Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Minulý mesiac sme ti priniesli zoznam tých najlepších politických hlášok za mesiac apríl. V máji síce boli politici striedmejší na hlášky, ale ich činy a posty na Facebooku poskytovali opäť nekonečnú studňu zábavy. Tak sa pohodlne usaď a vychutnaj si našich májových finalistov!

1. Robert Fico (Smer-SD)

Náš rebríček finalistov za mesiac máj otvára bývalý premiér, milovník žien (hlavne v dôchodkovom veku), žatvy a atraktívnych tvárových štítov Robert Fico. Dokonca sa mu podarilo kvalifikovať hneď s dvomi vstupmi, ktoré pochádzajú z tlačových besied. Tie sa v posledných dňoch týkajú témy súkromných SMS-iek vyšetrovateľov a údajného účelového vyšetrovania Dušana K. Líder strany Smer-SD sa rozhodol, že z verejného čítania súkromných konverzácií nevynechá ani neslušné slová…

Na obzore nová kauza s čítaním esemesiek. Zatiaľ je v tom zmätok, ale toto bola na tlačovke Smeru čerešnička (strih Hospodárske noviny)

Posted by Zomri on Monday, May 24, 2021

Sme si jednoznačne istí, že všetky dôchodkyne a aktívne sympatizantky blonďavého mládenca zo Smeru zatajili pri týchto slovách dych. Lenže Fico pokračoval a aj nasledujúci deň sa rozhodol svoje fanúšičky priviesť do pomykova ďalšou spŕškou neslušných slov. Miestami to vyzerá tak, že poslanci Smeru tam zostali stáť až do nasledujúceho dňa, lebo čítanie nemalo konca kraja a jediné, čo sa zmenilo, je len osvetlenie miestnosti a formácia postavenia poslancov. Za takéto synchronizované státie by sa určite nehanbili ani profesionálne akvabely.

A to oni tam ešte stále čítajú od včera?(poslal Jakub)

Posted by Zomri on Tuesday, May 25, 2021

2. Miroslav Suja (Republika) & Igor Matovič (OĽaNO)

Poslancovi Sujovi zase niekto zabudol povedať, že Veľká noc nie je v máji, ale v apríli. Je však jasné, že hocikedy by sa rozhodol oblievať v parlamente, vždy by sa kvalifikoval do nášho prestížneho rebríčka. Cieľom jeho oblievania sa stal (už) bývalý premiér a (ešte stále) veľmi aktívny používateľ Facebooku Igor Matovič.

Všetko sa udialo počas rozpravy o štátnom rozpočte. Ako prvý sa o slovo prihlásil práve poslanec Suja. Matovič nezostal nič dlžný svojej povesti a postavil sa rovno pred rečniaceho poslanca. Tomu praskli nervy a po vzájomnej výmene slov si Matovič vyslúžil rovno obliatie vodou. Škoda, že len z pohára. Pokiaľ by tam mal Suja vedro, možno by to malo tie správne grády. Ostalo to len pri pohári vody a prerušenej schôdzi. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel, ktorý schôdzu prerušil, sa asi bál, aby si poslanci nezačali hromadne vynahrádzať Veľkú noc v lockdowne.

3. Milan Mazurek (Republika)

Netušíme, kto vymýšľa PR a reklamu novej strany Republika, ale evidentne svojich zverencov navádza dostatočne dobre na to, aby skončili v našom rebríčku toho najlepšieho z politiky. Po Miroslavovi Sujovi sa kvalifikoval do finále aj Milan Mazurek. V tomto prípade sa mu to podarilo bez toho, aby pooblieval akéhokoľvek politika. Stačil mu na to len výstup hodný dabingového herca animovaných filmov a seriálov.

Ešte sa nám síce nepodarilo zistiť, či sa niekedy v minulosti Mazurek hlásil ako slovenský dabér známeho detského seriálu Spongebob Squarepants, ale určite na to má hlasové kapacity. Taktiež nevieme, či svojím prejavom narážal na niekoho konkrétneho, ale nám sa to na kohosi dosť podobá. *Nenápadný kašeľ.*

V parlamente je zjavne ešte veselo (poslal Jakub)

Posted by Zomri on Monday, May 3, 2021

4. Igor Matovič (OĽaNO)

Rebríček finalistov uzatvára pooblievaný bývalý premiér Igor Matovič. Tentoraz tu ani nie je kvôli hláške, pretože to by vyžadovalo jeden osobitný článok, ktorý by aj tak musel byť rozdelený na niekoľko častí. Podarilo sa mu dostať do rebríčka uverejnenou fotomontážou seba ako kocúra.

Áno, čítaš dobre. Ak by ti náhodou tento príbeh ušiel, premiér má nového kocúra. Nevolá sa ani Richard, ani Sulík. Tieto mená boli určite zakázané pri pomenovaní. Fotomontáž vznikla ako reakcia na Matovičov príbeh o tom, že si omylom zmyl vlasy mačacím šampónom. Mačiak (ako ho rodina pomenovala) je určite svojmu majiteľovi vďačný za to, že je o niečo menej šampónu, a to znamená aj menej kúpania.

?

Posted by Igor Matovic on Tuesday, May 18, 2021


Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť