor, čo tak nikoho v ničom nemeniť a nájsť si niekoho, kto ti vyhovuje? Alebo ešte lepšie: ostaň sám a nerozmnožuj sa.

https://www.ybierling.com/en/blog-marketing-what-is-advergaming-the-video-game-advertising
Internetový život

Virtuálna realita je krásna. Srdiečko sem, pusinka tam. Najrýchlejšie sa človek dokáže zamilovať cez písmenká. No možno si píšeš s päťdesiatnikom a ani o tom nevieš. Síce nežijeme v Amerike, ale vedz, že aj na Slovensku sa nájde pár úchylov a psychicky narušených ľudí, preto sa vždy oplatí byť opatrný.

Často si zidealizuješ toho druhého a pomaly nevieš myslieť na nič iné. Až kým sa nestretnete a lásky je koniec. Koľkým z vás sa už stalo, že vaše prvé rande sa skončilo fiaskom? Prišla tam malá rozkysnutá knedlička a tebe až teraz ťuklo, prečo mala len fotky tváre.

Fyzické týranie

Už si videl niekedy ženskú bitku? Nie je to nič pre tvoje oči. Chlapi si dajú do nosa, potom sa pomeria a pijú ďalej, ale na ženské intrigy a údery pod pás nemá ani celé Game of Thrones.

Minimálne polročné ohováranie a osočovanie sa končí pri vytrhaných vlasoch a podpätku zapichnutom v hlave. No hrôza už len pomyslieť. Ale ty, chlap, nesmieš udrieť ženu ani len kvetinou, hoci by si niekedy zaslúžila aj kvetináčom.

https://pxhere.com/en/photo/1558665

Vzhľad

Inakosť je in

Každému sa páči niečo iné, krása je veľmi subjektívna. Teraz sa nosí inakosť a čím viac si divnejší, tým viac po tebe prahnú módne agentúry. Kypré tvary, obezita, fľaky, rôzne symptómy a genetické poruchy… s týmto nemôžeš zapadnúť do davu.

A ona ťa nechcela, lebo máš krivý nos a odstávajúce uši. Nič iné ti neostáva, len sa namotivovať ďalším citátom na facebooku, začať robiť dieru do modelingového sveta a ukázať jej, akú strašnú chybu spravila. Krava je to.

Šedivé vlasy

Je aj tvoj dedko taký fešák ako tento tu? Eeej, to sa ale tvoja babka má! Alebo aj nie, ak ju vymenil za model mladší ešte aj od teba. Netreba však nič závidieť. Pár rôčkov si ešte užijú a potom mu bude musieť meniť plienky.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Soubor:George_Clooney-4_The_Men_Who_Stare_at_Goats_TIFF09.jpg
Umelinky

Ženy a lá Barbie, ktoré nemôžu stáť blízko tepelného zdroja, pretože by sa roztavili, by mali žiť presne s rovnakým typom. Aspoň by si navzájom mohli fúkať boľačky po ďalších plastikách. A čo už je viac romantickejšie, ako sa rozkladať spolu?

Spoločnosť

Nie všetci máme rovnaké práva

Ťažko povedať, kde sa stala chyba a kto ešte stále volí týchto ľudí. Jedinú istotu máme len v tom, že na vyššiu šaržu na Slovensku platia iné pravidlá. Žiaden skutok sa nestal a korupcia neexistuje, takže vlastne ani nie je čo riešiť. A ty si za ukradnuté tri rožky, lebo nemáš čo do úst, pôjdeš posedieť do ústavu na výkon trestu odňatia slobody.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_slovakian_parliament.JPG
Škatuľkovanie cudzích ľudí

Ľudia súdia a aj vždy budú súdiť. Vždy si niekto niečo nájde, čo sa mu nepáči. Ale nieže si dáš teraz vytetovať na hruď: ,,Iba Boh ma môže súdiť“, lebo Boh už vážne zíde z nebies a všetkým vám dá za to po papuli. A tak sa ďalej nálepkujme a označujme menami ako feťák, alkoholik, štetka…a netvár sa, že ty si takto nepočastoval nikoho.

Influenceri

Nemusíme sa ani pozrieť na Kardashianky a ich otrasný vplyv na mladých ľudí. Stačí zaloviť na slovenskom či českom Instagrame a je to hneď jasné. Dvadsaťročná krásna fashion, travel, beauty, food blogerka… ťa namotivuje k životným úspechom viac ako tvoj poctivý otec. Poskladať sa do fotky tak, aby bolo vidno aj riť, aj prsia, to je tá cesta.

Cesta k zárobku, sláve, kde netreba ráno vstávať do práce a stačí sa tupo usmievať, robiť súťaže pre svojich 20 kamarátok a je to. A potom to sledujú aj malé deťúrence a čudujeme sa, čo nám to tu rastie. Paradoxom je aj to, že mobily by nás mali spájať s ľuďmi, ktorí sú ďaleko, zatiaľ čo nás vzďaľujú od ľudí, ktorí sedia vedľa nás.

https://pxhere.com/en/photo/1534329
Psychické poruchy a sexualita

Kto by to bol povedal, že internet takto zmení svet. Zrazu nič nie je na psychickú poruchu, každý stav sa už považuje za normálny a zobrať si za manželku vlastnú chladničku je úplne v pohode. Sledovať porno a ešte aj zadarmo? Pred pár rokmi neslýchaná vec.

Milovať rovnaké pohlavie však akosi zaostáva. Ženy sú okej, ale chlapi vraj nie. Ale keby tebe niekto bránil objímať milovanú osobu na verejnosti, to by ťa určite pobúrilo. Nech sa každý stará sám o seba.

Zlatokopky

Peniaze hýbu svetom a aj telom každej ženy, ktorá sa chce zabezpečiť bez vynaloženia väčšieho úsilia. Jediné svaly, ktoré pri tom použije, sú tie vaginálne, a to, že nemusí byť veľmi chytrá, je podmienkou. Dôležitá je túžba. Jej túžba po peniazoch a jeho túžba po peknom tele.

CYMERA_20140110_114505

Život na vysokej nohe len pre vyvolených

Kto by podľa teba mal dostávať najviac peňazí? Lekári, sestričky, záchranári, učitelia alebo matky? Ak by bol svet spravodlivý, každý by dostal toľko, koľko si zaslúži. Ale politici nikdy nedostanú minimálku, tak ako nikdy neprestanú kluby strieľať horibilné sumy za prestupy. Mať talent a makať na ňom je obdivuhodná vec a nie je to ich vina. To systém vyzerá, že sa za chvíľu zrúti.

A tak, ako aj naše pseudocelebritky a hviezdičky Instagramu budú naďalej žiť na vysokej nohe, tak isto budeš ty ďalej dudrať, že nemáš peniaze. Závidíš, ale tvrdú prácu nevidíš. Cmuk všetkým haterom.

Šikovné ženy neexistujú

To je také bežné myslieť si, že žena musí roztiahnuť nohy, aby bola tam, kde je. Je nemysliteľné, aby sa sama svojím umom a schopnosťami vypracovala na takú úroveň. Kúpila si nové auto, odkiaľ že ho asi tak má? Určite jej ho kúpil ten, čo po ňu sem-tam chodí.

A že býva sama v takom veľkom byte? To je nemysliteľné, aby to stíhala sama platiť, určite má bohatého tatka. Paradoxne, práve deti bohatých rodičov makajú ešte viac, len aby neboli označovaní touto nálepkou.

https://pixabay.com/sk/photos/podnikanie-lady-%C5%BEena-diev%C4%8Da-3560916/


Reagujte!
Grr Grr
20
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako sme si predstavovali milostný život, keď sme boli malí? Týmto humorným výmyslom ľudia naozaj verili

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME