Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Parlament otvára brány pre verejnosť, pripravený je program pre návštevníkov

Verejnosti bude sprístupnená rokovacia sála a priestory parlamentu.


Národná rada (NR) SR v piatok otvorila svoje brány pre verejnosť. Pripravený je program v areáli parlamentu a Bratislavského hradu. Deň otvorených dverí potrvá do 17.00 h.

Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v úvodnom príhovore pripomenul výročie Ústavy SR. Zároveň privítal verejnosť v priestoroch hradu a parlamentu. Súčasťou otvorenia podujatia je tiež slávnostný ceremoniál vztýčenia štátnej vlajky o 11.00 h pred budovou parlamentu.

Verejnosti bude sprístupnená rokovacia sála a priestory parlamentu. Pripravená je zároveň prehliadka expozície Slovenského národného múzea v areáli Bratislavského hradu či obhliadka keltsko-rímskej cesty. Návštevníci si môžu pozrieť výstavu „My Národ Slovenský…“, 30 rokov štátnosti (1993 – 2023). Náladu spestrí aj vojenská hudba. Pohotovostný policajný útvar a Finančná správa SR predvedú návštevníkom dynamickú ukážku na Leopoldovom nádvorí. Pripravené sú tiež ukážky práce s policajnými psami.

Celý deň je na terase pred parlamentom sprístupnená prezentácia a prehliadka techniky úradu pre ochranu ústavných činiteľov, v areáli hradu bude prehliadka techniky, statické a dynamické ukážky bezpečnostných a záchranárskych zložiek či edukačné stánky.

V južnom krídle Hradného paláca otvoria návštevníkom reprezentačné priestory. V záhradnom pavilóne sú nachystané prezentácie, informačné panely a materiály zamerané na Ústavu SR a prácu Kancelárie NR SR. O 13.30 h je naplánovaná aj diskusia s hosťami o blížiacich sa parlamentných voľbách.

Pre verejnosť bude prístupná aj Zimná jazdiareň Bratislavského hradu, pripravené bude občerstvenie pre návštevníkov. Pre najmenších bude otvorený aj Detský kútik na Dolnej východnej terase.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.